98 Views
2018 Mar 05car
img

گویا، استلویو کوادریفوگلیو جدید، 10.2 اینچ بلندتر شده و وزنش نیز  477 پوند بیشتر از سدان چهار دربی است که بر اساس پلتفرم ان ساخته شده است. جدا از این تفاوت های ظاهری،  استلویو کوادریفوگلیو به لحاظ مکانیکی  تقریبا مشابه جولیا است. یکی از تغییرات مهم ،افزوده شدن سیستم تمام چرخ متحرک، و جایگزین کردن ان با سیستم چرخ عقب  متحرک است که تنها 60٪ از قدرت را به سمت چرخ های جلو می فرستاد. مهندسان آلفا  مکان موتور توربو شارژر 2.9 لیتری 6 سیلندر  این خودرو را در مقایسه با مکان ان در جولیا اندکی تغییر داده اند. اما میزان قدرت این دو موتور یکسان است و هر دو  توان 505 اسب بخار را در 6500 دور در دقیقه و گشتاور 443 پوند پا را در 2500 دور در دقیقه تولید می کنند.

گیربکس اتوماتیک هشت سرعته نیز به همراه این موتور در  استلویو کوادریفوگلیو به کار گرفته شده است. ،  استلویو کوادریفوگلیو در تست های اولیه در عرض 3.9 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت رسید اما با کنترل کشش و سیستم تمام چرخ متحرک این رقم به 3.6 ثانیه رسیده که از این جهت   خودروی  جولیا که در 3.8 ثانیه به این سرعت می رسد برتری دارد اما، با توجه به آیرودینامیک متفاوت ، استلویو دارای حداکثر سرعت 176 مایل در ساعت است در حالی که این رقم برای جولیا، 191 مایل در ساعت می باشد.
 فنر های محکم تعلیق و دمپرهای تطبیقی، تایرهای Grippy Pirelli P Zero  نصب شده بر روی چرخهای 20 اینچی نیز از دیگر ویژگی های این خودرو محسوب میشوند. کاهش سرعت از طریق ترمزهای لرمبو ، با روتورهای 14.2 اینچی جلو و 13.8 اینچی عقب در مدل استاندارد امکان پذیر است. پکیج سرامیکی برمبو با ترمزهای بزرگتر (15.4 / 14.2 اینچ) نیز در دسترس است که سبکتر از گزینه های فولادی استاندارد می باشد.همانند جولیا   Stelvio Quadrifoglio   نیز از سیستم ترمز الکترونیکی استفاده می کند، که، به گفته مهندس ارشد این کمپانی،آندریا زیزاک، سبک تر از یک سیستم ترمز معمولی است و بسیار مقرون بصرفه تر از  ABS، کنترل ثبات و ترمز قبل از برخورد می باشد و البته دارای دو ویژگی جالب است . اول، برای اینه ABS فعال شود، هیچ پدالی جهت فشرده شدن وجود ندارد  و بنابراین شما باید برای فعال شدن بر روی دکمه زرد ABS Active کلیک کنید.


دوم، به دلیل اینکه پدال ترمز  یک سیستم پیچیده الکترونیکی است،  پس از فعال شدن  سیستم ترمز ، دیگر خودرو جلوتر نمی رود.
کابین داخلی این خودرو شامل صندلی های به روز شده، راحت و گرمایشی ، اجزای فیبروکربنی، دوخت حاشیه ای قرمز و پدالهای آلومینیومی واقعی است. یک سیستم سرگرمی 8.8 اینچ با سیستم هدایتی استاندارد نیز وجود دارد که با پلتفرم های Apple CarPlay و Android Auto سازگار است..  یک کامپیوتر رنگی نیز در میان گیج های آنالوگ جای گرفته است. به علاوه شما می توانید سه پورت USB و یک پریز برق 12 وات را نیز برای شارژ تلفن همراه خود بیابید. در این خودرو، فضای بالای سر بیشتری، به علاوه فضای حمل بار بزرگتر  18.5 فوت مکعبی وجود دارد که  با تا کردن صندلی ها به فضای چشمگیر 56.5 می رسد..قیمت این خودرو به جز هزینه های مقصد از   79،995 دلار اغاز می شود  و البته آپشن های دیگر هر کدام قیمت مخصوص خود را دارند. 

استلویو کوادریفوگلیو جدید