2326 Views
2018 Jan 17Sportentertainment
img

در نگاه اولیه به نظر می رسد که FIFA و PES در حال تلاش  برای شبیه سازی یک بازی به اسم فوتبال هستند اما در حقیقت، هر دو آنها فوتبال را در یک روش کاملا متفاوت قرار می دهند ؛همانند تفاوت بین تماشای بازی برزیل و آلمان است. آنها هر دو خوب هستند، اما در یک سبک کاملا خاص بازی می کنند.

دادن پاس های طولانی با برد زیاد در FIFA به دلیل اینکه بازیکنان آن با سرعت کمی حرکت می کنند خطرناک است پس تاکید همه روی دادن پاس های کوتاه است که انجام این کار نتیجه ی فوق العاده ای در بر خواهد داشت.


شما می توانید به ذهنیتی برسین که در آن شما در حال جابجایی  و پاس دادن به اطراف بدون نگاه کردن هستین مثل ژاوی به خاطر اینکه ذهن شما دو سه حرکت بعد رو در نظر داره.ولی با این وجود من هنوز به طور کامل توانایی اداره توپ در کل زمین نداشتم و اینکه وقتی توجهتون به طور  کامل به بازی نیست مثل اینه که فقط توپ رو توی حلقه هایی که آماده نشان دادن خودشون هستن حرکت میدین. وقتی اوایل شروع به بازی کرده بودم خوده بازی زمینه زیادی برای بالا بردن امتیاز از طریق شوت های دوربرد در مسابقه های سطح های بالا رو داشت که خوشبختانه این مشکل در پچ اخیر حل شده.

با این حال، چیزهایی دقیقا مثل سال گذشته نیست. روی مربیان کاملا کار شده و بازیکنان به طور کلی به نظر می رسد در هوا بهتر شدن، توپ های توی ارتفاع زیاد را که به احتمال خیلی زیاد در FIFA 17 شانس 50 به 50 را دارند گل می کنند. در  زمینه تئوری گزینه های تاکتیکی در دسترس را گسترش می دهد، با این حال هنوز خودمو میبینم که دارم به عقب برمیگردم و بیشتر از حد نیاز پاس های کوتاه نمیدم.

همچنین فعالیت های دفاعی توی FIFA رو به PES ترجیح میدم به دلیل فعالیت خوب بازیکنان توی دفاع و تکل های از بغل نسبت به دویدن های بی پایان و بی هدف.این ممکنه کمتر به سطح های بالای فوتبال مدرن شبیه باشه اما بسیار لذت بخش تره.


بعد از این ها چندتا نکته کوچک هست مثل دکمه اشتراک سریع که به شما اجازه میده بازیکن خسته ای رو برای جایگزینی منطقی بدون نیاز به حرکت توی منوی های سنگین تعویض کنید. FIFA 18 شامل پیچ و خم های بسیار کوچک مثل این هست ؛کوچک اما درخور توجه.

لازم به ذکره که حالت جدید Squad Battle   (گروه حمله) در بخش Ultimate Team که توانایی بازی در مقابل گروه های بقیه را  در حالت تک نفره بدون نیاز به آنلاین شدن را می دهد.ضمن اینکه پیدا کردن حریف سخت نیست، برخلاف  PES من خودم رو در حال انجام بازی ها با سرعت و با اعتماد به نفس در مقابل بازیکنانی در سطح توانایی  خودم دیدم.نکته دیگه که جذابیت کمتری داره صحنه های متحرکی است که به حالت حرفه ای در حال حاظر به نظر می رسد مانند یک سایه رنگ مرده بر قسمت داستانی بازی با نام سفر(The Journey) پرده افکنده است.


من در سال گذشته یکی از بزرگترین طرفداران The Journey بودم و به طور نسبی حتی بهتر بود. به همین دلیل استراتژی گسترده ای از این طرح وجود دارد: الکس با چشم انداز انتقال به یک باشگاه پرطرفدار وسوسه می شود، اما زمانی که همه چیز از بین می رود، او مجبور می شود به جای آن به تیم LA Galaxy انتقال پیدا کند و به دنبال یک نقطه دیگر از چشم انداز جهانی فوتبال باشد. همانند سال گذشته این کار به عنوان یک نمایشنامه پس زمینه برای کاراکترهای متمایز به کار رفته است، که با روایت بیشتر ارتباط برقرار کردن الکس با پدر جداشده اش بدست می آید. در عین حال شخصیت های ثانویه مانند دوستان پر سر و صدای الکس، دنی و کیم (شخصیت جدیدی که برای تیم زنان ایالات متحده بازی می کند) که احساس سه بعدی،در مورد قهرمان بودن هر یک در داستان فوتبالی مربوط به خود را دارند.

 برای FIFA بسیار ساده بوده است که داستان ساده ای از پیروزی های ورزشی را ارائه کند، اما در هر نوبت تلاش می کند که ظریفانه تر و پیچیده تر شود. این همیشه کار نمی کند. یک اشتباه بزرگ در این سال، استفاده بیش از حد از فوتبالیست های واقعی است. نقش هایی که به شخصیت داستانی در سال گذشته رسیده اند، امروز توسط اشخاصی مانند تری هنری یا گیزای زردر اشغال می شوند. توماس مولر بازیکن خوبی در زندگی واقعی است و هیجان خوبی برای او برای تعریف کردن از الکس دارد اما در زمینه بازی او شخصیت نازکی با بازیگری غیرواقعی است و من نتونستم خودم رو برای مراقبت ار اون قانع کنم. در همین حال مسابقه ای که من به طور خلاصه کنترل کیم را گرفتم، به عنوان یک جایگزین با تنها چند دقیقه برای ایجاد و یا استراحت حرفه ی بین المللی او بود که برخی از شدیدترین لحظات در این بازی بود. داستان وقتی خوب است که واقعا داستان باشد.


FIFA 18 بجز این مسائل بهبود یافته است، ارتقاء تقریبی در سال گذشته تقریبا در تمامی بخش ها. اما اکثریت افرادی که این بررسی را می خونند، سؤال ساده ای را مطرح می کنند: آیا باید PES یاFIFA را خریداری کنم؟ متاسفانه من یک پاسخ ساده برای شما ندارم؛ من FIFA بالاتر را نمره دهم زیرا به طور قابل اعتمادی آنلاین کار می کند، اما اگر من چند نفره با دوستانم بازی می کردم، من PES را انتخاب می کردم. PES چیزی مانند "The Journey" ندارد، اما FIFA هیچ پاسخی به لیگ برتر(Master League) ندارد. بیش از هر زمان دیگری این دو بازی دو تجربه کاملا متفاوتی را ارائه می دهند و هر نفر از شما براساس اعتماد زیاد بر قسمتی از بازی  که شما را جذب می کند انتخاب خواهید کرد. کسانی که می توانند ازپس هزینه  آن ها برآیند ممکن است حتی در مورد داشتن هر دو آن ها فکر کنند.


FIFA 18

PES 18

نقد fifa 18

بررسی fifa 18