59 Views
2018 Jan 23technology
img
اکثر ما تمایل به انتخاب یک مرورگر وب و استفاده مداوم از آن داریم و وقتی‌که به آن عادت می‌کنیم به‌سختی می‌توانیم از مرورگر دیگری استفاده کنیم. اما امتحان کردن یک مرورگر جدید می‌تواند تجربه شما را در مورد وب بهبود ببخشد.
مرورگر مناسب می‌تواند تأثیر زیادی بر روی زندگی آنلاین شما داشته باشد از افزایش سرعت گرفته تا انعطاف‌پذیری بیشتر از طریق گزینه‌های قابل تنظیم آن ,  ما در اینجا بزرگ‌ترین مرورگرها را به شما معرفی می‌کنیم تا برحسب نیاز خودتان مناسب‌ترین مرورگر را انتخاب کنید.

1. Mozilla Firefox
فایرفاکس همواره به خاطر انعطاف‌پذیری و حمایت از برنامه‌های افزودنی آن شناخته‌شده است، اما در سال‌های اخیر ازنظر سرعت از رقابت‌ها عقب‌مانده است. فایرفاکس کوانتوم که در اواخر سال 2017 منتشر شد نشان داد که ازنظر سرعت با گوگل کروم قابل‌مقایسه است .
فایرفاکس ازنظر حریم خصوصی سخت‌گیر به نظر می‌رسد . موزیلا یک سازمان غیرانتفاعی است که به این معنی است که انگیزه‌ای برای فروش اطلاعات شما به‌عنوان یکی از توسعه‌دهندگان مرورگر ندارد. کوانتوم همچنین سیستم جدیدی را برای پسوندهای معرفی کرده  که مانع ایجاد تغییرات مخرب در کد داخلی مرورگر می شود.
فایرفاکس سریع‌ترین مرورگر نیست اما نسخه جدید آن فاقد نوسان است و به نظر ما بهترین مرورگر وب سال 2017 است.

2. Google Chrome
گوگل کروم یک مرورگر توسعه‌پذیر , کارآمد و فوق‌العاده باثبات است که سزاوار قرار گرفتن در بالاترین رتبه‌بندی مرورگرها است . این مرورگر دارای تنظیمات گسترده‌ای برای سفارشی کردن و  اطمینان از حداکثر کارایی است .اما یک عیب بالقوه بزرگ هم وجود دارد گوگل کروم یکی از سنگین‌ترین مرورگرها ازلحاظ استفاده از منابع است بنابراین برای سیستم‌هایی با RAM محدود کارایی خوبی مانند سایر مرورگرها ندارد و ممکن است با شاخه‌های دیگری از گوگل اجرا شود که ممکن است شما با روش مرور داده‌ها توسط آن راحت نباشید .

3. Opera
انتخاب بسیار خوبی برای اتصال کند است . اوپرا فقط حدود 1% از بازار مرورگرها را تشکیل می‌دهد و مرورگری باکیفیت بالا است و به‌سرعت راه‌اندازی می شود و UI  آن کاملاً درخشان است و به‌خوبی می‌تواند با دیگر مرورگرها رقابت کند.
دلیل اصلی که ما توصیه می‌کنیم اوپرا را حداقل در کنار سایر مرورگرهای خودتان نصب کنید ویژگی  Opera Turbo است که ترافیک وب شما را پایین می‌آورد و از طریق سرورهای اوپرا سرعت مرور داده شمارا افزایش می‌دهد .اوپرا میزان انتقال داده‌ها را نیز کاهش می‌دهد و اگر شما از اتصال تلفن همراه استفاده کنید , محدودیت محتوا ISP شما را در مرورگر برطرف می‌کند . اوپرا باعث یک ترافیک آزادشده و به‌طور خودکار مانع نقض احتمالی حریم خصوصی می شود .

4. Microsoft Edge
مرورگر جدید مایکروسافت تناسب بسیار خوبی با ویندوز 10 دارد . این مرورگر پیش‌فرض ویندوز 10 است و برای سیستم‌عامل‌های قدمی‌تر موجود نیست . به همین دلیل مایکروسافت باید مرورگرهای دیگری ارائه دهد به‌جای اینکه Edge backwards را با دیگر سیستم‌ها سازگار کند . به نظر می‌رسد دلیل شرکت برای ارائه Edge کاربرپسند تر بودن آن است .
سازگاری با ویندوز 10 نقطه قوت Edge است و به‌صورت یک برنامه مدرن در تبلت هایی با ویندوز 10 اجرا می شود و با Cortana کار می کند . استفاده از یک Edge یک تجربه کاملاً دلپذیر است , این مرورگر سرعت بالایی دارد و باحالت خوانش یکپارچه خودش سایت‌های پیچیده را جذاب‌تر می‌کند و مجزا بودن آن از سایر سیستم‌عامل‌های مایکروسافت اطمینان می‌دهد که Edge از نقض امنیت مرورگرهای دیگر رنج نمی‌برد .

5. Microsoft Internet Explorer
سریع و کارآمد است اما کمتر از فایرفاکس و کروم قابل توسعه است . مایکروسافت اینترنت اکسپلورر در دوره طولانی خود شاهد برخی فراز و نشیب‌ها بوده است از غلبه بر سایر نمودارهای مرورگر تا عقب ماندن از دو رقیب اصلی خودش .
هیچ مشکلی در رابطه با اینترنت اکسپلورر 11 وجود ندارد . این‌یک مرورگر تمیز , قدرتمند و بسیار سازگار است و کمترین میزان RAM و CPU سیستم شما را نسبت به کروم یا فایرفاکس اشغال می‌کند . این بدان معنا نیست که اینترنت اکسپلورر یک مرورگر کامل است زیرا  قادر به رقابت با رقبای خود برای ادغام افزونه‌ها و توسعه‌پذیری نیست . بااین‌حال اگرچه دلیلی برای اجتناب از IE وجود ندارد اما اگر نیازمند تجربه مرورگری باقابلیت سفارشی‌سازی بالاتر هستید باید به فکر مرورگر دیگری باشید.

6. Vivaldi
این مرورگر کمی متفاوت است و همه ما احتمالاً زمان بیشتری در مقابل این مرورگر وب خواهیم نشست زیرا Vivaldiمی‌خواهد خوشایندترین و شخصی‌ترین تجربه ممکن را به ما ارائه دهد . کل سبک و ساختار این مرورگر به شما بستگی دارد زیرا بر اساس یک سیستم یادداشت داخلی ساخته‌شده است . شما می توانید وب‌سایت‌ها را به پانل‌های جانبی تبدیل کنید درحالی‌که از ویندوز اصلی برای مرورگر اصلی خودتان استفاده می‌کنید و ما از تکنولوژی جدید انبوه‌سازی لذت می‌بریم که اجازه می‌دهد تب‌ها را گروه‌بندی کنیم و آن‌ها را برای جلوگیری از شلوغی جابجا کنیم .
Vivaldi بر اساس Chromium ساخته‌شده است به این معنی که شما می توانید حتی با استفاده از فروشگاه وب کروم آن را گسترش دهید کافی است که پلاگین موردنظر خودتان را انتخاب کنید و روی گزینه Add to Chrome را کلیک کنید . برخی از برنامه‌های افزودنی ممکن است کمی با Vivaldi متفاوت باشند اما اکثر آن‌ها خیلی خوب کار می‌کنند. Vivaldi  باقابلیت تازه‌سازی یک مرورگر خلاق است که طی چند سال آینده قطعاً ویژگی‌های بیشتری به آن اضافه می شود.مرورگر

بهترین مرور گرها

web browser