1137 Views
2017 Dec 28technology
img

اگر به دنبال ارتقاء حافظه لپ‌تاپ یا کامپیوتر خودتان هستید RAM  ( حافظه با دسترسی تصادفی ) بهترین گزینه برای شما است .  یک حافظه اضافی می‌تواند کارایی و قابلیت کامپیوتر شما را برای استفاده از برنامه‌های متعدد به‌صورت همزمان افزایش دهد .
بهترین و ارزان‌ترین RAM های مورد علاقه ما
DDR4 RAM
 سریع‌ترین حافظه‌ای است که طی چند سال گذشته عرضه‌شده است. ابتدا برای استفاده در همه دستگاه‌ها بسیار گران‌قیمت بود اما اکنون می‌توانید آن را برای لپ‌تاپ یا دسکتاپ استفاده کنید . Corsair Vengeance LPX یکی از قابل‌اعتمادترین کیت‌های RAM است که می‌توانید آن را خریداری کنید. مشخصات پروفایلی پایین آن باعث می‌شود که کاربرد آن برای اکثر PC ها ساده باشد و سرعت شروع آن 2,400MHz است که سرعت تقریباً خوبی است .
DDR3 RAM
سریع‌ترین و پرطرفدارترین حافظه موجود در بازار است اما فقط تعداد معدودی از لپ‌تاپ‌ها برای استفاده از آن طراحی‌شده است . بااین‌حال نترسید مجموعه حافظه‌های Kingston HyperX Fury شبیه DDR3 هستند و باقابلیت اطمینان بالا به علت مشخصات طراحی ساده‌تر می‌توانند در اکثر کامپیوترها مورداستفاده قرار بگیرد.
بهترین RAM بازی
بازی نیاز به یک کلاس بالاتر از حافظه دارد و این به معنای فرکانس‌های بالاتر , ظرفیت بالاتر و راه‌حل بهتر برای خنک کردن است به‌خصوص اگر آن را اورکلاک (overclock) کنید . با در نظر داشتن این موارد شما باید Corsair Vengeance RGB را چک کنید که دارای heatsink بزرگ‌تر , فرکانس بالاتر 3,000MHz و روشنایی RGB در مجموعه حافظه Vengeance LPX است .
بهترین RAM برای Mac
افزودن یک حافظه اضافی به هر Mac به‌شدت هزینه‌بر  است . به‌جای اینکه چند صد دلار صرف خرید اپل کنید شما به‌راحتی می‌توانید 2 و حتی 3 برابر RAM به سیستم خودتان با خرید کیت‌های ارزان‌قیمت اضافه کنید . Crucial یکی دیگر از تولیدکنندگان کیت‌های حافظه 16GB یا 32GB است که با هزینه کمتر در فروشگاه اپل عرضه می‌شود.
بهترین RAM برای لپ‌تاپ
MacBookها تنها لپ‌تاپ‌هایی نیستند که شما می‌توانید به حافظه آن‌ها اضافه کنید . تا وقتی‌که آن‌ها بهم نچسبیده‌اند مانند یک لپ‌تاپ معمولی می‌توانید RAM آن را ارتقاء دهید که بهترین کار برای بهبود کارایی notebook شماست . TimeTic کیت‌های نسبتاً ارزان‌قیمت Hynix IC RAM را عرضه می‌کند که می‌تواند حافظه سیستم شما را به‌شدت بالا ببرد.


RAM

ارتقاء حافظه