36 Views
2018 Jan 21technology
img


  (BTC) Bitcoin در اصل به‌عنوان سیستم پرداخت غیرمتمرکز و آسان برای استفاده اختراع شد. برای این منظور، تعداد زیادی برنامه  کیف پول  برای تلفن‌های همراه و دستگاه‌های اندروید وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد که بیت کوین خودتان را همراهتان داشته باشید . در اینجا 5 کیف پول برای اندروید به شما معرفی‌شده است . اگر شما مقدار زیادی بیت کوین دارید باید از کیف پولی با امنیت بالا مانند GreenBits و برای مقادیر کم از برنامه‌هایی مانند Bitcoin Wallet استفاده کنید. بیت کوین امروزه تنها پول مجازی موجود در بازار نیست . اگر شما هر نوع ارز مجازی دیگری دارید و مایل به تبادل آن با سایر ارزها هستید نیازمند کیف پول چند ارزی مانند Coinomi هستید.
1 – کیف پول Bitcoin Electrum
Electrum در دنیای بیت کوین به‌عنوان محبوب‌ترین کیف پول شناخته‌شده است و برنامه‌های اندروید از آن ناامید نیستند. پس از دانلود با نوشتن 12 کلمه تصادفی این کیف برای شما ایجاد می شود . اگر هر اتفاقی برای دستگاه اندروید شما بیافتد می توانید با این رمز کیف خودتان را همراه با BTC آن بازیابی کنید . شما می توانید BTC را از Electrum به کیف دیگری منتقل کنید . شما در حین راه‌اندازی این کیف پول برای اطمینان از پرداخت‌ها می توانید  یک PIN شش‌رقمی ایجاد کنید . همچنین می توانید از نسخه رایانه‌ای Electrum نیز برای بررسی BTC خودتان استفاده کنید. نسخه جدید Electrum همراه با اسکنر QR عرضه‌شده است .


2 – کیف پول Coinomi
ابتدا در سال 2015 عرضه شد و از آن زمان به‌عنوان یک کیف پول بزرگ نه‌تنها برای ذخیره سای بیت کوین بلکه برای سایر پول‌های مجازی توسعه یافت . موقع راه‌اندازی باید نوع پول مورداستفاده را مشخص کنید و فهرستی برای پول‌ها و مقادیری  که می‌خواهید در آن ذخیره کنید بسازید .  مانند Electrum کیف شما با 12 کلمه تصادفی به‌عنوان رمز محافظت می شود . اما برای PIN به شما پیشنهاد می‌دهید که می‌خواهید ایجاد کنید یا خیر درحالی‌که برای کیف پول Electrum اجباری بود . Coinomi توسط سرویس‌های مبادلاتی services Shapeshift  یا Changelly برای مبالغ کم پشتیبانی می شود . خطاهایی هنگام پرداخت با این کیف پول گزارش‌شده است اما هیچ اشکال امنیتی در این نرم‌افزار وجود ندارد .


3- کیف پول MyCelium
MyCelium یکی دیگر از کیف پول‌های بیت کوین است که بسیار از آن تعریف‌شده است . وب‌سایت آن ادعا می‌کند که MyCelium برنده بهترین برنامه تلفن همراه در سال 2014 شده است . MyCelium یک منبع کاملاً باز است یعنی سرقت BTC شما از این کیف غیرممکن است . برای این کیف رابط کاربری ساده و کدهای QR طراحی‌شده است اما بخش تنظیمات آن دارای ویژگی‌های امنیتی زیادی است . اولین و مهم‌ترین آن ایجاد PIN امنیتی است که در پرداخت‌ها می توانید از آن استفاده کنید . نسخه رایانه‌ای این کیف پول هنوز موجود نیست و شما می توانید آن را همراه با کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند Trezor استفاده کنید که باعث کاهش سرقت می شود .


4– کیف پول GreenBits
GreenBits یک کیف پول ایمن بیت کوین با منبع آزاد است که برای اندروید موجود است . شما می توانید توسط هر دستگاهی که گوگل را اجرا می‌تواند BTC خودتان را مدیریت کنید . اگر فرد یا شرکتی سرویس کیف پول GreenBits را پشتیبانی کند شما می توانید بدون اینکه منتظر تائید Blockchain بمانید که ممکن است ساعت‌ها یا روزها طول  بکشد BTC خودتان را ارسال کنید . هر پرداختی دارای یک " هش " منحصربه‌فرد است که  مانع دو بار فرستادن یک مبلغ مشابه شده و از کلاه‌برداری جلوگیری می‌کند . در هنگام راه‌اندازی یک مضمون 24 حرفی ایجاد می شود که می توانید از آن برای بازگرداندن BTC خودتان توسط هر دستگاه دیگری استفاده کنید اگر اتفاقی برای دستگاه اندروید شما بیافتد . این برنامه از شما می‌خواهد که تائید پرداخت را از طریق احراز هویت 2 فاکتوری ایجاد کنید. GreenBits از طریق ایجاد یک PIN موقع راه‌اندازی از BTC شما محافظت می‌کند . اگر کلید رمزگشایی کیف پول شما خراب شد شما می توانید با واردکردن مضمون 24 حرفی BTC خودتان را بازیابی کنید. این موارد باعث می شود که  این کیف پول حتی برای کاربرانی با مقادیر پایین بیت کوین ایمن باشد . کار با این کیف پول بسیار ساده است و شما با واردکردن یک آدرس یا اسکن QR می توانید BTC ارسال کنید.


5 – کیف پول Bitcoin
با افزایش هزینه‌های معامله BTC در حال حاضر، کاربران ممکن است نگران باشند که هیچ ویژگی داخلی برای مدیریت این دو وجود ندارد. کیف پول Bitcoin به‌سادگی به شما اطلاع می‌دهد که هزینه معامله چقدر است .توسعه‌دهنده هزینه و کیف پول بیت کوین ادعا می‌کنند که برنامه اندروید آن قدیمی‌ترین نسخه موجود است و یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شروع کار با بیت کوین است .
برخلاف سایر برنامه‌ها که نیاز به PIN یا رمز 12 حرفی داشتند شما به‌محض نصب می توانید از این کیف پول استفاده کنید . همچنین یک دفترچه آدرس دستی برای پیگیری مقاصد پرداختی موردنظر شما در این برنامه وجود دارد . مبلغ بیت کوین شما به‌صورت پیش‌فرض در millibitcoin نمایش داده می شود . اما این سادگی به قیمت کم شدن امنیت به دست می‌آید و هرکسی با باز کردن برنامه می‌تواند بیت کوین شما را سرقت کند . کلیدهای شخصی که برای پرداخت‌ها استفاده می‌شوند به‌صورت امن بر روی دستگاه شما ذخیره می‌شوند اما به نظر نمی‌رسد بازیابی BTC شما ساده باشد اگر اتفاقی برای دستگاه شما بیافتد .
کیف پول

بیت کوین

Bitcoin Wallet