14579 Views
2018 Jan 08NewsCultural
img

هفتاد و پنجمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب ساعت 4 صبح امروز به وقت تهران با اجرای سث میرز، یکی از موفقترین تاک شوهای آمریکا، در هتل بورلی هیلتون برگزار شد. 

این مراسم که تحت تاثیر اخبار سوءاستفاده‌ی جنسی غول‌های بزرگ هالیوود همچون هاروی واینستین و کوین اسپیسی قرار داشت با پوشیدن لباس سیاه توسط شرکت‌کنندگان سرشناس مراسم برای نشان دادن اعتراض با رویه‌ی سوءاستفاده از قدرت توسط قدرتمندان هالیوود همراه بود.

فیلم "شکل آب" جدیدترین اثر سینمایی گیرمو دل‌تورو که در 74امین جشنواره فیلم ونیز شیر طلایی را از آن خود کرده بود، با 7 نامزدی در صدر نامزدهای جشنواره گلدن گلوب امسال قرار گرفته است. نامزدی در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگری زن و مرد و بهترین فیلمنامه از اصلی‌ترین رشته‌های نامزدی این فیلم محسوب میشوند.

مینی سریال 7 قسمتی "دروغ‌های کوچک بزرگ"، ساخت شبکه‌ی HBO با 6 نامزدی در رتبه‌ی دوم قرار گرفت. این مینی‌سریال که اقتباسی از رمانی با همین نام است در رشته‌های بازیگری 5 نامزدی از آن خود کرده است.

فیلم‌های "پست" و "سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری" نیز هر کدام موفق به کسب 6 نامزدی شدند. فیلم "پست" جدیدترین اثر سینمایی استیون اسپیلبرگ محسوب میشود که ساخت آن نزدیک به 6 ماه زودتر از موعود به اتمام رسید تا این فیلم به فصل جوایز امسال برسد.

اوپرا وینفری، مجری و بازیگر شهیر امریکایی، شب گذشته جایزه‌ی افتخاری گلدن گلوب، "سسیل بی. دمیل" را به پاس یک عمر خدمت به صنعت سینما و تلویزیون دریافت کرد.


فهرست کامل نامزدها و برندگان هفتادوپنجمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب (۲۰۱۸) به شرح زیر است:


بهترین فیلم درام

نامزدها: مرا به نامت صدا کن، دانکرک، پُست، شکل آب، سه بیلبورد خارج از اِبینگ میزوری

برنده: سه بیلبورد خارج از اِبینگ میزوری



بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

نامزدها: هنرمند فاجعه، برو بیرون،‌ من، تونیا، برترین شومن، لیدی برد

برنده: لیدی برد



بهترین کارگردانی

نامزدها: گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)، مارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، کریستوفرنولان (دانکرک)، ریدلی اسکات (تمام پول دنیا)، استیون اسپیلبرگ (پُست)

برنده: گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)




بهترین بازیگر مرد درام

نامزدها: تیموثی شلمی (مرا به نامت صدا کن)، تام هنکس (پُست)، دنیل دی‌لوئیس (موضوع فانتوم)، گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)، دنزل واشنگتن (رومن جی)

برنده: گری اُلدمن (تاریک‌ترین ساعت)



بهترین بازیگر زن درام

نامزدها: جسیکا چستین (بازی مالی)، سالی هاوکینز (شکل آب)، فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، مریل استریپ (پُست)، میشله ویلیامز (تمام پول دنیا)

برنده: فرانسس مک‌دورماند (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)




بهترین بازیگر مرد (کمدی یا موزیکال)

نامزدها: استیو کارل (نبرد جنس‌ها)،‌ آنسل الگورت (بچه راننده)، جیمز فرانکو (هنرمند فاجعه)، هیو جکمن (بزرگترین شومن)،‌ دنیل کالویا (برو بیرون)

برنده: جیمز فرانکو (هنرمند فاجعه)




بهترین بازیگر زن (کمدی یا موزیکال)

نامزدها: جودی دنچ (ویکتوریا و عبدول)، هلن میرن (لذت طلب)، مارگت روبی (من، تونیا)، سیرشا رونان (لیدی برد)،‌ اما استون (نبرد جنس‌ها)

برنده: سیرشا رونان (لیدی برد)




بهترین فیلم خارجی

نامزدها: یک زن شگفت‌انگیز (شیلی)، اول پدرم را کشتند (کامبوج)،‌ در محو شدگی (آلمان)، بی‌عشق (روسیه)، میدان (سوئد)

برنده: در محو شدگی (آلمان)




بهترین انیمیشن

نامزدها: بچه رئیس، نان‌آور، کوکو، فردیناند،‌ وینسنت دوست‌داشتنی

برنده: کوکو




بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: مری جی.بلایژ (مادباند)، هونگ چائو (کوچک‌سازی)، الیسون جنی (من، تونیا)، اوکتاویا اسپنر (شکل آب)، لاری میت کالف (لیدی برد)

برنده: آلیسون جنی (من، تونیا)




بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: ویلم دفو (پروژه فلوریدا)،‌ آرمی هامر (مرا به نامت صدا کن)، کریس پلامر (تمام پول دنیا)، سم راکوِل (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)

برنده: سم راکوِل (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)




بهترین فیلمنامه

نامزدها: مارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)، گیلرمو دل‌تورو (شکل آب)، گرتا گرویگ (لیدی برد)، جاش سینگر و الیزابت هانا (پُست)، آرون سورکین (بازی مالی)

برنده: مارتین مک‌دونا (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری)




بهترین موسیقی اصلی متن

نامزدها: شکل آب، سه بیلبورد خارج از ابینگ میزوری، ماجرای فانتوم، پست، دانکرک

برنده: شکل آب (الکساندر دسپلات)



بهترین ترانه

نامزدها: خانه( فردیناند)،‌ رودخانه قدرتمند (مادباند)، مرا به یاد بیاور(کوکو)، ستاره (ستاره)، این منم (برترین شومن)

برنده: این منم (برترین شومن)



بخش تلویزیونی


بهترین مجموعه تلویزیونی (درام)

نامزدها: تاج، بازی تاج و تخت، سرگذشت ندیمه،‌ چیزهای عجیب، این ما هستیم

برنده: سرگذشت ندیمه



بهترین مجموعه تلویزیونی (کمدی یا موزیکال)

نامزدها: سیاه طور،‌ خانم میزل شگفت‌انگیز، استاد هیچ، اسمیلف،‌ ویل و گریس

برنده: خانم میزل شگفت‌انگیز



بهترین بازیگر مرد (سریال درام)

نامزدها: استرلینگ کی. براون (این ما هستیم)،‌ فردی هایمور (دکتر خوب)،‌ باب اودندیک (بهتره به سول زنگ بزنی)،‌ لیو شریبر (روی داناوان)،‌ جیسون بتمن (اوزارک)

برنده: استرلینگ کی. براون (این ما هستیم)



بهترین بازیگر زن (سریال درام)

نامزدها: کاتریونا بالف (بیگانه)،‌ کلر فوی (تاج)،‌ مگی جیلنهال (شیطان)، کارتین لانگفورد (۱۳ دلیل)، الیزابت ماس (سرگذشت ندیمه)

برنده: الیزابت ماس (سرگذشت ندیمه)



بهترین بازیگر مرد (سریال کمدی یا موزیکال)

نامزدها: آنتونی اندرسون (سیاه‌طور)، عزیر انصاری (استاد هیچ)،‌ کوین بیکن (من عاشق دیک هستم)، ویلیام اچ. میسی (بی‌شرم)، اریک مک‌کورماک (ویل و گریس)

برنده: عزیر انصاری (استاد هیچ)



بهترین بازیگر زن (سریال کمدی یا موزیکال)

نامزدها: پاملا ادلون (چیزهای بهتر)،‌ الیسون بری (تابش)، ایسا را (ناامن)، راشل براسنان (خانم میزل شگفت‌انگیز)، فرانکی شاو (اسمیلف)

برنده: راشل براسنان (خانم میزل شگفت‌انگیز)



بهترین بازیگر مرد در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: رابرت دنیرو (جادوی دروغ‌ها)، جود لا (پاپ جوان)، کایل مک‌لاکلن (توئین پیکس)، ایوان مک‌گروگر (فارگو)، جفری راش (نابغه)

برنده: ایوان مک‌گروگر (فارگو)



بهترین بازیگر زن در یک مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: جسیکا بیل (گناهکار)،‌ نیکول کیدمن (دروغ‌های کوچک بزرگ)، جسیکا لانگ (دشمنی: بت و جوآن)، سوزان سراندون (دشمنی: بت و جوآن)،‌ ریس ویترسپون (دروغ‌های کوچک بزرگ)

برنده: نیکول کیدمن (دروغ‌های کوچک بزرگ)



بهترین بازیگر مرد نقش مکمل در یک سریال، فیلم تلویزیونی یا مینی‌سریال

نامزدها: دیوید هاربر (چیزهای عجیب)، آلفرد مولینا (دشمنی: بت و جوآن)، الکساندر اسکارسگارد (دروغ‌های کوچک بزرگ)، کریستین اسلاتر (آقای روبات)، دیوید تولیس (فاگو)

برنده: الکساندر اسکارسگارد (دروغ‌های کوچک بزرگ)



بهترین بازیگر زن نقش مکمل در یک سریال، فیلم تلویزیونی یا مینی‌سریال

نامزدها: لارا درن (دروغ‌های کوچک بزرگ)،‌ آن داد (سرگذشت ندیمه)، کریسی متز (این ما هستیم)، میشل فایفر (جادوی دروغ‌ها)، شایلین وودلی (دروغ‌های کوچک بزرگ)

برنده: لارا درن (دروغ‌های کوچک بزرگ)



بهترین مینی سریال یا فیلم تلویزیونی

نامزدها: دروغ‌های کوچک بزرگ، فارگو، دشمنی: بت و جوآن، گناهکار، بالای دریاچه: دختر چینی

برنده: دروغ‌های کوچک بزرگ


golden globes

گلدن گلوب

2018

جشنواره فیلم

مراسم

اسکار