31 Views
2018 Mar 07News
img

هر ساله تعدادزیادی تبلت توسط شرکت های سازنده ی آنها روانه ی بازار می شوند. اما تمام کسانی که تبلت دارند متفق القول می گوید که برنامه های اندرویدی و همچنین سیستم عامل اندروید با تبلت های بازار سازگاری کامل ندارند. یعنی آیا تا بحال کسی به گوگل نرفته و نگفته که سیستم عامل اندروید با تبلت های ما سازگاری ندارد و برنامه ها به خوبی روی آن اجرا نمی شود!؟ بله! اخیرا آپدیت های نرم افزاری برای یک سری تبلت ها ارائه شده است که سازگاری برنامه ها را با تبلت ها بهتر می کند. در ادامه به برخی از این تبلت ها اشاره می کنیم:

** Motorola Xoom : سال تولید 2011

صفحه نمایش 10.1 اینچی این تبلت با بسیاری از برنامه ها سازگار نیست. ابزارهای سه بعدی و ارتقا های سیستم عاملی این تبلت سازگاری بیشتری را برای این تبلت و برنامه های اندروید ایجاد کرده است.

** Motorola Xyboard : سال تولید 2011

هنوز هم برنامه های پرطرفدار برای تبلت ها وجود ندارد. بسیاری منتظر کارها و تولیدات ICS هستند تا بتوانند از برنامه های اندرویدی پرطرفدار روی تبلت خود استفاده کنند.

** Samsung Galaxy Tab 2.7.0 : سال تولید 2012

متاسفانه، لیست برنامه های کاربردی برای این تبلت بزرگ و مفید در غیر این صورت هنوز خیلی کم است، به خصوص در مقایسه با تعداد برنامه های زیادی که برای تبلت های 9.7 اینچی طراحی شده است. اندروید دارای چندین برنامه خوب است - مخصوصا بازی ها - اما اگر قصد دارید از آنها استفاده کنید، باید یک تبلت 9.7 اینچی الی 10 اینچی داشته باشید.


** Nexus 7 : سال تولید 2012

در حالی که سیستم عامل جدید اندروید و برنامه های جدید گوگل بسیار، بسیار خوب است، Android در تبلت های شخصی همچنان از عدم پشتیبانی توسط توسعه دهندگان رنج می برد. برنامه های اصلی مانند توییتر هنوز به یک طراحی مناسب برای تبلت ها نرسیده اند. امیدواریم در اندروید های جدید تر نسخه ای نیز برای بهبود برنامه ها روی تبلت ها، پیش بینی شود.

** Nexus 10 : سال تولید 2012

Nexus 10 مانند نامه باز گوگل به توسعه دهندگان احساس می شود!
گوگل در حال حاضر ثابت کرده است که می تواند سخت افزار عالی اندروید را طراحی کند، اما تا زمانی که توسعه دهندگان ثابت کنند که می توانند نرم افزار عالی اندرویدی را طراحی کنند، هنوز هم سخت است که Nexus 10 را بیش از یک iPad بدانیم.

** Nexus 9 : سال تولید 2014

اگر چه بسیاری از برنامه های گوگل خود را به خوبی به کار بر روی تبلت ها طراحی شده اند؛ اکثر برنامه هایی که در فروشگاه گوگل هنوز در چنین صفحه نمایش های بزرگی خوب کار نمی کنند.گوگل کارهای زیادی برای سازگاری برنامه ها با این تبلت های بزرگ کرده اما هنوز هم است.


** Pixel C : سال تولید 2015

یک مشکل بزرگ این است که اکثر برنامه هایی که برای تبلت ها طراحی شده اند؛ هنوز برای تبلت ها بهینه ی کافی نیستند. اکثر برنامه های کاربردی که مناسب تبلت ها هستند، آن طور که باید و شاید خوب کار نمی کنند و می توان با سخت افزار بسیار کمتری از آنها بهره مند شد اما این گونه نمی شود.
** Nvidia Shield : سال تولید 2016

حداقل تا زمانیکه گوگل وظایف جدی خود را در قبال تبلت ها جدی می گیرد، هشت اینچ اندازه مناسب برای یک تبلت اندرویدی است. این سایز برای تبلت به اندازه ی کافی بزرگ نیست اما برای درک خوب برنامه های اندرویدی لازم است که از این حد فراتر نرویم!


** Samsung Galaxy Tab S3 : سال تولید 2017

اگر بخواهیم بهترین انتخاب را داشته باشیم ، Tab S3 یکی از آنها می تواند باشد. این تبلت می تواند بسیاری از نیاز های ما را به درستی پاسخ گوید ( اما نه همه ! ) لااقل تا زمانی همه تبلت ها مورد توجه گوگل قرار بگیرند، توجه به انتخاب های گلچین شده می تواند خرید خوبی را برای ما به دنبال داشته باشد.

اندروید

گوگل

تبلت

سامسونگ

Tab 3

Galaxy

Samsung