99 Views
2018 Feb 22technology
img

مایکروسافت هم در برابر اندروید شکست را پذیرفته و دیگر آپدیت ها و نسخه های مختلف ویندوز فون را منتشر نمی کند. روزگاری ویندوز فون ها برای خود جایگاهی داشتند اما، با آمدن اندروید و iOS رفته رفته تقاضاها به سمت این دو سیستم عامل متمایل شد. اما کسانی که از ویندوز فون استفاده می کردند؛ اکنون با مهاجرت به یکی از این دو سیستم عامل، چه انتظاراتی دارند؟ یا آنها دلشان برای چه چیز ویندوز فون تنگ می شود؟!

وبسایت CNET ، این سوال را در توییتر از کاربران خود پرسیده. بسیاری از کابران از نرم افزار Metro طرفداری کرده بودند و برخی نیز از رابط کاربری متفاوت و دلپذیر آن سخن می گفتند. اما خبر خوبی برای طرفداران ویندوز وجود دارد. این افراد می توانند قابلیت های ویندوز فون را روی گوشی خود داشته باشند. در ادامه همراه ما باشید...

دکمه ی فیزیکی برای عکس برداری

ویندوز فون ها، همگی این خاصیت را داشتند. طرفداران ویندوز فون می توانند یک  سونی مانند Xperia XA2 یا XA2 Ultra  خریداری کنند و از این ویژگی آنها بهره مند شوند. بسیاری از گوشی های اندرویدی نیز با دوبار فشردن دکمه ی power آنها ، دوربین را برای شما، باز خواهند کرد.

اسکنر های چشمی

آیفون ایکس اسکنر چهره داشت. تمامی گوشی ها هم اسکنر اثر انگشت دارند. اما شایعه شده که galaxy S9 یک اسکنر چشمی دارد. طرفداران ویندوز فون قطعا از این ویژگی استقبال می کنند.


رابط کاربری Metro

iOS و اندروید ظاهری تکراری داشته اند. چیزی مثل رابط کاربری مترو در ویندوز فون می خواهید!؟ دو برنامه ی جدید اندرویدی که به تازگی آمده اند، می توانند منو های گوشی شما را شبیه به ویندوز فون و رابط کاربری Metro کنند. از دو لینک زیر می توانید این برنامه ها را دانلود کنید:

SquareHome 2

Launcher 10


همچنین با خریداری گوشی های بلک بری که به تازگی در بازار وارد شده اند می توانید تمامی شبکه های اجتماعی خود را روی یک برنامه به نام Hub  مدیریت کنید. 

تم های ویندوز فون نیز جدیدا برای گوشی های اندرویدی قابل دانلود هستد. گوشی های گوگل پیکسل همراه با تم معروف dark در ویندوز فون نیز اجرا می شوند.

از دیگر ویژگی های ویندوز فون ، ایجاد محدودیت های دسترسی به برنامه ها، به منظور استفاده صحیح کودکان از گوشی بود. اما این ویژگی در اندروید و iOS نیز وجود دارد، تنها آنها را فعال کنید:

iOS : 

به آدرس؛ (Settings > General > Accessibility > Guided Access) بروید و محدودیت ها را اعمال کنید. با سه بار لمس بر روی Home Button گوشی شما به فضای مناسب برای کودک شما خواهد رفت

اندروید :

حالت مهمان، این ویژگی را برای شما فراهم می کند. اما قابلیت حالت مهمان روی تمام گوشی های اندروید یافت نمی شود. مثلا گوشی های گوگل پیکسل این حالت را در سیستم عامل خود جای داده اند.

ویندوز فون

Windows phone

اندروید

ویندوز