266 Views
2018 Jan 20technology
img

 مهمترین کاری که می توانید هنگام ساخت یک کامپیوتر جدید انجام دهید، این است که یکی از بهترین پاور یا منبع تغذیه ها را خریداری کنید. هیچ چیز مهمتر از این نیست. مطمئنا شما ممکن است وسوسه شوید که پاور ارزان قیمت را امتحان کنید و به جای آن پول بیشتری را برای خرید کارت گرافیک قوی صرف کنید اما این کار ارزش ندارد. اگر واقعا می خواهید بهترین کامپیوتر را بسازید باید برای خرید یک پاور قدرتمند و عالی هزینه کنید. به این معنی که اگر شما برای خرید بهترین پاور کامپیوتر هزینه نکنید ممکن است حتی با وجود قطعات سخت افزاری گران قیمت دیگر کامپیوتر شما عملکرد مورد انتظار شما را نداشته باشد و شما در ساخت آن شکست بخورید.

امروزه بسیاری از پاور های فوق العاده ای موجود است. که هر کدام با توجه به هر نیازی طراحی شده و متناسب با آن نیاز عملکردی عالی دارد. پاور های گران قیمت وجود دارد که عملکرد دستگاه شما را بدون هیچ گونه مشکلی بالا می برد و می تواند تمام اجزای مهم کامپیوتر که وظایف مهم عملکردی در هنگام انجام بازی های رایانه ای یا هر عملیات دیگری دارند را کنترل کند. در این لیست از بهترین پاور ها یا منابع تغذیه کامپیوتر را بررسی می کنیم هر کدام از آنها توسط تیم تحریریه edanesh آزمایش شده است و مهر تایید ما را بدست آورده است.

بهترین پاور: Corsair RM750x

بهترین پاور یا منبع تغذیه برای پاسخ همه جانبه به نیاز های شما. این منبع تغذیه دارای ضمانت 10 ساله و از رتبه بندی Gold Plus هشتاد امتیاز کسب کرده است.  Corsair دارای یک سیستم کابل کشی کاملا modular است. این به این معنی است که شما فقط نیاز به نصب کابلهای مورد نیاز خود دارید. این ویژگی برای کسانی که مدیریت استفاده از کابل ها برای آنان مهم است بسیار عالی است. این محصول فقط در ایالات متحده و بریتانیا موجود است. 

مشخصات و ویژگی های Corsair RM750x

Form factor: ATX

ظرفیت: 750 وات

رتبه بندی بهره وری: 80 Plus Gold

گارانتی: 10 سال

حالت فن: Zero-RPM

دارای کابل های modular

معایب: حداکثر ظرفیت کم برای گیمر های حرفه ای

مقرون بصرفه ترین پاور: EVGA 500 B1

تمام آنچه که برای شروع نیاز دارید. اگر که شما سعی می کنید قیمت رایانه خود را همانند یک کنسول حفظ کنید و نمی خواهید بخش زیادی از بودجه خود را برای خرید یک پاور صرف کنید یک گزینه اقتصادی مانند EVGA 500 B1 مفید است. بدون توجه به نیاز مخاطبانش این یک پاور ضروری است. شما با کمتر از 50 دلار می توانید 500 وات قدرت را از طریق چندین کابل SATA و دو اسلات PCIe منتقل کنید. این منبع تغذیه دارای ضمانت نامه 3 ساله است.

مشخصات و ویژگی های EVGA 500 B1

Form factor: ATX 

ظرفیت: 500 وات

رتبه بندی بهره وری: 80 Plus Bronze

گارانتی: 3 سال

دارای 6 کابل SATA 

فاقد کابل های Modular 

قیمت پایین

معایب: ظرفیت تقریبا پایین

بهترین پاور بی صدا: Straight Power 10

این پاور مانند شب ارام است. این پاور ها مطمئنا مورد توجه کاربران طرفدار پاور های بی صدا هستند. خوشبختانه Straight Power 10 آرام کار می کند. این پاور دارای ظرفیت 400 تا 700 وات و دارای گواهی نامه های SLI و Crossfire است. آنها همچنین دارای یک طراحی modular هستند که به شما این امکان را می دهد که فقط از کابل هایی که نیاز دارید استفاده کنید. این منبع تذیه به دلیل حجم کم فضای کمی را داخل کامپیوتر شما اشغال می کند.

مشخصات و ویژگی های Straight Power 10

Form factor: ATX 

ظرفیت: 400W – 700W

رتبه بندی بهره وری: 80 Plus Gold

گارانتی: 5 سال

دارای طراحی Modular

معایب: کمی گران قیمت در تمام ظرفیت ها

کوچک ترین پاور: Silverstone SFX سری SST-SX550

این پاور برای ساخت کامپیوتر های Micro ATX و Mini ITX ایده آل است. منبع تغذیه می تواند فضای زیادی را در کیس کامپیوتر شما اشغال کند، با این حال با گذشت زمان پاور ها کوچک تر شده اند. گرچه قدرت تولید آنها تنها در مقیاس بزرگ افزایش می یابد. Silverstone SX550 تقریبا نصف اندازه سایر منابع تغذیه ای است، به طوری که شما می توانید کابل ها و جریان هوا را در داخل کامپیوتر خود تسهیل کنید. این ویژگی به خصوص برای برای ساخت کامپیوتر های Micro ATX و Mini ITX ایده آل است. این منبع تغذیه فعلا فقط در ایالات متحده و بریتانیا در دسترس است.

مشخصات و ویژگی های SST-SX550

Form factor: SFX 

ظرفیت: 550 وات

رتبه بندی بهره وری: 80 Plus Gold

گارانتی: 3 سال

اندازه کوچک و فشرده

پشتیبانی ATX و EPS

معایب: تعداد اتصالات محدود


بزرگ ترین پاور:  Corsair AX1500i

این یک هیولای مطلق ذر بین تمامی پاور ها است. این پاور برای سازنده ای است که قصد دارد چند کارت گرافیک، سیستم های خنک کننده و چیز های دیگر را تأمین کند. این پاور دارای بالاترین درجه بهره وری ممکن یعنی 80 Plus Titanium است و به طور کامل modular است، بنابراین به شما این امکان را می دهد که فقط از کابل هایی که نیاز دارید استفاده کنید. اگر بودجه بالا برای خرید پاور دارید این یک انتخاب عالی است.

مشخصات و ویژگی های Corsair AX1500i

Form factor: EPS

ظرفیت: 1500 وات

رتبه بندی بهره وری: 80 Plus Titanium

گارانتی: 10 سال

طراحی کاملا modular

دارای رتبه بهره وری تیتانیوم

دارای ظرفیت بسیار بالا

اندازه بسیار بزرگ

قیمت بالا


بهترین پاور های کامپیوتر

منبع تغذیه کامپبوتر