100 Views
img

به مناسبت اینکه یک سال از عرضه ی Nintendo Switch می گذرد ، تحلیلی از این کنسول در زیر ارائه شده است.

  از زمان آغاز Wii ، Nintendo طراحی متفاوتی را در رابطه با کنسول هایش در نظر گرفته است. کمپانی به جای آغاز جنگی بر سر پردازنده با شرکت های سونی و مایکروسافت ، از پایه آغاز به طراحی دوباره آن کرد. برخی ممکن است به این کار دوز و کلک بگویند. جدای از اینکه به آن چه گفته می شود نیتیندو با این کارش شاهکار کرد.  دسته های کنترل حسی باعث شد تا این کنسول بیشترین فروش را در دوران این شرکت داشته باشد. نیتنیدو شانس پیشرفت خود را با عرضه Wii U که تبدیل به بدترین کنسول این شرکت از لحاظ عملکردی شد از دست داده بود. Nintendo Switch به طراحی منحصر به فرد خود با فرم ترکیبی اش ادامه می دهد. من خوشحالم که بگویم این کنسول توانایی های زیادی داشته و نشان دهنده ی بازگشت قدرتمندانه این شرکت می باشد. 

در درون جعبه اقلام زیر قرار دارد :

• کنسول Switch

• کابل HDMI

• کابل شارژر AC

• دو عدد دسته Joy-Con

• دو عدد Joy-Con straps

• Joy-Con Grip

• Switch Dock


همانند صفحه بازی کنسول Wii U کنسول Switch نیز از صفحه نمایش لمسی 6.2 اینچی بهرمند است. اگر دسته های کنترلی Joy-Con را به صفحه نمایش وصل کنید آنگاه اندازه کل دستگاه برابر با 9.4x4.1x1 اینچ خواهد بود که از کنسول Wii U نیز کوچکتر است.  

این کنسول از صفحه نمایش 1280 x 720 بهرمنده است ، درست است که بهترین صفحه نمایش بازار نیست اما بین کیفیت نمایش و عملکرد بهترین گزینه است. قابلیت لمسی دستگاه پیشرفت قابل توجه نسبت به دستگاه های قبلی کرده است.


  کنترل کننده های Joy-Con وزن بسیار کمی دارند. من رنگ آبی و قرمز آنان را امتحان کرده ام و بسیار جذاب و عالی بوده اند ؛ همچنین این دسته های در زنگ خاکستری نیز موجود هستند. جای گذاری آنان بسیار آسان بوده و هنگام قرار گرفتن در مکان خود صدای خاصی ایجاد می کنند. اما برای در آوردن آنان باید دقت بیشتری را به کار ببرید و دکمه ی رهاسازی که پشت هریک قرار دارد را فشار دهید.

  در زیر ظاهر زیبا ، Switch از یک تراشه سفارشی شده  Tegra کمپانی Nvidia که بر پایه دستور العمل ARM کار می کند استفاده کرده است. در برخی از بازی ها همانند بازی Legend of Zelda Breath of the Wild شما وقتی بازی را در حالت متصل به صفحه نمایش بازی می کنید کمی متوجه افت نرخ فریم می شوید که این اتفاق در حالت عادی و بدون اتصال رخ نمی دهد. این بدان معنی نیست که دستگاه نتواند بازی ها را به طور کامل اجرا کند. با وجود مشکل گاه گاهی در بازی Breath of the Wild ، این بازی جزو بهترین بازی هایی است که من در عمرم تجربه کرده ام.

  من هنوز بروز رسانی سیستم نیتندو را انجام نداده ام ، با این حال سیستم عامل بسیار ساده و بدون استفاده مشخص از طرح های گرافیکی است. در حال حاظر هیچ پخش کننده فایل های ویدیویی وجود ندارد. نیتیندو اعام کرده است که این شرکت این برنامه را در بروز رسانی های آینده قرار خواهد داد.  

در حال حاظر سیستم به شما اجازه کارهایی همچون کالیبره کردن کنسول ، امتحان اتصال اینترنت و رفتن به حالت هواپیما را می دهد. شما می توانید از بازی های در حال اجرا عکس گرفته و شما می توانید عکس ها را مشاهده کرده و به تغییر آنان بپردازید. در بروزرسانی بعدی شما توانایی به اشتراک گذاشتن آنلاین این عکس ها را خواهید داشت.

  شما می توانید کنسول های قدرتمندی مانند PS4 و Xbox One که قیمت هایی کمتر از Switch دارند بخرید اما آنان ویژگی های این کنسول را نخواهند داشت. آیا شما باید این کنسول را بخرید؟ این بستگی به شما دارد که آیا بازی های این کنسول شما را راضی خواهد کرد یا نه. اما بدون شک این کنسول پایه گذار یکی از بهترین دستگاه های جهان خواهد بود.  

Switch

Nintendo Switch

Nintendo