44 Views
2018 Mar 16entertainmentGaming
img

مجموعه Yakuza بیش از یک دهه قدمت دارد و از آن زمان تا کنون ویژگی هایش به طور قابل ملاحظه ای رشد کرده است. بیش از 6 خط داستانی وجود داشته ، مراحل غیر اصلی بیشتری نیز بوده ، نحوه مبارزات توسعه یافته و بازی های کوتاه بسیاری در مجموعه ها جای داده شده. به طور شگفت آوری آخرین نسخه این مجموعه راه متفاوتی را در بر گرفته است و این چیز بدی نیست زیرا Yakuza 6: The Song of Life با استفاده از موفقیت های کوچک بازی عمیق تر و با تاثیر گذاری بیشتری ایجاد کرده است.

  قسمت نهایی درباره ی Kazuma Kiryu تنها بر روی شخص خود او تمرکز کرده است با وجود صحنه هایی که شخصیت های معروفی همانند Majima ، Saejima ، Daigo و فرزندان یتیم خانه Sunflower را در آن مشاهده می کنیم.  The Song of Life بر زمانی که Kiryu از زندان برگشته است تمرکز می کند. داستان این نسخه به نوعی بازتاب اتفاقات نسخه اول بازی می باشد و اتفاقاتی که در این نسخه می افتد به داستان Kiryu پایان زیبایی می بخشد. 

تحقیقات و بازجویی هایی که او انجام می دهد به شهر Hiroshima ختم می شود مکانی که سال های زیادی است خانواده جنایتکار در آنجا مشغول به فعالیت اند. در حالی که بازی به طور قابل پیش بینی پیچیده و دراماتیک می شود ، توطئه های قدیمی و فریب های بسیاری رو می شوند ؛ اما آنچه که مهم است تغییراتی است که برای شخصیت بازی رخ می دهد و موضوعی که اهمیت آن برای او آشکار می شود خانواده است.  

  بازی های کوتاهی که در این نسخه حضور دارند نسبت به نسخه های قبلی از مدت زمان کوتاه تری برخوردارند اما از لحاظ احساسی تاثیر بیشتری بر شما و فهم جریان بازی دارند و گاهی اینقدر جذاب و سرگرم کننده اند ، از این که چرا اینقدر کم و کوتاه بودند ناراضی خواهید شد. Clan Creator مهم ترین زیرداستان Yakuza 6 می باشد که به طور آنلاین اجرا شده که شما  باید با دیگر بازیکنان به رقابت بپردازید و ماموریت های روزانه را انجام داده تا رتبه ی بهتری کسب نمایید ؛ همچنین این خسته کننده ترین زیرداستان بازی است. استراتژی بردن صورت جمع آوری هرچه بیشتر نیرو و انجام دادن ماموریت های پر زحمت برای اینکه در سطح صلاحیت دار باقی بمانید. مبارزات تا زمانی که ماموریت های زیرشاخه ها را به طور کامل انجام نداده باشید آنطور که باید چالش برانگیز نیستند.


  حجم دشمنان در این نسخه بازی بسیار بوده و شما باید تمرکز بیشتری برای از بین بردن آنان داشته باشید. شما در بازی لحظاتی را شاهد هستید که Kiryu در برابر دشمنانش ایستاده و به تنهایی به مبارزه با آنان می پردازد و این لحظات حساس و کوتاه هستند که داستان مرکزی بازی را تشکیل می دهند. شما می توانید از قواعد دومینو استفاده کرده و مجموعه ای از اتفاقات را پیش بیاورید که دشمنان به مبارزه با یکدیگر پرداخته. به دلیل بهتر نمودن موتور بازی شما می توانید وارد بسیاری از رستوران ها و مغازه ها شوید ، سوار دوچرخه شده ، افراد را به درون شیشه ها پرتاب کنید.

  Yakuza 6 هم اندازه نسخه های قبلی خود است اما آنچه که باعث بزرگ شدن این سری گشته را چند برابر به نمایش می گذارد. این یک نمایش منحصر به فرد و جذاب از تجربه ژاپن مدرن است ، این بازی آنقدر جذاب و ارزش مند است که حتی کسانی که نسخه های قبلی را بازی نکرده اند سر وجد آورد. بازی لحظات احساسی و زیبایی دارد ، سیستم مبارزه فوق العاده بوده و در کل دنیای جذابی را به نمایش می گذارد.   

Yakuza 6

Yakuza 6: The Song of Life