43 Views
2018 Mar 30entertainmentGaming
img

در قسمت پایانی The Enemy Within ، جوکر خسته و زخمی از بتمن می پرسد که " آیا تا به حال به من به عنوان دوست خود فکر کرده ای ؟ " این جرقه ای برای آغاز آسیب پذیری شخصیتی است. برخلاف بسیاری از نقاط تصمیم گیری دیگر در این نقطه هیچ گونه زمان سنجی برای پاسخ گویی شما وجود ندارد و من در پاسخ گویی به این سوال از خودم پرسیدم که آیا با دوستی او می توان از عدالت پیروی کرد یا نه ؟ و اینکه آیا این رفتارش حقیقی بود یا نه .

  بازی Telltale's Batman: The Enemy Within من را با این ایده که حتی می توان جوکر را نجات داد قانع کرد. اینکه من می توانم با استفاده از سوالیه تاریکی به نجات شاهزاده ی جرم و جنایت بپردازم و او را به چیز دیگری تبدیل کنم. اما من اشتباه می کردم و شکست خوردم. 

قوانین سخت گیرانه بتمن و رفتار او سبب می شود تا حس قهرمانانه به او دست بدهد و باید حسی در تقابل این حس به وجود آید. نتیجه این می شود که شخصیتی همانند جوکر باید به وجود آید تا در مقابل بتمن باشد. این قسمت یکی از دلایل به وجود آمدن جوکر را بتمن معرفی می کند. صدا گذاری نقش های جوکر و بتمن بسیار فوق العاده بوده ، جملات جذابی را در گفت و گو های خود به کار می برند. رفتار آنان در بازی همانند گذشته فوق العاده و بسیار زیبا است. 

در نهایت ، اتفاقات همانند همیشه رخ دادند با این وجود که یک دلقک زشت و یک مرد که لباس خفاش پوشیده اند در سمت های مختلف قانون ایستاده اند. این یک خفاش ناامید کننده بود تنها به خاطر اینکه من فکر کردم همه چیز می تواند تغییر کند. من امید را دیدم در صورتی که هیچ چیزی وجود نداشت.


در قسمت 5 نقش آلفرد را برجسته تر و معنی دار تر می کند. او در هر مرحله از سفر بروس وجود داشته است ، از زمانی که یتیم شده تا زمانی که تبدیل به یک ابرقهرمان بی نظیر می شود ؛ او متوجه می شود که شاید او تاثیر منفی بر سبک زندگی او داشته و در ایفای نقش پدری او شکست خورده است. بازی Telltale اقدامات جسورانه ای در تغییر روابط بین دو شخصیت انجام می دهد و این بسیار جالب است که بدانیم این اتفاقات در قسمت های بعدی چگونه رخ خواهند داد.  

به طور کلی قسمت 5 بازی  Telltale's Batman: The Enemy Within هیجان های بسیاری را فراهم می آورد و در انتها با نتیجه گیری رضایت بخشی رو به رو خواهید شد. اگرچه در بازی چندین بخش بارزه ای زیبا وجود دارد با این حال بسیاری از بازی مربوط به قدم زدن در محیط بازی و برقراری ارتباط با چندین نقطه مهم است. این جای تاسف است که این نسخه از بازی به شما فرصت های بیشتری در حل معماها همانند نسخه های قبلی نمی دهد ؛ اما با توجه به داستان فوق العاده ای که بازی دارد این بخش ها به نظر نمی آیند. این نسخه از بازی برای طرفداران قطعا جذاب خواهد بود و تمامی طرفداران حتما باید آن را تجربه کنند.   

Batman: The Enemy Within - The Telltale Series