688 Views
2017 Nov 26technology
img


شاید خیلی از افراد با شنیدن این حرف در مورد Windows Phone تعجب کنند ، مدتی پیش مدیر اجرایی Microsoft به ناچار  اعلام کرده است که Windows Phone از جمع تکنولوژی های جدید کناره گیری کرده  است این موضوع در شرایطی بیان می شود  که شرکت Microsoft همچنان به پشتیبانی از تولیدات قبلی خود ادامه می دهد .

 Joe Belfiore، معاون شرکت مایکروسافت برای ویندوز، در یک سری از توییت های خود توضیح داده است که  هیچ برنامه ای برای انتشار نسخه های جدید سخت افزار  یا سیستم عامل Windows Phone  ندارد.

Belfiore در پاسخ به سوال یکی از کاربران در مورد تایید پایان زمان استفاده از پلت فرم Windows Phone پاسخ داده است که  :  "این موضوع به بسیاری از شرکت ها که هنوز از محصولات ما استفاده می کنند وابسته است  و ما از آنها حمایت خواهیم کرد".

Belfiore همچنین اعلام می کند  که Microsoft با رفع اشکالات و تکه های نرم افزاری مربوط به نسخه ویندوز 10 موبایل ها به کار خود ادامه خواهد داد ، اما  بهبود ویژگی های جدید در سخت افزار ویندوز هدف اصلی ما نیست . او همچنین  افشا کرد که  شخصا برای تغییر   "app/hw"سیستم عامل ها  اقدام  کرده است.

یکی دیگر از کاربران در کامنت خود به Belfiore بیان کرده است  که "در شرایطی که  کاربران  Windows Phone  تمایل به استفاده از سیستم عامل iOS یا Android دارند ، دیگر نیازی به Microsoft نیست".

Belfiore در پاسخ به این کامنت بیان می کند که "اکثریت قریب به اتفاق کاربران Windows / Office (و Xbox)  هستند و اکثر کاربران دارای پلتفرم تلفن و کامپیوتر متفاوت هستند".او در ادامه  می گوید  "از بین رفتن Windows Phone، عمدتا ناشی از نبود یک  برنامه کاربردی بود . حتی برای رفع این مشکل  شرکت بسیاری از توسعه دهندگان برنامه ها و حتی نرم افزار خود را تشویق نمود. با این حال، حجم  اکثر شرکت ها برای سرمایه گذاری،  بسیار کم بود."

به گفته Jack Gold، تحلیلگر اصلی J. Gold Associates،" این به این معنا نیست که فناوری  Windows Phone یک فناوری ضعیفی است، بلکه این فناوری در رقابت با  Android و iOS از احتمال کم تری برای پیروزی  برخوردار است"

او در ادامه گفت :"اگر شما یک توسعه دهنده نرم افزار باشید، آیا برای 3 درصد از سهم بازار  شرکت می کنید یا 35 درصد،.ولی در نهایت، Microsoft به Windows Phone نیاز ندارد، زیرا درآمد آن  بیشتر از خدمات تلفن همراه آنلاین مانند Office 365 و به طور فزاینده Bing و Cortana می آید."

 Jack Gold گفت :"در حال حاضر آنها مرورگر Edge را در iOS و Android قرار داده اند، که با آن پلتفرم ها هماهنگ تر خواهد شد، این در حالی است که اگر شما یک کاربر تجاری باشید، بیشتر کارهای شما با Offic انجام خواهد شد در نتیجه  در این شرایط تمایل خواهید داشت که  تلفن شما نیز با Office  کار  کند؛ این جایی است که دقیقا سبب درامد زایی می شود  ، و من فکر می کنم  Microsoft این را درک می کند."