45 Views
2018 Apr 12car
img

SUV  جدید فورد، تحت عنوان فوکوس، با پلتفرمی کاملا جدید و بهره گیری از فناوری های پیشرفته ارائه شده است . طراحی جدید در داخل و خارج، همراه با مواد داخلی ارتقا یافته، مطمئنا خریداران جدیدی را به سوی این خودرو جذب خواهد کرد. فورد ، فوکوس جدید خود را در آلمان برای ورود به بازار اروپا اماده می کند، و انتظار میرود تا از نیمه دوم سال 2019  این مدل به چین و ایالات متحده عرضه گردد.

تمرکز بر روی پلت فرم جدید C2 ، سبب شده است تا فضای داخلی، عملکرد و آیروداینامیک ها برای صرفه جویی در مصرف سوخت ارتقا یابند. افزایش  فاصله محوری به اندازه دو اینچ (53 میلی متر) به افزایش فضای کابین کمک نموده در حالی که  برامدگی سقف خودرو در سمت جلو و عقب کوتاه شده است . 

بیشتر از داشتن یک چهره زیبا ، خودروی فوکوس دارای ظاهری براق است که به لطف بهبود آئرودینامیک آن محقق گردیده و علاوه بر این، دراگ خودرو را نیز به میزان 0.250 برای سدان و 0.273 برای هاچبک کاهش داده است.. علاوه بر این، وزن این خودرو به 194 پوند (88 کیلوگرم) کاهش یافته که، به کاهش مصرف سوخت و کاهش انتشار 10 درصد دی اکسید کربن کمک می کند.

فورد با استفاده از تکنولوژی کنترل کروز انطباقی ، تشخیص علامات جاده ای و ماندن در خط، به حفظ فاصله مناسب از خودروی دیگر کمک می کند. علاوه بر این، سیستم روشنایی فوکوس نیز ارتقا یافته است . علاوه بر این،  به جای تکیه بر داده های فرمان راننده، سیستم تکنولوژیک این خودرو از یک دوربین رو به جلو برای نظارت بر خطوط تا 214 پا (65 متر) جلوتر از ماشین استفاده می کند.

سایر ویژگی های تکنولوژیکی شامل صفحه نمایش بالای سر راننده و بهبود فعالیت پارک فعال است که اجازه می دهد تا راننده تنها با فشار یک دکمه خودروی خود را پارک کند که این امر، به پارک کردن خودرو، و تشخیص عابران پیاده قبل از برخورد به انها کمک می کند. نظارت  بر نقطه کور  ، هشدار ترافیک، دوربین عقب، ترمز پیش از تصادف، هشدار بروز خطا، و سیستم کمک فرمان از دیگر سیستم های ایمنی موجود در خودرو به شمار می ایند.
علاوه بر این FordPass Connect به صاحبان خودرو اجازه می دهد تا انواع مختلف عملکردهای خودرو مانند محل خودرو، وضعیت خودرو از جمله وضعیت سوخت، میزان سوخت و موارد دیگر نظیر قفل و یا باز بودن درب ها را از راه دور کنترل کنند.
در درون کابین، شارژ بی سیم و صفحه نمایش لمسی رنگی هشت اینچی برای سیستم سرگرمی ارائه شده است. Focus از سیستم Sync 3 فورد استفاده می کند که با پلتفرم های Android Auto و Apple CarPlay سازگار می باشد.. دستورات صوتی برای کنترل توابع مختلف شامل کنترل صدا، عملکرد آب و هوا و سیستم هدایتی در دسترس هستند. 
در اروپا، فوکوس  با دو  موتور بنزینی ارائه می شود که دارای چندین خروجی قدرت متفاوت می باشند. یک موتور 1.0 لیتری EcoBoost  84 اسب بخار، 99 اسب بخار و 123 اسب بخاری و یک موتور 1.5 لیتری EcoBoost با توانی معادل 148 اسب بخار و یا 180 اسب بخار  . یک گیربکس شش سرعته یا هشت سرعته اتوماتیک جدید نیز تنها دو گزینه گیربکس در نظر گرفته شده برای این خودرو هستند. 
در قسمت دیزلی، موتورهای EcoBlue با حجم 1.5 و 2.0 لیتری در دسترس هستند. اولین موتور دارای توان 94 اسب بخار و 118 اسب بخار  و گشتاور 221 پوند پا (300 نیوتن متر) می باشد. و اما موتور دیزلی بزرگتر ، توانی معادل 148 اسب بخار و گشتاوری معادل 273 پوند پا را  (370 نیوتن متر) ارائه می دهد. و موتور  2 لیتری مدل دیزلی خودروی Focus اولین موتوری است که  در آن  از پیستون های فولادی استفاده شده است .

فورد

فوکوس

فورد فوکوس