155 Views
img

انجمن جغرافیای ملی دارای مجله اختصاصی خود با نام نشنال جئوگرافیک (National Geographic) است که از سال ۱۸۸۸ میلادی و دقیقاً ۹ ماه پس از آغاز فعالیت انجمن، شروع به انتشار کرد و امروزه یکی از مشهورترین و پراعتبارترین مجلات مرتبط با علوم طبیعی در جهان است.

 این انجمن هم اکنون یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های غیردولتی مردم‌نهاد در جهان است که هدفش را بر معرفی و حفاظت از آثار طبیعی، باستان‌شناسی، زیست‌شناسی و علوم جغرافیایی بنا کرده‌است.

نشنال جئوگرافیک برای درک بهتر مقالات و گزارش‌ها دربارهٔ مناظر گوشه کنار دنیا، تصمیم گرفت عکس‌هایی با استانداردهای مخصوص خود داشته باشد و هر سال مسابقه ای را در این زمینه برگزار کند.

مسابقه‌ی عکاسی طبیعت سال ۲۰۱7 نشنال جئوگرافیک (National Geographic) به  پایان رسید.  بیایید نگاهی به عکس‌های منتخب مسابقه‌ی امسال بیندازیم. 


 Jayaprakash Joghee Bojan عکاس این عکس می گوید:

در حالی که به دنبال اورانگوتانهای وحشی در  پارک ملی اندونزی بودم متوجه عبور شگفت انگیز این اروانگوتان از رودخانه شدم عبوری همراه از ترس از تمساح های رودخانه و تنفر از آب


این عکس را Alejandro Prieto شکار کرده است وی درباره این عکس می گوید:

یک جوجه  فلامینگو صورتیدر کارائیب، در حال تغذیه بوسیله والدین است. هر دو والد جوجه ها را تغذیه می کنند ابتدا یکی از آنها از جوجه ها با شیر پذیرایی می کند و والد دیگر از شکار خود جوجه ها را سیر می کند.


David Swindler عکاس این عکس درباره آن می گوید:

پوشش گیاهی سبز در لبه رودخانه تصویری غار مانند را در یوتا بوجود آورده است.


Jim Obester عکاسی است که با استفاده از فلاش رنگدانه های فلورسنت  در شانه های شفاف شقایق دریایی این عکس را شکار کرده است.


بل هانگ در باره این عکس می گوید:

من بارها پرواز این پرنده بالکان را عکسبرداری کردم. با این حال، این تنها لحظه ای بود که من چراغ و پس زمینه کامل را گرفتم، زمانی که پرنده در مسیر درست پرواز کرد، به اندازه کافی به من نزدیک شد، و این دیدگاه هیجان انگیز امکان پذیر بود.

نشنال جئوگرافیک

عکاسی