35 Views
2018 Mar 23entertainmentGaming
img

بازی A Way Out در مورد دو محکوم است که اززندان فرار کرده اند. در بعضی از زمان ها ، بازی احساسات خوبی از خود را نمایش می دهد اما تنش های موجود در بازی و یک قتل وحشتناک که در پایان بازی رخ می دهد تمامی احساسات بازی را از بین می برد. در نهایت ، محیط سرگرم کننده و جای گیری مبتکرانه قطعات ارزش وقت گذاشتن را دارد.

  همانند آخرین بازی Josef Fares ، Brothers: A Tale of Two Sons ، بازی A Way Out نیز دارای دو شخصیت است که داستان بازی را همراه با یکدیگر تجربه می کنند. اما برخلاف بازی Brothers ، شما برای اجرای بازی نیاز به یک دوست دارید تا همراه با شما بازی را انجام دهد ، A Way Out تنها در حالت دو نفره قابل بازی است ، چه به صورت محلی چه به صورت آنلاین. هر کدام را که انتخاب کنید شما همواره در تصاویر جدا بازی خواهید کرد که همواره بین شخصیت های Leo ، که یک گانگستر بی رحم و مهاجم است ، و Vincent ، یک مرد سرحال تر و خانواده دار تر ، در حال تغییر خواهد بود.

  گاهی اوقات صفحه نمایش به صورت عمودی تقسیم می شود اما همواره حالت های افقی ، یکنواخت یا نابرابر را نیز تجربه خواهید کرد. اما همواره این جداسازی تصویر در راه های جالبی رخ می دهد ، همانند اینکه بخش بیشتری از تصاویر به کسی داده می شود که در حال اجرای نقش مهم تری است و حتی گاهی اوقات تصویر صفحه نمایش به سه بخش نیز تقسیم می شود.  

در جست و جو در محیط کوچک این بازی گاهی اوقات شما باید با افرادی صحبت کنید و این زمانی مشکل ساز می شود که هم شما و هم همبازیتان هر دو درگیر صحبت با دو شخصیت متفاوت دیگر باشید که بازی راهی بجز پخش همزمان صدا ها ندارد ، که سبب می شود شما در فهمیدن اینکه چه اتفاقی در حال رخ دادن است و کدام مخاطب کدام صحبت شما هستید دچار مشکل می شوید. حتی اگر شما زیرنویس را هم فعال کنید باز هم با توجه به صداها ممکن است منحرف شوید.  


بدون شریک جرم در بازی ، برخی از لحظات بازی نمی توانند به خوبی احساسات خود را نمایش دهد و بر روی شما تاثیر بگذارد. مثلا در یکی از صحنه های اولیه بازی ، لئو و وینسنت در حال فرار از درون زندان هستند ، در این زمان یکی باید به سوراخ کردن دیوار با پیچ گوشتی پرداخته و دیگری در جلوی سلول بایستد و مراقب راهرو باشد تا در صورتی که سربازی در حال رد شدن بود با اطلاعش همکارش به طور عادی رفتار کند.  

خوشبختانه بازی شامل محیط های متفاوتی مثل جنگل ، مزرعه ، سینما ، پارک و.. است و در هریک از این مکان ها شما باید کارهایی را انجام داده و با اشخاص متفاوتی صحبت کنید. این خوب است چون شما از نظر جغرافیایی در حال مسافرت هستید اما قسمت بدی بازی اینجا است که پس از اتمام بازی شما احساس نمی کنید که بازی تاثیری بر شما و دوستتان داشته است و اینکه شخصیت های بازی در طول این مدت چیز نیاموخته اند و رشد نکرده اند. ما مجبور بودیم که با همکاری یکدیگر از زندان فرار کنیم ، مشکلات را حل کنیم ، جان یکدیگر را نجات دهیم ؛ ممکن است که شخصیت های ما رشد نکرده باشند اما بازی به سبب لحظاتی که فراهم می کند ارزشش را دارد.    

A Way Out