۲۰ بازدید
۱۴ آذر ۱۳۹۶تکنولوژی
تصویر مطالب

آمازون و اپل همان طور که قول داده بودند قصد دارند برنامه Amazon’s Prime Video را برای تلویزیون اپل در سال 2017 منتشر کنند. مدیر عامل شرکت اپل، تیم کوک در ماه ژوئن اعلام کرد که برنامه پخش در انتهای سال 2013 در دسترس قرار خواهد گرفت و صاحبان تلویزیون اپل به طور مستقیم به تماشای برنامه های تلویزیونی و فیلم های موجود در سرویس محبوب می پردازند. کوک در سخنرانی اپل اشاره داشت که آمازون قصد دارد با انتشار برنامه Amazon’s Prime Video تا پایان امسال به عرصه اپلیکیشن های تلویزیون و همچنین اپلیکیشن های تلویزیون اپل وارد شود.این سخنرانی قبل از اینکه نمایشهای اصلی آمازون از جمله موتزارت در جنگل، مرد در قلعه بالا معرفی شود گفته شد.


زمان انتشار برنامه Amazon’s Prime Video

شش ماه از آن خبر می گذرد  و چندین خبر که نشان میدهد زمان آغاز انتشار این برنامه است  به گوش میرسد- از جمله رویداد ماه سپتامبر اپل (که در آن تلویزیون 4K اپل معرفی شد) احتمالا در دسترس بودن برنامه و قابلیت اتصال به دستگاه باید همزمان با هم باشند و از آنجا که تلویزیون اپل هنوز بدون برنامه Prime Video است، دستگاه به طور کامل از Amazon.com پشتیبانی نمی کند، اما در اواخر ماه سپتامبر  به نظر می رسد. پیش نمایش بعدی آمازون برای یکی از نمایش های اصلی آن، فصل دوازدهم  Grand Tour است که می تواند یکی دیگر از نشانه های تاریخ انتشار برنامه Apple TV باشد البته اگر تا سال آینده به تاخیر نیفتد.آمازون و اپل موفق به پاسخگویی به درخواست ها در مورد وضعیت فعلی Prime Video برای Apple TV نشدند. هر دو شرکت در ماه های اخیر پیش از زمان خرید تعطیلات محصولات جدید 4K را منتشر کرده اند.

محتوای ویدیو آمازون می تواند بر روی یک تلویزیون اپل از آی فون یا iPad با استفاده از ویژگی AirPlay اپل پخش شود، اما این فقط یکی از ویژگی های این برنامه بومی سازی شده است. بر خلاف دیگر سرویس های نمایش آمازون که این قابلیت را در تلویزیون اپل ندارد. در سال 2015، آمازون فروش Apple TV و Chromecast را متوقف کرد تا از سردرگمی مشتریان جلوگیری کند، زیرا هیچ کدام از این دستگاه ها  برنامه Prime Video را ارائه نمی دهند.

چندین گزارش از اوایل سال جاری به نظر می رسید که اپل و آمازون از  هماهنگی با هم به انتشار یک برنامه می پردازند. Recode اخباری را منتشر کرد که توافق برای ارائه Prime Video به Apple TV  نزدیک است. و در ماه می، BuzzFeed  گزارش داد که آمازون احتمالا فروش محصولات تلویزیون اپل را به عنوان بخشی از این معامله ادامه خواهد داد. تیم کوک تایید کرد در سخنرانی WWDC اپل اشاره داشت که این برنامه در در حال طراحی است و آمازون گفته است که با تلویزیون های نسل دوم و جدیدتر سازگار است.


Amazon’s Prime Video

Apple TV

تلویزیون اپل

اپلیکیشن های تلویزیون