36 Views
2018 Mar 01entertainmentGaming
img

بازی Metal Gear Survive به صورت احساسی و ذهنی خسته کننده است. بازی دلچسب نیست ، گیم پلی تکراری در راستای فرار و زنده ماندن دارد که بدون تردید قابل بخشش نیست. حس کلی بازی مثل این است که شما همواره میخواهید قفل زنجیر ها را بشکنید در حالی که یکی از دست هایتان به پشتتان بسته شده است. هسته ی بازی که بر پایه درگیر کردن شما برای پیدا کردن منابع ناشناخته که در اصل برای هیجان بخشیدن به بازی است تنها کمی آن را قابل تحمل می کند.

  این بازی زمان کوتاهی پس از حمله به پایگاه اصلی در نسخه Metal Gear Solid V: Ground Zeroes طراحی شده است. در طول این محاصره یک کرمچاله به یک جهان موازی ظاهر می شود که تمامی افراد را به داخل می کشد. به نظر می رسد که شخصیت شما هنگام دفاع از پایگاه اصلی کشته شده یا به صورت ناآگاهانه تسلیم شده است اما توسط یک دانشمند برگردانده شده. پس از بیدار شدن به شما گفته می شود که توسط یک انگل آلوده شده ای. ماموریت شما این است که به آنجا بروید تا درمانی را برای خود بیابید و همچنین بفهمید که برای دوستانتان چه اتفاقی افتاده است.  داستان بازی از طریق متن و صداهای پس زمینه در صفحه های ایستا به شما فهمانده می شود که عمدتا ناخوش آیند است.  

دلیل اصلی جست و جوی شما در بازی به دلیل وجود سه نیاز سلامتی ، گرسنگی و تشنگی است. در حالی که مورد اول را می توان به راحتی با کنترل مبارزات با دشمنان ، از کاسته شدن آن جلوگیری کرد. در صورتی که دو مورد بعدی با گذر زمان کاهش می یابند تا زمانی که شما از بین بروید. این ها همانند اسلحه ای هستند که همواره به سمت شما نشانه رفته است و متاسفانه شما را از لذت بازی محروم می کنند.


  از لحظه ای که شما در آنجا فرود می آید باید به مبارزه بپردازید. این نسخه می خواهد به شما بفهماند که موفقیت در ازای مبارزه با سختی ها و از پس چالش ها برآمدن بدست می آید و به همین دلیل بازی نیاز های گشنگی ، تشنگی و نیاز به اکسیژن را برو روی صفحه نمایش می دهد. میله های نشان دهنده ی این نیاز ها به مرور زمان کاسته می شود و اگر به آن توجه نکنید مرگ به سراغ شما می آید. برطرف کردن نیاز به اکسیژن و گرسنگی سخت می باشد و باید مسیر طولانی را بپیمایید و گاهی با خود فکر می کنید که آیا ارزشش را دارد یا نه. 

در بخش چند نفره قبل از آماده سازی حمله باید بدانید که در صورت شکست تمامی منابعی که جمع کرده و پیشرفت هایی که داشته اید از بین خواهد رفت. این بدان معنی است که شما باید در حمله ها  عبور از سیم های خاردار ، کیسه های شن و... تمام تلاش خود را به کار گیرید. همچنین باید قبل از حمله دقت بیشتری در محاسبه تعداد گلوله های باقی مانده ، نارنجک ها و همینطور منابع آب و غذا داشته باشید. در نهایت هنگامی که حمله را آغاز می کنید باید هنگام حرکت بین موانع حواس خود را کاملا جمع کنید. یک چشمتان باید به مکان هایی است که قرار است در پشت آن ها پنهان شوید باشد و چشم دیگرتان به تعداد گلوله های باقی مانده. در کل متعادل کردن حمله کار سختی شده و شما باید هنگامی که منابعی در دست دارید بیش از حالت عادی از خود مراقبت کنید.

  در بیشتر موارد Metal Gear Survive احساس سرکوب گری ، ناسازگاری و  غیر ضروری دارد. این شرم آورست چون بازی خوبی در اینجا قرار دارد اما به دلیل ایجاد فشار ها ، لذت کشف آرام آرام بازی را از شما می گیرد. با گذشت زمان توانایی مدیریت شما در رفع نیاز ها بیشتر می شود به خصوص اگر بخش چند نفره را بازی کنید اما در نهایت آزار دهنده است. در طول بازی اگر به موفقیت هایی برسید خود را تحسین می کنید اما پس از آن به سرعت به این نکته فکر می کنید که ارزش دارد وقت خود را برای بازی بگذارید یا نه.   

Metal Gear Survive

Metal Gear

Survive