29 Views
2018 Mar 13entertainmentGaming
img

بازی Nex Machina را می توان نسخه به روز شده ای از بازی Robotron 2084 نامید که یکسان بوده و تنها در نام تفاوت دارند ؛ حتی توسعه دهنده Housemarque حتی توانسته که با سازنده بازی Robotron همکاری کند تا تجلیلی با کیفیت از زندگی به ارمغان بیاورند. به طور مفهومی این دو بازی یکسان بوده و هر جنبه ای از Nex Machina یادآور خاطرات گذشته است ؛ گرافیک زیبا به طور همزمان هم جدید به نظر رسیده و هم طبق مد های گذشته است. موسیقی متن به خوبی از پس لحظات علمی تخیلی بازی بر می آید. همانند بازی Pac-Man نسخه Championship Edition بازی Nex Machina نیز یکی از بهترین بازی های کلاسیک مدرن شده است که شما می توانید بیابید.

  داستان بازی کوتاه است و در کل شما یک قهرمان تنها هستید که در تلاشید تا آنچه را که از انسانیت در آخرت ربات ها باقی مانده است را حفظ کنید. حرکت های تیراندازی که به وسیله twin-stick مبارزات شما را تعریف کرده و بسیار کارآمد هستند و تمامی دنیاهای بی رمق را به چالش می کشند.  سطح های تک نفره بسیار کوتاه ، سریع و اغلب در آن رازهایی وجود دارد که می توانید کشف کنید.

  هدف اصلی شما در هر مرحله این است که تعدادی از امواج دشمن را از بین ببرید تا به مرحله بعدی بروید. در صورتی که در راستای این هدف ، هدف های کوچک دیگری نیز قرار دارند. همانند Robotron تعداد کمی انسان در اطراف هر مرحله وجود دارد. نجات دادن آنان نیاز به زمان بندی دقیقی دارد که در طی این زمان شما نه تنها باید از خود محافظت کنید بلکه باید دشمنان که سلامتی دیگر افراد را نیز در خطر می اندازند را نیز از بین ببرید. نجات انسان ها کاری اضافی است که هر بار ریسک زیادی به همراه دارد.


  مبارزات با رئیس ها در انتهای هر مرحله یکی از اصلی ترین چالش های بازی است. جلوگیری از حملات آنان و وارد کردن ضربات اساسی به آن ها همواره سخت می باشد. هر کدام به نوعی سخت بوده از یک مگس مکانیکی گرفته که در بالای صفحه می ایستد و ذراتی را به سمت شما پرتاب می کند گرفته تا هیولاهای بزرگی همانند ترمیناتور. برای افزایش چالش مبارزه با رئیس ها هنگام مبارزه با آنان موج هایی از دشمنان نیز به سمت شما می آیند ؛ اگر در طول مبارزات شما تمامی جان های خود را از دست بدهید باید تمامی پروسه را از ابتدا آغاز کنید.  

در تئوری شما بازی را می توانید در کمتر از یک ساعت به اتمام برسانید اما با تشکر از راز های بازی شما هر مرحله را می توانید چندین بار انجام دهید تا هم راز ها را کشف کنید هم مهارت های لازم را برای بالای لیست رهبران کسب کنید. شما گزینه ای برای آوردن دوست خود به بازی دارید اما بخش چند نفره بازی به بخش محلی محدود شده است. کمبود بخش آنلاین یکی از بزرگترین ناامیدی های بازی است.  

بجز محدود بودن بخش چند نفره بازی ، Nex Machina یک بازی است که با اطمینان از شما انتظاراتی دارد. این بازی به سخت و به شدت رضایت بخش است و پر از راز ها و ماموریت های جانبی است که شما را برای ساعت ها مشغول نگه دارد. Nex Machina یک بازی که قلبش قدیمی است اما با تعریف دوباره ماموریت ها و ماشین های هیجان آور احساس مدرن بودن راضی کننده ای به شما می دهد.  

Nex Machina