84 Views
2018 Jan 10Newstechnology
img

دلم برای گوشی قدیمیِ خودم ( BlackBerry 6220 ) تنگ شده ! این گوشی دقیقا مثل یک تانک طراحی شده بود . با وجود تمام زمین خوردن ها ، زمین زدن ها و انواع اتفاقات ؛ اما در آخر باز هم مثل روز اول کار می کرد . طراحی آن شبیه یک مخزن بود ! اما شرکت بلک بری ، سال های سال ، با به دور بودن از هیاهوی بازار ، گوشی های محدودی را روانه بازار می کند . شاید اگر طرفدار این برند هستید ، معمولا دلتان برای گوشی های جدید این شرکت تنگ می شود ! با این حال هنوز هم بلک بری کار می کند و گوشی های جدید خود را که بیشتر مبتنی بر نرم افزار های امن و کاربردی هستند ، تولید می کند . 


خبر خوش اینکه ؛ تا اواخر امسال دو گوشی تازه ی بلک بری به بازار می آیند. 

TCL ؛ که گوشی های ارزان قیمت و با ظرفیت باتری زیادی را با برند Alcatel  تولید کرده ؛ در مراسم CES اعلام کرد که ، در اواخر امسال دو گوشی BlackBerrys QWERTY را عرضه خواهد کرد . در مراسم CES سال گذشته بود که TCL ؛ مجوز تولید با این نام را از بلک بری گرفته و تولید هایی را انجام داد . در واقعTCL خود را موظف دانست تا حداقل 2 گوشی را در سال جاری میلادی به بازار معرفی کند .  Neil Shah ؛ یک تحلیلگر در Counterpoint Research ؛ گفته : " این یک پروژه است که در آن TCL قصد دارد تعداد 170 هزار گوشی ؛ تولید کند . معمولا TCL بر عمر باتری گوشی ها ، صفحه کلید آنها و امنیت نرم افزاری آنها تاکید دارد .  آلن لوجون، مدیر کل جهانی BlackBerry Mobile TCL در یک مصاحبه در روز های اخیر گفته که فروش گوشی های بلک بری 50 درصد از حد انتظار ما بیشتر بوده . ( ایشان نگفت که حد انتظار شرکت چقدر بوده! تنها می دانیم 50 درصد بیشتر بوده است ! ) 


مدیران TCL از ارائه جزئیات بیشتر از این گوشی ها خودداری کردند اما به احتمال زیاد ، این گوشی ها دارای صفحه کیبورد نیز هستند!

فرانسوا ماهیو، معاون رییس و مدیر کل فروش جهانی و بازاریابی منطقه ای کسب و کار BlackBerry TCL، گفت: "ما می خواهیم یک طبقه بندی جدید از گوشی های دارای صفحه کلید ایجاد کنیم! "

با این حال این شرکت در روز سه شنبه اعلام کرد که گوشی تمام صفحه ی خود به نام BlackBerry Motion را در 12 ژانویه و با قیمت 449.99 دلار عرضه کرده و در اواخر فصل جاری نیز  نسخه رنگی  و برنز رنگِ BlackBerry Keyone را در بازارهای انتخابی در آسیا، اروپا و خاورمیانه منتشر خواهد کرد.


گوشی بلک بری Motion تنها بر روی اپراتور های  AT&T و  T-Mobile کار می کند . در این گوشی بیشتر بر روی عمر باتری ، ضد آب و ضد گرد و غبار بودن و راحتی رابط کاربری ، تمرکز شده است . یکی از نقاط قوت این گوشی ها این است که درصد بسیار کمی از مشتریانی که بلک بری خریداری کرده اند ؛ گوشی بعدی خود را از بین برند های دیگر انتخاب کردند! این نشان می دهد که این شرکت بسیار بر روی مشتریانش سرمایه گذاری می کنند و مشتریان بلک بری نیز ؛ مشتریانی وفادار هستند . طبق آمار ها ؛ 60 درصد از فروش این شرکت ؛ به ایالات متحده اختصاص دارد . 

معمولا گوشی های بلک بری ؛ از نظر تعداد عرضه ؛ کم و از نظر سرویس دهی اپراتور های تلفن همراه ؛ معمولا محدود هستند. مدیران این شرکت اذعان داشته اند که قصد دارند تا سیاست های تولید انبوه تر را در پیش بگیرند و عرضه ی گوشی های خود را با محدودیت های کمتری رو به رو کنند . این شرکت در حال رایزنی با شرکت های توزیع کننده ای در آمریکا برای ایجاد بستر تولید انبوه تر برای گوشی های خود هستند . به گفته ی Neil Shah : " زمانی ؛ گوشی های بلک بری در قفسه ها هیچگاه موجود نبودند ( بعلت خرید زیاد! ) بنظر می رسد اکنون آن شرایط دوباره برخواهد گشت ! "گوشی های جدید بلک بری

TCL

Alcatel

BlackBerrys

BlackBerry Motion

بلک بری

تی سی ال