166 Views
2018 Jan 19Gaming
img

نمره شهرت (fame score) من خیلی زیاد بود هنگامی که کارت رسوایی را دوباره بیرون کشیدم، با یک انتخاب مواجه شدم: با راهی پر از کشاورزان عصبانی مبارزه کن یا به مبارزه ای با آتش تسلیم شو من راه دوم را انتخاب کردم و با پرتوی نوری که در امتداد یک جسم آویخته می چرخید مواجهه شدم. هنگامی که من نتوانستم نشانگر را در جسم راست متوقف کنم، دلال با خوشحالی خندید. قلب من از بین رفت، وقتی کارت  درد دیگری را پس از کارت درد اولی بیرون کشید و عمر من به پایان رسید. من باید کشاورزان را می کشتم.


دست های سرنوشت 2 دنیایی است که از کارت ها ساخته شده است. مجموعه بازی به عنوان نقشه ای جهانی که از 22 سطح یا چالش ساخته شده است معرفی می گردد. این چالش ها اهداف خاصی را به وجود می آورند که قوانین و مردن باعث شکست کل چالش ها می گردند. هر چالشی مجموعه ای از کارت های رو به پایین بر روی میز قرار می دهد.شما در هر بار نشانه خود را از کارتی به کارت دیگر انتقال می دهد و این به معنای رویداد جدیدی است که می تواند شامل طلا، غارت، غذا و یا مبارزه باشد.

نقش مرموز باند پیچی شده که به عنوان دلال شناخته می شود از همان ابتدای بازی حضور دارد و هر چالش را به صورت خاصی معرفی می کند؛ شکست ها را مسخره می کند و سطح رنگارنگی از خلاصه را به هر کارتی که با آن مواجه می شوید اضافه می کند. نتیجه هر کارت با بازی کوتاهی از تاس ها یا کارت ها یا تردستی یا با مبارزه ای مشخص می شود. اکثر کارت ها تصمیم های جذابی با سطح ریسک های متفاوتی مثل تصمیم گیری به کمک یا زندانی کردن بچه دزدیده شده ای برای انجام چندین بازی شانسی با یک غول یا مبارزه خودم به جای بچه  هست.


هر چالشی که باز میکنید، یک داستان متفاوت با کارتها، قواعد و اهداف منحصر به فرد را ارائه می دهد. من تحت تاثیر قرار گرفتم که چگونه عمیقا بعضی از آنها می توانند این بازی را تغییر دهند. یکی از چالش های من جمع آوری منابع برای دفاع از قلعه از یک گروه وحشی بی پایان بود. این به یک بازی استراتژی کاملا جدید تبدیل شد زیرا من باید از گشت های دشمن اجتناب می کردم، مسیرهای مخفی را کشف می کردم و تلاش زیادی برای جمع آوری چوب و سنگ می کردم، در حالی که هنوز هم بین کارت های روی میز حرکت می کردم.

یک چالش بسیار دشوار از همان ابتدا باعث از دست رفتن بسیاری از سلامتی من شد و تنها 10٪ جان من باقی ماند در حالی که در طول بازی سلامتی خود به خود افزایش نمی یابد. دوباره و دوباره شکست خوردم، سرانجام پس از آنکه چالش های دیگری را به پایان بردم، کارت های بهبود زندگی را برای افزایش جانم بدست آوردم.

کارت های همراه یکی از بهترین ویژگی های جدید Hand of Fate 2 می باشد. در مجموع چهار کارت وجود دارد که در طول بازی باز می شوند. که هر کدام دارای توانایی های مفید در مبارزه و در لایه استراتژیک بازی دارند. به عنوان مثال، کالبجورن بربر، می تواند یک حرکت مؤثر خیره کننده را در مبارزه آزاد کند. در صفحه کارت، او می تواند یک مرگ اضافی را به هر رول تاس اضافه کند، که اغلب باعث عوض شدن نتیجه می گردد. داستان کارت های همراه از طریق یک سری از کارت های مخصوص که شامل داستان هایی دلگرم کننده از خیانت و رستگاری هستند.


بسیاری از نبردهای نهایی هر چالشی با سلامتی مواجه شد، زیرا به سرعت ضربه نهایی را وارد کردم. اما در رسیدن به این نقطه، اکثر مبارزه ها را شکست خوردم و دوباره انجام دادم، به ویژه که من تا آن زمان سلاح مناسبی پیدا نکرده بودم و بعد یافتن سلاح مناسب مدت زمان زیادی طول کشید تا به آن عادت کنم. ضمن اینکه شما هیچ گاه گزینه های فراوانی ندارید، گاهی اوقات باید به جای کشتن دشمنان آنان را با استفاده از توانایی های خود گمراه کنید. من در طول بازی به طور کامل با زاویه ی دید غیرقابل تغییر و هدف گیری خودکار مشکل داشتم. استفاده کردن از تاس در اینگونه بازی ها ایده جدیدی نیست اما این بازی با اضافه کردن چندین بازی با شانس های متفاوت توانسته در بازیکنان ایجاد علاقه بکند. در بهترین حالت، ریتم مبارزه می تواند هیجان انگیز باشد.


استفاده کردن از تاس در اینگونه بازی ها ایده جدیدی نیست اما این بازی با اضافه کردن چندین بازی با شانس های متفاوت توانسته در بازیکنان ایجاد علاقه بکند. در بهترین حالت، ریتم مبارزه بسیار هیجان انگیز است. مبارزه ی ضعیف برای اکثر بازی های RPG قاتل خواهد بود، اما دست سرنوشت 2 تلاش زیادی در راستای بهبود لایه استراتژی انجام داده که باعث قصه گویی و داستان سرایی بسیار زیبا شده است.

بررسی بازی Hand of Fate 2

Hand of Fate 2

Hand of Fate