27 Views
2018 Mar 29entertainmentGaming
img

بازی های آنلاین و مبارزه ای در سبک Battle royale در مدت اخیر فراگیر شده و بازی های خوبی مثل PlayerUnknown's Battlegrounds و Fortnite نیز منتشر شده اند ؛ اما با انتشار نسخه اولیه بازی H1Z1 گوی سبقت این سبک بازی های را از پیش قدم های این عرصه ربوده است. اما با انتشار نسخه اصلی متوجه شدیم که به این بازی توجه زیادی نشده است و از تمام توانایی های آن استفاده نشده است.  

در H1Z1 تا تعداد 150 بازیکن می تواند حضور داشته باشد ؛  شما می توانید به صورت تک نفره ، دو نفره یا تیم های پنج نفره مشغول به بازی شوید و در شهر های کوچک ، پمپ بنزین ها ، مکان های دیگر مورد علاقه که به روی نقشه ی کوچک نشان داده می شود به غارت مشغول شوید. همانند حالت سنتی شما تنها با یک کیف و بدون تجهیزات اضافی وارد بازی می شوید و باید تلاش کنید تا به بهترین اسلحه ها و تجهیزات برسید. در حیقیت اینکه شما در بازی تنها یک جان دارید سبب می شود تا بازی هیجان پیدا کرده و هنگام موفقیت به خصوص اگر همراه با تیم باشید بسیار لذت بخش است.  

در بازی عناصر متنوع و جالبی همچون پماد هایی برای جلوگیری از خونریزی ، زره های محافظت موقت ، بمب های انفجاری و.... وجود دارد. در بین فاز های یک مرحله زمان های استراحت طولانی وجود ندارد و این سبب می شود تا سرعت مسابقات بالا برود. بازی در برخی از زمینه ها قوانین ساده ای را به کار گرفته است مثل شما هنگام پرش از ماشین هایی با سرعت 100 مایل بر ساعت هیچ گونه زخمی برنداشته و از جان شما کم نمی شود. شلیک با بعضی تفنگ ها بسیار آسان و بعضی بسیار سخت است و بعضی از آن ها برد بسیار خوبی دارند.

این بازی یک مدل مبارزه به نام Auto Royale دارد که این مدل خود در نسخه اولیه اش قرار دارد اما بسیار فوق العاده عمل می کند. در این مرحله 30 تیم 4 نفره شرکت می کنند که هر تیم یک ماشین دارند یکی از افراد مشغول به رانندگی شده و سه نفر دیگر در صندلی های مسافران نشسته و باید به ماشین دشمنان شلیک کنند تا آنان را از بین ببرند. 


پوسته های رنگارنگ برای تمامی خودرو ها و کالاهای همچون تفنگ و کلاه های ضد گلوله وجود دارد و سبب می شود تا شما شخصی بسیاری در اختیار داشته باشید. شما اجازه دارید تا با دیگر بازیکنان به مبادله کالا ها بپردازید و اگر کالایی وجود دارد که شما حتما آن را می خواهید نیازی نیست تا کل نقشه را به دنبال آن باشید. چالش های زمان دار به شما مبلغی می دهد تا خدماتی پرداختی مورد نظر خود را بدست آورید. 

بازی H1Z1 در حذف عوامل تصادفی نسبت به دیگران تلاش بیشتری کرده است و یک بازی شایسته به جای گذاشته است. بازی لحظات حساس و هیجان انگیز مربوط به خود را دارد. اما متاسفانه عنصر غیرواقعی در گیم پلی لحظات حساس بازی را تحت تاثیر قرار می دهد و از هیجان آن می کاهد. عدم تنوع در نقشه و سلاح سبب می شود تا این بازی در مقابل رقبا کم بیاورد.  

H1Z1