46845 Views
2017 Dec 23technology
img

 بهترین گوشی های 2017 از نظر عمر باتری

میزان دوام باتری گوشی‌های هوشمند امروزه یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید شده است. قدرت پردازنده‌ها، میزان رم، کیفیت صفحه نمایش و... همگی نسبت به نسل‌های اولیه گوشی‌های هوشمند پیشرفت قابل توجهی کرده‌اند، اما قسمتی که پیشرفتش تاکنون چشمگیر نبوده باتری گوشی است. اگرچه تکنولوژی‌هایی مانند شارژ سریع (Fast Charging) و شارژ بی‌سیم به بهبود آن کمک کرده‌اند، هنوز هم گوشی‌های هوشمند آن‌طور که باید و شاید به پای اجداد خود، که با یک بار شارژ ۲ الی ۳ روز دوام می‌آوردند، نرسیده‌اند و همین موضوع باعث شده یکی از معضلات کاربران امروزی دوام باتری تلفن همراه باشد.

چگونگی تست باتری

شایان ذکر است تمام جزئیات مربوط به عمر و عملکرد باتری گوشی‌های این مطلب و همچنین ترتیب رتبه‌بندی آنان طبق آزمایش است و مدت زمان دوام باتری هر گوشی پس از شارژ کامل دستگاه بر اساس ۱ ساعت مکالمه ۳جی، ۱ ساعت پخش ویدئو‌ و ۱ ساعت گشت و گذار روزانه در اینترنت سنجیده شده است. به‌طور مثال، اگر مدت زمان دوام باتری گوشی ۴۰ ساعت درج شده، بدین معناست که پس از انجام دادن کار‌های ذکرشده اگر گوشی را در حالت آماده‌باش به حال خود رها کنیم، در مجموع ۴۰ ساعت دوام می‌آورد.نکته مهم این است که این تست قابل تکرار است و امکان مقایسه گوشی‌ها با درجه دقت مختلف وجود خواهد داشت.

باتری گوشی‌های امروزی کوچک هستند و قانون کلی این است که هر چه باتری بزرگتر و ظرفیت آن بیشتر باشد، عمر طولانی‌تری خواهد داشت. البته این از نظر تئوری است و فاکتورهای دیگری همچون رزولوشن صفحه نمایش، میزان نور صفحه و قدرت پردازنده، نقش عمده‌ای در مصرف باتری گوشی بازی می‌کنند.

اگر چه انتخاب حالت پرواز همه ویژگی‌های وایرلس را خاموش می‌کند و طبیعتا عمر باتری را افزایش می‌دهد؛ اما مشکل بزرگ این است که میزان قدرت سیگنال‌های وایرلس و رفت و برگشت آنها، گوشی را دائما مجبور به تنظیم میزان مصرفی و ارائه نتایج متنوعی می‌کند.

بهترین گوشی‌های سال ۲۰۱۷ از نظر طول عمر باتری:


بهترین گوشی های 2017 از نظر عمر باتری

بهترین گوشی های 2017

باتری های 2017