106 Views
2018 Mar 06car
img

به نظر می رسد کانسپت   I.D. Vizzion  به عنوان چهارمین عضو خانواده خودروهای الکتریکی مفهومی I.D در نمایشگاه خودروی ژنو 2018 ظاهر شود.   Vizzion یک سدان مفهومی است که همانند سایر اعضای خانواده، یک وسیله الکتریکی تمام اتوماتیک می باشد. با این حال، بر خلاف دیگر I.D. ها، این  کانسپت، دارای چرخ فرمان و یا پدال نیست.در واقع با سطح خودران 5 این خودرو به چرخ فرمان نیاز ندارد.

مفهوم Vizzion از بقیه اعضای خانواده I.D. متمایز است چرا که این خودرو برخلاف سایر اعضا که دارای سطح خودران 4 بودند، دارای سطح خودران 5 می باشد.. بنابراین هیچ فرمان یا پدال، داشبورد سنتی یا صندلی اختصاصی راننده وجود ندارد و خودرو تنها با صدای مسافرین کنترل خواهد شد. این مفهوم از ترکیبی از سونار، رادار، دوربین ها و اسکنرهای لیزری برای حس کردن و تفسیر جهان اطراف خود و جاده پیش رو و از هوش مصنوعی (AI) برای هدایت خود و جلوگیری از برخورد با مانع استفاده می کند. ابتدا از مسافرین پرسیده می شود که به کجا میروند و سپس انها می توانند از سواری لذت ببرند.

هوش مصنوعی در کابین
این سدان مفهومی از اسکن بیومتریک چهره استفاده می کند تا مسافران را تشخیص دهد و سپس به طور خودکار با چراغ های LED به انها خوش امد گفته و درب ها را نیز در مقصد برای انها باز می کند..   هنگامی که بر روی صندلی نشستید، I.D. Vizzion  به طور خودکار تنظیمات کابین را براساس ترجیحاتی که از ظاهر افراد اموخته انجام داده و ذخیره میکند. مسافران I.D. Vizzion  با استفاده از اشارات یا وویس می توانند با این ماشین ارتباط برقرار کنند، Microsoft HoloLens نیز استفاده از دستورات صوتی را امکانپذیر می کند. لذا دستوراتی مانند زمان تخمینی تا مقصد و متوقف شدن در طول مسیر را می توان به اسانی از خودرو درخواست نمود.. فولکس واگن، در نظر دارد این خودرو را به گونه ای تعبیه کند که با تمام دستگاه های دیجیتال مستفرینش، از جمله تلفن های هوشمند و ردیاب های مسیر، ارتباط برقرار می کند، و از داده های آن دستگاه ها استفاده نماید. از آنجا که هیچ صندلی راننده ای در Vizzion وجود ندارد، کابین و صندلی ها برای حالت های مختلف قابل تنظیم هستند. و سیستمهای دیجیتال مختلفی از جمله سیستم  ناوبری، سرگرمی، ارتباطات و بازی ها و برنامه های کاربردی برای کودکان در این خودرو به کار گرفته شده ان

مانند بقیه خانواده، مفهوم جدید نیز بر اساس پلت فرم وسایل نقلیه الکتریکی MEW  ساخته شده و دارای یک نیروی الکتریکی تمام چرخ  متحرک می باشد. این مفهوم یک جفت موتور الکتریکی را در اختیار دارد که موتور جلو، توان کلی 101 اسب بخار و موتور عقب که در محور عقب قرار دارد  توان 201 اسب بخار را تولید می کند. انرژی در یک پکیج باتری یون لیتیوم   111kWh در کف خودرو ذخیره می شود، که انتظار می رود سبب شود که Vizzion دارای برد  413 مایل باشد.. مفهوم شارژ بی سیم القایی و همچنین شارژ پلاگین از طریق سیستم شارژ ترکیبی (CCS)، از ایستگاه های سریع شارژ یا سوکت های الکتریکی معمولی پشتیبانی می کند. زمان شارژ برای هر یک از این روش ها هنوز اعلام نشده است.
ساخت Vizzion بر پایه  پلت فرم الکتریکی MEB اجازه می دهد تا VW به بازنویسی سدانی با طول محوری 122- اینچ ادامه دهد.. قرار گیری باتری در کف و استفاده از موتورهای محوری نیز، باعث می شود  کابین دارای فضای بیشتری باشد.
علاوه بر این، VW در کانسپت I.D. Vizzion  از چراغ های ماتریکس HD با نور 8000 پیکسل و توانایی ایجاد نمادها و علایم بر روی جاده پیش روی خودرو ماشین استفاده می کند. . فولکس واگن بارها و بارها اعلام کرده است که قصد دارد خانواده ID را تا سال 2020 تولید نماید. تولید وسایل نقلیه الکتریکی در سال 2020 شروع می شود، اما احتمالا روند تولید آنها تا سال 2030 به طول خواهد انجامید.

I.D. Vizzion