245 Views
2018 Mar 13car
img

ضرب المثلی وجود دارد که می گوید کسانی که تاریخ را نمی خوانند محکوم به تکرار آن هستند. در این مورد، کیا کتاب های تاریخی خود را باز کرده تا درس هایی را از آنچه که نباید انجام می داده فرا گیرد. استینگر جدید مانند Amanti  تلاشی بیهوده ای برای رقابت با محصولات دارای کیفیت برتر نخواهد بود. قرار است که استینگر یک خودروی  واقعی باشد، و لذا شرکتهایی مانند BMW و مرسدس بنز باید از به بازار آمدن آن نگران باشند
طراحی بیرونی

در دنیایی که سدان های اسپرت به خودروهایی خسته کننده تبدیل شده اند، استینگر فوق العاده خواهد بود. مشخصات طراحی به علاوه چرخ های 10 پره دو تناژه ، دریچه های کاپوت، ترمز و چراغهای جلوی و چراغهای جذاب پشت و رفلکتورهایی که بیشتر قسمت عقب را فرا گرفته اند  بدان جلوه ای بی نظیر بخشیده اند.  این خودرو بزرگتر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. استینگر ،دارای طول 190.2 اینچ است که سبب برتری  آن از، Audi A5 Sportback (187.1 اینچ) و A7 ( 196 اینچ)  می شود و حتی از لحاظ ابعاد از رقیب بزرگ لوکس خود Infiniti Q50 (189.6) نیز پیشی خواهد گرفت.. 

عملکرد 
استینگر دارای یک موتور 3.3 لیتری 8 سیلندر بی توربو  با توان 365 اسب بخار و گشتاور 376 پوند پا است  که باعث می شود سرعت چرخش آن بسیار سریع باشد. رینگ فرمان پاسخگو و قابل تنظیم است که به شما اجازه می دهد دقیقا رانندگی را که مد نظرتان است داشته باشید.   این مدل دارای چندین حالت راندگی است .تنظیمات اعمال شده در استینگرر، مانند ورودی فرمان، راحتی سواری و عملکرد  خوب دریچه  موتور تجربه یک رانندگی ایده آل را برای شما به همراه خواهد داشت. به نظر می رسد حالت Comfort  استینگر بسیار عالی باشد، زیرا ویژگی های اسپرت خودرو را آشکار خواهد کرد..در حالت اکو ، فرمان، چندان راحت نیست، و سیستم گیربکس هشت سرعته ضعیف تر و کندتر عمل می کند. در حالت اسپرت، فرمان بی دلیل کمی سنگین به نظر می آید، همچنین این خودرو از یک حالت هوشمند بهره مند است که گفته می شود با سبک رانندگی شما سازگار می باشد..

کابین داخلی

. چرم ناپا سراسر کابین، به ویژه صندلی ها را پوشانیده است. بخش های آلومینیومی و یک پوشش پلاستیکی  از بخش هایی مانند کنسول مرکزی و تهویه هوا محافظت می کند. رقبا ی آلمانی، انگلیسی و ژاپنی این خودرو از همین مواد در کابینشان بهره میبرند.
صندلی های چرمی برای مسافرین و سرنشینان ،راحت، و  قابل تنظیم بوده و حتی به فناوری های گرمایشی و سرمایشی نیز مجهز هستند.. کابین آرام و بی سر و صدا و سواری راحت و دلپذیر است. 
فناوری و قابلیت اتصال 

یک صفحه نمایش تبلت مانند، در کنسول مرکزی در قسمت جلوی کابین نصب شده اما اندکی دور از راننده قرار گرفته است. سیستم صفحه لمسی سریع و پاسخگو است، و با پلتفرم های Apple CarPlay و Android Auto، نیز سازگار می باشد . همچنین حتی زمانی که به گوشی هوشمند خود متصل نباشید، سیستم اطلاعاتی Kia UVO   اطلاعات کاملی دارد و چیزهایی مانند رادیوی ماهواره ای نیز به عنوان ویژگی های استاندارد ارائه می شوند و علاوه بر این امکان دسترسی به ویژگی های جدیدتری مانند G-force meter و حتی یک صفحه نمایش بالای سر نیز وجود دارد.
ویژگی های ایمنی
ایمنی احتمالا اولین چیزی است که شما از استینگر انتظار دارید . یک سیستم هشدار برخورد با جلو به همراه ترمز اتوماتیک، کنترل هوشمند کروز و تکنولوژی توقف و حرکت، هشدار خروج از خط، هشدار به راننده، چراغ های اتوماتیک، هشدار برخورد با نقطه کور و هشدار ترافیک عقب به صورت استاندارد با این خودرو ارائه می شوند. 
هزینه سوخت

با این که  موتور 3.3 لیتری V6  بی توربوشارژ از لحاظ عملکرد ی بسیار عالی است، اما کارآمدترین  نیست. لذا استینگر، 25 مایل را به ازای هر گالن در بزرگراه و 19 مایل را در شهر طی می نماید .
قیمت گذاری 
مدل پایه کیا استینگر 2.0 لیتری توربوشارژ دارای قیمتی معادل 31،900 دلار است. نسخه GT گران تر است، به خصوص مدل GT2 که دارای آپشنهای کاملی می باشد از قیمت بالاتری نیز برخوردار خواهد بود. علاوه بر این هر یک از آپشنهای خودرو دارای قیمت خاص خود هستند که باعث افزایش قیمت تمام شده خودرو می شود.

 

کیا استینگر