61 Views
2018 Jul 01technology
img

AV-TEST در تازه‌ترین گزارش خود به معرفی بهترین راهکارهای امنیتی برای سیستم عامل اندروید پرداخته است که می‌تواند راهنمای خوبی برای انتخاب یک آنتی‌ویروس مناسب برای گوشی یا تبلت شما باشد. در این دور نیمی از محصولات بررسی شده عملکرد حداکثری به نمایش گذاشته‌اند. 

AV-TEST در بازه شش ماهه نوامبر ۲۰۱۷ تا مارس ۲۰۱۸، هر محصول را از سه جنبه حافظت (Protection)، استفاده آسان (Usability) و قابلیت‌ها (Features) بررسی کرده است. امتیاز دو بخش Protection و Usability حداکثر می‌تواند ۶ از ۶ باشد، امتیاز بخش Features نیز حداکثر به ۱ می‌رسد، بنابراین محصولی که امتیاز محصولی که در هر سه بخش عملکرد حداکثری را به نمایش بگذارد، به ۱۳ می‌رسد. در این دور از بررسی‌ها آنتی‌ویروس Play Protect گوگل نیز مورد ارزیابی قرار گرفته است.

در این دور از بررسی‌ها، محصولات هر یک از Avast ،Bitdefender ،G Data ،Kaspersky Lab ،PSafe ،Symantec ،Tencent و Trend Micro موفق به کسب امتیاز حداکثری ۱۳ از ۱۳ شده‌اند و بهترین عملکرد ممکن را به نمایش گذاشته‌اند. McAfee با کسب امتیاز ۱۲.۸ و Alibaba و AhnLab با امتیازهای به ترتیب ۱۲.۷ و ۱۲.۴، عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند.

در تست شناسایی بدافزار، Alibaba ،Avast ،McAfee و PSafe بهترین عملکرد را داشته‌اند، البته Bitdefender و Kaspersky عملکرد بسیار نزدیکی داشته‌اند. اما آنتی‌ویروس Play Protect گوگل با تشخیص فقط ۵۶.۸ درصد بدافزارها، عملکرد مأیوس کننده‌ای داشته است. میانگین قدرت تشخیص محصولات بررسی شده ۱۶.۵ درصد بوده است.

علی رغم اینکه اینتل ظرف ماه‌های اخیر گام‌های مثبتی در راستای مبارزه با تهدیدها برداشته است، اما بررسی‌های AV-TEST نشان می‌دهد هنوز آنتی‌ویروس این کمپانی آماده محافظت از کاربران اندروید نیست و نصب یک برنامه ثالث ارجحیت دارد.

همچنین بررسی‌ها نشان داده است از ۱۶ محصول بررسی شده، ۱۲ تای آنها تأثیر ناچیز بر سرعت دستگاه کاربر می‌گذارند و موفق به کسب امتیاز ۶ ا ۶ شده‌اند، بنابراین شناس بسیار کمی وجود دارد باعث افت محسوس کارایی گوشی یا تبلت شما شوند.

اندروید

سیستم عامل

آنتی ویروس

گوگل

Kaspersky

Bitdefender

Symantec

McAfee

Alibaba