237 Views
2018 Jan 13car
img

من خیلی خوش شانس هستم چرا که در حالی که به کالیفرنیا سفر کرده بودم تا در آخر هفته سال نو، در یک مراسم عروسی در مالیبو شرکت کنم، با جدیدترین مدل رولزرویس به نام Rolls-Royce Ghost مواجه شدم.
جدای از اینکه این خودرو توانسته بود توجه غریبه ها را به خود جلب کند و دوستانم را  تحت تاثیر قرار دهد، من به این موضوع پی بردم که منطقه ساحلی کالیفرنیا، مکان خوبی برای رانندگان رولز رویسی است که در اینجا زندگی می کنند.. در بسیاری از ایالات، این خودرو را تنها میتوان در رویاها تصور نمود ، اما در اینجا طی چند روز دیگر، من دو رولز رویس دیگر را نیز، درست در نزدیکی هتل مشاهده نمودم.


اگرچه در هر هتل و رستوران موجود در این منطقه، بخش خاصی به Rolls-Royce Ghost اختصاص داده میشود، اما نقص های ذاتی نیز در این خودرو وجود دارد که سیستم امتیازدهی جدید ما آنها را ثبت نموده است. قیمت این خودرو را که بسیار بالاتر از محدوده قیمت گزاری ماست احتمالا می توانید حدس بزنید.
قیمت گذاری  1 از 10
با قیمت بازار $ 311،900 و قیمت نمونه آزمایشی 394،525 دلار، Ghost II یکی از گران قیمت ترین و منحصر به فرد ترین اتومبیل هایی است که می توان خریداری نمود. مطمئنا، با توجه به برچسب قیمت این خودرو نسبت به خودروهای "عادی" ، رتبه Roller بسیار پایین خواهد آمد، اما این قیمت تا حدی منصفانه است چرا  که Ghost در دنیای رقبای خود، وسیله نقلیه فوق العاده لوکس و حتی بسیار گران قیمتی در نظر گرفته میشود. مرسدس مایباخ S560، با وجود قیمت اولیه 168،600 پوندی اش در برابر این خودرو نسبتا ارزان به نظر میرسد.


طراحی و نمای بیرونی  9 از 10
پکیج  44350 دلاری Inspiration Henley ارائه شده برای این خودروی سفید و نقره ای دو تناژه به همراه نوارهای باریک نارنجی، Ghost را به یک خودروی دوست داشتنی، جذاب، و سرزنده تبدیل نموده است. این سدان بزرگ از هر زاویه ای   غول پیکر است و چرخ های آلیاژی 21 اینچی 5 پره ای ان به حدی اسپرت هستند که میتوانند این خودرو را به یک خودروی کاملا اسپرت تبدیل نمایند..
فضای داخلی و راحتی  10 از 10
زمانی که شما درب عقب جادویی Ghost را باز می کنید تازه می فهمید که این همه پول کجا صرف شده و چرا. در کابین داخلی ، شما شاهد ویژگی هایی خواهید بود  که از یک رولزرویس انتظار دارید.: یک کابین کاملا آرام حتی در سرعت های بالا، کیفیت سواری جادویی، فرش lambswool که باعث میشود مسافران، تشویق شوند پابرهنه به روی آن بیایند، و چرم کاملا براق و روغنی  علاوه بر اینها، رنگ نارنجی ماندارینی که در حواشی چرمین به چشم میخورد، نمای صیقلی فولاد ضد زنگ و بخشهای تزئینی چوبی را هر چه بیشتر نمایان میسازد. در کنار این تجهیزات، گوش دادن به موسیقی که از یک سیستم صوتی سفارشی تقریبا 10،000 دلاری، پخش میشود، مسافرت با رولزرویس را در جاده ها بسیار لذت بخش میکند.
تکنولوژی 5 از 10
یکی از نکاتی که ما برای امتیازدهی به این رده بدان توجه میکنیم، ویژگی های جدید یا نوینی هستند که رولز رویس و یا دیگر اتومبیل ها باید برای کسب  رتبه لازم به انها مجهز باشند . مطمئنا، رولزرویس در این بخش، امتیاز چندانی کسب نمی کند چرا که این خودرو، تقریبا از تکنولوژی قدیمی بهره میبرد. کنترل کننده های چرخشی (در سمت جلو و عقب به خوبی کار می کنند، اما اندکی در تغییر منوی اطلاعات سرگرمی کند عمل می کنند، و صفحه نمایش این خودرو حتی با استانداردهای مدلهای جدید BMW مانند X3 نیز قابل مقایسه نیست


فاکتور های نادیده گرفته شده Android Auto و Apple CarPlay - احتمالا کمترین درخواست را در میان خریداران Ghost، دارند اما هنوز هم سبب میشوند این وسیله نقلیه نسبت به سایر خودروها از این جهت در رتبه متوسطی قرار گیرد.
عملکرد و مدیریت  6 از 10
مطمئنا  Ghost و یا اتومبیل های دیگری که با آن رقابت می کنند، رتبه های مختلفی را از لحاظ عملکرد و مسائل مربوط به ان کسب می نمایند.   موتور این خودرو،  یک موتور 6 سیلندر 6.6 لیتری خیره کننده با توانی معادل 563 اسب بخار و 605 پوند پا گشتاور و قدرت  فوق العاده زیادی می باشد. با این حال، روشن است که Ghost برای رانندگی ای کارامد، و نه فقط لذت بردن ساخته شده است. فرمان چرخشی ظریف این خودرو نیز امتیاز  صفر را میگیرد چرا که از هر جهت برای خودرویی که به سنگینی یک کامیون است اندکی عجیب به نظر می رسد.
ویژگی های ایمنی  9 از 10
Ghost  تمام ویژگی های ایمنی لازم را به عنوان ماشینی که باید  نخبگان جهان را حمل کند دارا می باشد. سیستم های موجود در این خودرو به طور خستگی ناپذیری به ، همراه دوربین ها، و صفحه نمایش فوقانی کار می کنند تا از هر گونه تصادفی جلوگیری شود
هزینه ها و مصرف سوخت  1 از 10
با توجه به  توانی در حدود 600 اسب بخار و وزنی که اندکی بیشتر از 5000 پوند است، Ghost هرگز به عنوان یک مکنده سوخت متهم نخواهد شد. با مالیات 2600 دلاری مصرف سوخت این خودروی غول پیکر،  واقعا فکر می کنید خریداران به مصرف بالای سوخت ان اهمیت می دهند؟
 

رولزرویس

ghost