17 Views
2018 Mar 06entertainmentGaming
img

هر بخشی از جهان افسانه ها و داستان های خود را دارند که نمادهایی برای پیروزی در آزمون ها هستند ، با این وجود بازی ها تنها به برخی از فرهنگ های آشنا توجه می کنند. بازی هایی همانند Mulaka به همین دلیل برحسته می شوند ، آنان چشمان شما را به روی مفاهیم و موضوعاتی باز می کنند که شاید هرگز با آنان مواجه نمی شدید. Mulaka یک بازی سه بعدی اکشن ماجراجویی است که به فرهنگ Sierra Tarahumara که در شمال مکزیک قرار دارد مربوط می شود ؛ این بازی این فرهنگ را به صورت یک ماجراجویی جذاب در اساطیر بدل می کند. 

شما نقش یک شمشیر زن ماهر به اسم Sukurúame بازی می کنید که هم می تواند دنیای فیزیکی و هم دنیای معنوی را ببیند و حتی به شکل جانوران متفاوت در بیاید. محدوده بازی از بیابان ها تا شهر های پر از انسان را شامل می شود ، شما حس می کنید که در کتاب های قصه کودکان در حال سفر هستید. هدف شما در هر منطقه پیدا کردن سه سنگ جادویی و باز کردن در غول پیکری است که در پشت آن رئیسی قرار دارد. چاله های بدون انتها ، ماسه های مرگ آور ، سیلاب و سقوط هنگام صعود از ارتفاعات چالش های شما در بازی است.  

این جذاب است که شما می توانید روح حیوانات یا هیولای خارق العاده در مبارزات را بدست آورده و به جای آنان قرار گیرید. بازی از گرافیک به نسبت ابتدایی ساخته شده تا بازی حالت قدیمی داشته باشد و داستان های افسانه قابل قبول تر جلوه کنند. موسیقی متن بازی از ابزار های بومی ایجاد شده اند که هماهنگی بسیاری با اتفاقات در حال رخ دادن دارند.  


بازی اطلاعات مفصلی از فرهنگ Sierra Tarahumaran را در اینجا معرفی می کند و به نمایش دادن اطلاعاتی می پردازد که ما تا به حال نمونه هایی از آن ها را مشاهده نکرده بودیم. همانند بازی God of War که فرهنگ های یونانی را به هر شکلی که شده که در بخش های متفاوت بازی نمایش می داد ؛ Mulaka نیز به اضافه کردن جزئیات این فرهنگ از هر طریقی که شده به بازی می پردازد.

  مبارزه تقریبا همواره در طول بازی وجود دارد و فهمیدن بهترین روش مبارزه با دشمنان مختلف بخشی از جذابیت بازی است. دشمنان عادی همانند قورباغه های بزرگ به راحتی می توانند مورد حمله قرار گیرند اما برخی از دشمنان بازی همانند عنکوبت های بسیار بزرگ محافظت شده اند و باید با حمله های آغازین اساسی مورد حمله قرارشان دهید. دشمنان دیگر تنها در صورتی آسیب پذیر خواهند بود که از حملات ابتدایی آنان جان سالم به در ببرید.  

Mulaka یک بازی ساده با قلبی پر از ویژگی های آشنا است. مبارزه ها و معماها همانند بازی های Breath of the Wild و Okami است. اما با تشکر از ویژگی های Tarahumara این بازی حس منحصر به فرد و خاصی در شما ایجاد کرده و اصلا احساس تکراری بودنی به شما دست نمی دهد. این بازی تجربه دلپذیری بیش از یک بازی ماجراجویی معمولی در شما ایجاد می کند.  

Mulaka