124 Views
2018 Mar 07technology
img
طرفداران پروژکتور سالها منتظر کاهش قیمت رزولوشن 4K بودند و درنهایت این اتفاق رخ داد . با تشکر از نسل جدید تراشه‌های DLP  شما درنهایت می‌توانید از تمام پیکسل‌های تلویزیون 4K لذت ببرید بدون اینکه هزینه بیشتری پرداخت کنید .

BenQ HT2550 باقیمت 1500 دلار یکی از ارزان‌ترین پروژکتورهای 4K موجود است و واقعاً محصول خوبی است . اول‌ازهمه اینکه بر اساس الگوهای نمایشی , واقعاً تصویر 4K را ارائه می‌دهد . علاوه بر این دارای تصویر عالی و کنتراست دقیق مانند  پروژکتورهای گران‌قیمت ازجمله Optoma UHD60  و سینمای خانگی Epson 4000 است .
اما پیش از طرفداری از پروژکتورها ابتدا کیف پولتان را نگاه کنید و رزولوشن 1080p BenQ HT2050 باقیمت 700 دلار را با سایر دستگاه‌ها مقایسه کنید . همچنین خواهید دید که محدوده دینامیکی بالا  (HDR) که در تلویزیون‌های خوب برای دیدن عکس‌ها ارائه می‌شود  در مقایسه با سایر دستگاه‌ها در این پروژکتور بسیار خوب است . ولی  HDR در پروژکتورهایی  مانند BenQ HT2550  و Optoma UHD60 نه‌تنها تصاویر را بهبود نبخشیده  حتی آن را بدتر کرده است.
درنهایت می‌توان گفت که BenQ HT2050 1080p هنوز هم خوب است و توصیه کردن برادر 4k گران‌تر آن بسیار دشوار است . درهرصورت اگر امروز یک پروژکتور 4k می‌خواهید بهتر است چند صد دلار بیشتر هزینه کنید و Optoma UHD60 با کنتراست فوق‌العاده را خریداری کنید .
BenQ  از کوچک‌ترین تراشه‌های  4K DLP جدید  Texas Instruments  و نسخه 0.48 -inch با آینه‌های 1,920x1,080 استفاده می‌کند. TI می‌گوید که این تراشه‌ها می‌تواند رزولوشن کامل4K، با بیش از 8.3 میلیون پیکسل را بر روی صفحه‌نمایش با حرکت واقعاً سریع آینه‌ها ارائه دهد .


 HT2550 لنزهای چندمنظوره کمتری نسبت به BenQ HT2050 ارزان‌تر دارد و لنزهای آن تغییر نمی‌کنند . Optoma دارای لنزهای عمودی قابل‌تغییر و زوم طولانی‌تر است و   Epsonبا زوم 2.1 , لنزهای قابل‌تغییر افقی و عمودی و تمرکز بالا بهترین پروژکتور است.
شما اگر می‌خواهید از 3D  پروژکتور  BenQ استفاده کنید، باید عینک 3D را خریداری کنید. این پروژکتور از DLP Link  استفاده می‌کند که باید با تعداد زیادی از عینک‌های سازگار باشد (از 25 دلار در آمازون شروع می‌شود).
طول عمر لامپ آن مناسب است و شما می‌توانید تنظیمات آن را برای تیره کردن تصویر و افزایش ساعت کاربرد تغییر دهید قبل از اینکه آن را جایگزین کنید.
از دو نوع HDMI بکار رفته در این پروژکتور تنها  HDMI 1، به‌طور کامل با  4K / 60Hz سازگار است و از هر دو HDMI 2.0  و  HDCP 2.2 پشتیبانی می‌کند. HDMI 2از هر دو مشخصات نسخه 1.4 پشتیبانی می‌کند.
کنترل BenQ با کلیدهای دسترسی مستقیم و نور قرمز پس‌زمینه, بسیار خوب است . کلید Eco Blank می‌تواند بدون خاموش کردن پروژکتور به‌طور موقت چراغ  آن را خاموش کند. دکمه‌های تنظیم تصویر , بالای کنترل قرار دارد و علیرغم وجود Dynamic Iris کارایی این کلید مانند چشمی کنترل Epson نیست .

پروژکتور

تلویزیون 4K

BenQ HT2550

سینمای خانگی