149 Views
2018 Mar 29car
img

آخرین بروز رسانی خودروی لکسوس Lexus GX 460 به سال 2014 باز می گردد، زمانی که این SUV لوکس، به جدیدترین پنجره مشبک و اسپیندل لکسوس مجهز شد و سایر تغییرات نیز در آن اعمال گردید. در حالی که SUV ها بیشتر از پیش محبوب شده اند، GX یاداور SUV های بزرگ و سنگین قدیمی با ساختار بدنه بر روی قاب و موتورهای تشنه 8 سیلندر است. این ویژگی ها لزوما بد نیست اما این خودرو از لحاظ بسیاری از فن آوری های مدرن ناکارآمد بوده و دچار کمبود شده است.
قیمت گذاری 

با قیمت پایه 51،855 دلار که برای وسایل نقلیه لوکس سه ردیفه نسبتا پایین است، GX بسیار عالی به نظر می آید چرا که به عنوان مثال،   2018 Infiniti QX80، دارای قیمت پایه تقریبا 14.،هزار دلار به بالاتر است. اما این قیمت عالی تا حدی بدین علت است که این SUV تمام ویژگی های اضافی لازم را ندارد. و اگر شما قصد داشتید GX 460 را با ویژگی ها و آپشن های بیشتر خریداری کنید، قیمت ان به اندازه سایر SUV های این دسته افزایش خواهد یافت.
طراحی بیرونی

این SUV بزرگ و پر ابهت، با شکل جعبه ای خود، می تواند نمادی برای شرکت لکسوس باشد.. طراحی لکسوس GX 460 از لحاظ تهاجمی چندان زیبا و بی نظیر به نظر نمی اید. در واقع، SUV های زیباتری در این دسته قرار دارند. این خودرو به چرخ های بزرگی با رینگ های پهن (265 / 60R18) نیز مجهز است .
کابین و محیط داخلی
در صندلی های دو ردیف اول ، فضای زیادی برای مسافرین از نظر فضای کافی برای پا، سر و شانه وجود دارد. اما ردیف سوم تنگ و کوچک است و پشتی های  صندلی نامناسب می باشند. و فضای کافی برای پاها نیز وجود ندارد. اگر تمام سه ردیف صندلی بالا باشند، عملا فضای جهت حمل بار وجود ندارد؛ در حقیقت صندلی های  ردیف سوم تنها در حالت اضطراری باید مورد استفاده قرار گیرند.   درب های عقب نیز به درستی طراحی نشده اند و در صورتی که باز باشند دسترسی به  جوانب را مسدود می سازند.. 
فناوری و قابلیت اتصال
اگرچه GX 460 از طریق اپلیکیشن Siri Eyes Free با پلتفرم  Apple CarPlay سازگاری دارد اما Android Auto در دسترس نمی باشد. فقط دو پورت USB در این خودرو وجود دارد که استفاده از آنها برای یک خانواده در طول سفر دشوار است .
کامپیوتر مسافرتی چند منظوره اطلاعات  اندکی را ارائه می دهد و دارای نمایشگری با کیفیت پایین است . این مدل پایه فاقد بسیاری از ویژگی های است که ما از دستگاه های لوکس انتظار داریم: به عنوان مثال صندلی های جلو گرمایشی/ سرمایشی ، یک آپشن 640 دلار ی هستند، و فقط یک دوربین پشتیبان به عنوان بخشی از تکنولوژی ایمنی ارائه شده است .در نهایت مجبورید 56،300 یا 63،530 دلار هزینه کنید تا بتوانید ویژگی های مورد انتظار خود از یک SUV لوکس را کسب نمایید.

عملکرد

موتور 4.6 لیتری 8 سیلندر  GX 460 از گشتاور بسیار بالایی برخوردار است و لذا، GX قادر است 60 مایل در ساعت را تنها در 7.8 ثانیه طی نماید. اگرچه گیربکس اتوماتیک این خودرو 6 سرعته است، در مقایسه با رقبای 7-10 سرعته خود، دارای شتاب و سرعت بهتری است .
 
ویژگی های ایمنی 

لکسوس GX 460  در این قسمت ضعیف عمل نموده زیرا تنها تعداد کمی از ویژگیهای پیشرفته ایمنی را ارائه می دهد   در واقع نسخه ابتدایی  GX 460  هیچ تکنولوژی ایمنی فعالی را ارائه نمی کند و تنها به یک دوربین پشتیبان مجهز است . نظارت بر نقطه کور  به همراه هشدار ترافیک در سمت عقب خودرو ، 800 دلار دیگر تمام خواهد شد در حالی که سنسورهای پارک قیمتی برابر با 500 دلار دارند.. پکیج کمک راننده نیز 4340 دلار قیمت خواهد داشت؛ این آپشن شامل چراغ های اتوماتیک، هشدار   خروج از خط، دوربین های جلو و عقب، هشدار قبل از برخورد و کنترل کروز انطباقی است.

هزینه و صرفه جویی در مصرف سوخت

GX   15 مایل را به ازای هر گالن در شهر و 18 مایل را به ازای هر گالن در بزرگراه، طی می کند و لذا بهره وری سوخت ان در میان رقبای سه ردیفه چندان چشمگیر نیست .

لکسوس

GX 460