194 Views
2018 Mar 14car
img

گرچه به نظر نمی رسد که کیا سورنتو 2019 به طور کامل و از تمام ابعاد به روز شده باشد اما تغییرات زیادی در قسمت جلو و عقب آن مشهود است و مهندسان از یک گیربکس اتوماتیک هشت سرعته کاملا جدید در نسخه های دارای موتور 6 سیلندر آن، بهره جسته اند. و علاوه بر این، گویا کابین این خودرو نیز نسبت به قبل راحت تر شده که خبر خوبی برای طرفدارانش است.

در همان نگاه اول، نمی توان متوجه شد که سورنتو به روز شده. اما در مقایسه با نسل قبلی واضح است که  سبک تر و آپدیت تر شده است. در این مدل نیز مقدار زیادی کروم ، به خصوص در پنجره مشبک و چرخها به کار گرفته شده، اما نمای جلویی نیز در حال حاضر به لطف بهره گیری از چراغ های کاملا جدید و چراغ مه شکن LED (در SXL) همراه با قسمت های کرومی بسیار جذاب تر از قبل به نظر می رسد. چرخ های بزرگتر 19 اینچی نیز در کیا سورنتو 2019 به کار گرفته شده اند. از سوی دیگر، سورنتو از وجود یک جفت چراغ عقب LED مشابه چراغ های جلو و  یک دفیوزر جدید بهره می برد.

در داخل کابین، به روز رسانی های نامحسوس همچنان ادامه دارند. طراحی به روز شده چرخ فرمان ، برخی دریچه های هوای جدید و خوشه ابزار ارتقا یافته همه بخشی از آپدیت های جدید هستند. سقف پانوراما نیز حس خوبی را در سرنشینان به وجود می اورد. خریداران می توانند چرم ناپا با کیفیت بالا را در رنگ های قرمز، سبز و نارنجی برای تجهیزات درون کابین انتخاب نمایند.

سورنتو به صورت استاندارد در تمام نسخه ها با هفت صندلی ارائه می شود  اما  دسترسی به ردیف سوم اندکی دشوار است و تنها دارای فضای پای 31.7 اینچ می باشد در حالی که قسمت های دیگر کابین نسبتا بزرگ هستند.

سورنتو با فضای 44. اینچ برای پا در ردیف اول و 39.4 اینچ در ردیف دوم، دارای فضای پای بیشتری نسبت به هوندا پیلوت  است و در پشت ردیف دوم نیز 38 فوت مکعب ، محل ذخیره سازی وجود دارد، و  اگر هر دو ردیف عقب به طور کامل خوابانده شوند، این فضا به 73 متر مکعب می رسد. از لحاظ رانندگی،  سورنتو  اسپرت نیست اما رانندگی با ان کاملا راحت و دلپذیر می باشد

سیستم رانندگی تمام چرخ متحرک نیز برای کیا سورنتو 2019 بسیار خوب است. و با بهره گیری از آن،   در جاده های خاکی، و زمین های پوشیده از برف و یخ، هیچ مشکلی برای این خودرو به وجود نمی آید.  

در کیا سورنتوی 2019 ، دیگر از  موتور 2.0 لیتری توربوشارژر قبلی استفاده نمی شود و به جای آن، یک موتور چهار سیلندر 2.4 لیتری و یک موتور 6 سیلندر   3.3 لیتری ارائه خواهد شد. موتورها به ترتیب توانی معادل 185 و 290 اسب بخار را تولید خواهند کرد . موتور 2.4 لیتر کارآمدتر است زیرا، می تواند 29 مایل به ازای هر گالن، را در بزرگراه و 25 مایل را در جاده های شهری طی کند علاوه بر این این موتور به یک گیربکس  شش سرعته اتوماتیک نیز مجهز است .
موتور 6 سیلندر به طور طبیعی دارای قدرت کمتری است اما به لطف گیربکس هشت سرعته، از موتور 6 سیلندر قبلی، پر قدرت تر شده است.  

در حال حاضر، این خودرو از پلتفرم های Apple CarPlay و Android Auto پشتیبانی می کند  و یک سیستم 7 اینچی با صفحه نمایش لمسی، نیز در آن تعبیه شده است. سیستم اطلاعاتی UVA Kia  که اجازه دسترسی به چیزهایی مانند رادیو ماهواره ای و ناوبری را امکان پذیر می کند نیز با  یک صفحه نمایش بزرگتر 8.0 اینچی که به صورت استاندارد در نسخه SXL موجود است ارائه می شود.
. همچنین برای مدل های 2019   ویژگی هایی مانند پد شارژ بی سیم و سیستم صوتی Harmon Kardon QuantumLogic به عنوان آپشن های دیگر در دسترس هستند . کیا سورنتوی 2019،  به یک سیستم هشدار برخورد از جلو، کنترل کروز انطباقی، نظارت بر نقطه کور ، هشدار ترافیک در سمت عقب و سیستم نظارت تصویری در اطراف مجهز است. سیستم های ایمنی نیز بسیار پیشرفته هستند و برای نگه داشتن کراس اوور در خط، و همچنین فاصله مناسب از وسیله نقلیه جلویی، بسیار کارامد می با


کیا سورنتو

کیا