40 Views
2018 Mar 09News
img

Brandwell و شرکای تحقیقاتی آن در انگلستان بر این باورند که برای برخی از معروف ترین برند های جهان، شاخص Index Charisma را ایجاد می کنند (برای بسیاری از آنها، البته در حوزه تکنولوژی). محققان، تعدادی از فاکتور ها را در شاخص رتبه بندی خود قرار داده اند از جمله: آگاهی، هدف، یکپارچگی، سخاوت، شجاعت و کیفیت تحویل. آنها با مردم ایالات متحده، انگلستان، آلمان و ایتالیا صحبت کردند.

برند آمازون در رده اول شاخص Index Charisma قرار دارد. در واقع این شرکت خرده فروش بالاترین رتبه را در هر فاکتور کسب کرد، به جز فاکتور سخاوت. سودآور ترین کسب و کار در این بررسی گوگل بود.  در حقیقت، این شرکت تبلیغاتی با بعضی از خودروهای بدون سر نشین خود به طور کلی در فهرست Charisma Index در رتبه دوم قرار گرفت. اما چیزی که عجیب است جایگاه اپل در این بررسی بود. اپل در این بررسی هشتم شد. این شرکت بعد از برند های Hershey, Lego, Netflix, Kellogg's و Disney قرار گرفت.

شرکت اپل، سازنده iGadgets در فاکتور سخاوت واقعا ضعیف بود و با 10 امتیاز پایین تر از گوگل قرار گرفت. این شرکت در واقع امتیاز کم تری از مایکروسافت و سامسونگ در فاکتور سخاوت دریافت کرد. محققان می گویند شاخص Charisma Index قدرت و انعطاف پذیری برند های تجاری را توصیف می کند. به عقیده آنان این شاخص، حقیقت ها در مورد روابط مصرف کننده را اعلام می کند.

گوگل

اپل

آمازون