38 Views
2018 Mar 14entertainmentGaming
img

اگر نسخه اصلی بازی Q.U.B.E. محصولی از طراحی تجربه و جاه طلبی بود ؛ Q.U.B.E. 2 ادامه ی مناسبی است که در آن تقریبا تمامی جعبه ها را می توانید حرکت دهید. دیگر شما دلیلی نخواهید داشت برای اینکه بگویید معمای اتاقی غیرقابل حل است. Q.U.B.E. 2 به شما دسترسی و انعطافی می دهد که به وسیله آن می توانید نتایج بهتری را کسب کنید. گاهی اوقات تلاشش برای حذف محدودیت هایی که در اعماق آن حضور دارد باعث اذیت شما می شود اما در کل بازی فوق العاده می باشد که پس از حل معماها بسیار خوشحال می گردید.  

اگر شما بازی اصلی را انجام داده باشید ممکن است از نحوه اینکه پازل ها چگونه کار می کنند شگفت زده شوید. همانطور که در نسخه اول مشاهده کردیم هدف بازی در Q.U.B.E. 2 حرکت رو به جلو است. شما وارد اتاقی می شوید و نیاز دارید تا راهی برای خروج از سمت دیگر اتاق بیابید یا با یک شی خاصی ارتباط برقرار کنید تا در های خروج باز شوند.  

گزینه هایی که به شما برای حل معماها داده می شود هنوز محدود هستند و شما تنها سه توانایی دارید. بلوک های قرمز که که سبب گسترش بلوک ها می گردد ؛ بلوک های آبی که تبدیل به محل قوی برای پرش می گردند و در نهایت بلوک های سبز که به شما اجازه می دهد مکعبی از ماده درست کرده و از آن برای کار های دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال شما می توانید از بلوک قرمز برای حرکت و قرار دادن بلوک سبزی در جلوی آن استفاده کرده و احتمالا در نزدیکی بلوک آبی پرشی برای به هوا در آوردن و قرار دادن بلوک در مکانی دیگر.  


همانند نسخه اول شما نمی توانید از هر سه قدرت در تمامی مکان ها استفاده کنید. اگرچه شما مجار به تبدیل کاشی های سفید به هر رنگ و بلوکی که بخواهید هستید. مکان قرار گرفته آن ها همیشه عمدی است و راهنمایی برای این است که در آن مکان باید کاری کرده و اتفاقی بیفتد و در اصل بخشی از راه حل است. این می توانید در مراحلی که فضای بسیاری است و راه حلی به ذهن شما نمی رسد استفاده کنید. اما این که نمی توان تمامی ایده هایی را که به ذهن می رسد در بازی اجرا کرد کمی باعث تاسف است.  

شما در نقش Amelia Cross قرار دارید که دانشمندی است که در یک مکعب بیگانه که اکثر بازی در آن اجرا می شود رها شده است. در این نسخه نیازی به داستان نسخه قبلی نیست اما به نظر هم نمی رسد بر پایه چیز دیگری ساخته شده باشد و داستان جداگانه داشته باشد.

  C.U.B.E. 2 به طور تحسین برانگیز به ایجاد تغییرات خلاقانه ای پرداخته و تعریف دوباره هسته مکانیکی  به شما آزادی عمل بیشتری در حل معماها می دهد. این بدان معنی است که تازه واردان نیازی ندارند تا آموزش های پیچیده و طولانی ببینند ؛ با یک شیب آرام آموزشی تمامی قواعد و نکته های بازی را در می یابند. Q.U.B.E. 2 تلاش می کند تا پازل های هوشمندانه خود را با روش های حل متفاوتی شما را درگیر کند.  

Q.U.B.E. 2