31 Views
2018 Jan 20technology
img
در سال 2018 ذخیره‌سازی ابری فراگیرتر از گذشته بود اما بدون در نظر گرفتن اینکه ما چقدر می‌توانیم با سرویس‌هایی مثل Dropbox  و OneDrive ذخیره کنیم , بهترین درایوهای هارد سرعت و ظرفیت ضروری برای سیستم‌های عامل , برنامه‌ها و فایل‌های مهم فراهم خواهند کرد .مهم‌ترین مسئله این است که بهترین درایوها قابلیت اطمینان دارند و لازم نیست شما ساعت‌های کاری خودتان را به خاطر خرابی دیسک از دست بدهید . به همین منظور ما فهرستی از بهترین دیسک‌های سخت برای کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ را ارائه کرده‌ایم .
اگر شما پس از حجم زیادی از ذخیره‌سازی برای مثال می‌خواهید ویرایش ویدئو انجام دهید درایو 2TB یک نقطه شروع عالی است . این درایو با عملکرد و فضای ذخیره‌سازی بزرگ هزینه بالایی ندارد اما به یاد داشته باشید که درایوهای سخت سریع پر می‌شوند . بنابراین در اینجا درایوهای هارددیسک داخلی مطمئنی به شما معرفی می‌شوند.
1 - بهترین هارد درایو داخلی (ظرفیت کمتر از 100 پوند)
Toshiba P300 هارددیسکی است که برای کمترین مصرف برق طراحی‌شده است ( فقط 6.4W در حالت خواندن/ نوشتن ) . درایو توشیبا دارای سرعت چرخش 7200RPM با حافظه 64 مگابایتی است و هنگام استفاده نسبتاً آرام است . این سریع‌ترین درایو موجود نیست اما ازنظر قیمت مناسبت‌ترین است.
2 - بهترین هارد درایو داخلی (ارزش کلی برای پول)
اگر شما به دنبال بهترین قیمت ممکن برای یک هارد درایو با ظرفیت بالا هستید، پس WD Blue 1TB هارددیسک خوبی است. این درایو دارای فضای ذخیره‌سازی 1TB و با سرعت 7200RPM است بنابراین انتقال داده‌های شما را سریع انجام می‌دهد . در صورت نیاز به فضای ذخیره‌سازی بیشتر این درایو دارای نسخه‌های 2TB-6TB هم هست .
3 - بهترین درایو هارد داخلی (برای NAS)
تکامل اخیر در بازار هارددیسک داخلی و تقسیم‌بندی با توجه به استفاده با NAS  (ذخیره‌سازی متصل شده به شبکه) به‌عنوان یک بخش نویدبخش موردنظر قرارگرفته است . همه تولیدکنندگان اصلی HDD محصولات جدید NAS را معرفی کرده‌اند . توشیبا تنها شرکتی است که دارای درایو اختصاصی NAS نیست . قابلیت اطمینان این درایو صفر است  و توانایی عملکرد در محیط 24/7 را دارد . پس‌ازاین درایو WD Red 8TB NAS یک گزینه عالی با ظرفیت بالا و فضای ذخیره‌سازی زیاد برای فایل‌های مهم است .
4 - بهترین درایو هارد داخلی (برای ظرفیت)
اگر شما می‌خواهید بزرگ‌ترین ظرفیت هارددیسک موجود در بازار را داشته باشید، Seagate IronWolf 10TB  گزینه‌ای است که شما به آن نیاز دارید، با   10TB  فضای  ذخیره‌سازی . درایوهایی با این فضا همگی دارای قیمت‌های بالایی هستند اما Seagate IronWolf 10TB با ویژگی‌های متعدد ازجمله کنترل بازیابی خطا و سرعت انتقال داده به خاطر رابط SATA 6GB / s دارای قیمت مناسبی است .

5 - بهترین درایو هارددیسک داخلی (ترکیبی)
برای بعضی از سناریوها، درایوهای حالت‌جامد و هارددیسک هیبریدی دسکتاپ می‌توانند بدون نیاز به استفاده از دو درایو مجزا، عملکرد را افزایش دهند. Seagate 4TB desktop SSHD یک بسته پیشنهادی جالب با یک هارددیسک 4TB و حافظه فلش 8GB است که  از مدل 7200RPM با 5 سال گارانتی است .
Seagate به‌شدت ادعا می‌کند که این درایو پنج بار سریع‌تر از سایر هارد های 7200RPM  عمل می‌کند و پاسخگویی  آن را تقریباً سه برابر بهبود می‌بخشد و قیمت مناسبی با توجه به عملکردش دارد .
6 -  بهترین دیسک سخت برای لپ‌تاپ‌ها
اگر می‌خواهید هارددیسک لپ‌تاپ خود را ارتقاء دهید HGST Travelstar 1TB  یک کاندیدای عالی و بخشی از خانواده 5K1000  است که از یک دیسک 500GB و حافظه 8MB استفاده می‌کند . این‌یک درایو 9.5mm است که با اکثر لپ‌تاپ‌ها سازگار نیست .
7 - بهترین درایو هارددیسک برای لپ‌تاپ‌ها (کنسول‌های بازی)
PS4 جایگزینی هارددیسک پیش‌فرض را با یک درایو 2.5 اینچی استاندارد با بهترین قیمت / عملکرد / ظرفیت SSHD ساده کرده است . با نصب Seagate 1TB SSHD سرعت PS4  شما افزایش خواهد یافت - بنابراین بازی‌ها سریع‌تر بارگذاری می‌شوند .
8 - بهترین هارددیسک لپ‌تاپ برای ظرفیت
 Seagate بزرگ‌ترین هارددیسک پرتابل را ازلحاظ ظرفیت ایجاد می‌کند. دارای سرعت انتقال داده بسیار بالا بوده و مصرف برق کمی دارد و سایزهای مختلفی دارد . تراکم دیسکی بالای آن به معنی سرعت خوانش / نوشتن بالاتر در مقایسه با هارددیسک‌های 3.5 اینچی دیگر است . دارای گارانتی سه‌ساله و دارای ویژگی‌های مشابه با  QuietStep  و Ramp Load است .
9 -  بهترین هارددیسک برای لپ‌تاپ‌ها (عملکرد)
هرکسی نمی‌تواند هزینه SSD زیادی را پرداخت کند، بنابراین اگر شما به دنبال یک هارددیسک لپ‌تاپ هستید که هم عملکرد AND و هم  فضای ذخیره  داشته باشد ، Travelstar 7K1000  را از HGST بررسی کنید.
این‌یک مدل 9.5 میلی‌متری است که دارای بافر 32 مگابایتی و دو دیسک 500 گیگابایتی و دو سال گارانتی است , سرعت بالایی دارد که تأثیر منفی بر مصرف انرژی دارد که باعث ایجاد سروصدا و گرما می‌شود .
10 -  بهترین هارددیسک برای لپ‌تاپ‌ها (ترکیبی)
توشیبا تقریباً نسل جدیدی برای دستگاه‌های ذخیره‌سازی هیبرید پرتابل است و درایو H200 آن دارای 8GB حافظه NAND همراه با 64MB حافظه بافر است که برتری آن را نسبت به هارددیسک‌های قدیمی نشان می‌دهد . این درایو دارای دو سال گارانتی و سرعت خوبی است که بر اساس دستگاه شما متفاوت خواهد بود.هارددیسک‌

درایو

hard disk