61 Views
2018 Jan 08technology
img
رویترز گزارش داد که به گفته شرکت اینتل اصلاحات صورت گرفته برای مسائل امنیتی در میکرو چیپ ها سرعت کامپیوترها را کاهش نداده است و این شرکت نگرانی در رابطه بااینکه نقص یافت شده در ریزپردازنده‌ها به‌طور قابل‌توجهی عملکرد کامپیوترها را تحت تأثیر قرار می‌دهد را انکار کرده است .
اینتل روز پنج‌شنبه گفت : به‌روزرسانی‌های امنیتی اخیر تأثیری بر عملکرد کامپیوترها  نداشته و به‌مرورزمان کاهش می‌یابد و اضافه کرد که شرکت اپل , آمازون , گوگل و مایکروسافت هیچ تأثیر بر عملکرد کامپیوتری که ناشی از به‌روزرسانی امنیتی باشد را گزارش نکرده‌اند .
سهام اینتل تقریباً دو درصد کاهش یافت  وقتی‌که سرمایه‌گذاران در رابطه با مسئولیت مالی احتمالی و آسیب‌های سابق ناشی از افشاء مسائل امنیتی اخیر  اظهار نگرانی می‌کردند.
بزرگ‌ترین chipmaker اوایل این هفته تائید کرد مسائل امنیتی که توسط محققان در مورد ریزپردازنده‌های با کاربرد وسیع در شرکت گزارش‌شده است می‌تواند به هکرها اجازه دهد که اطلاعات حساس را از کامپیوترها , تلفن و سایر دستگاه‌ها سرقت کنند.
محققان امنیتی دو ضعف امنیتی که تقریباً هر دستگاه محاسباتی مدرن محتوی چیپ های اینتل را تحت تأثیر قرار می‌دهد  را فاش‌سازی کردند . اولی Meltdown نامیده می‌شود که چیپ های اینتل را تحت تأثیر قرار می‌دهد و اجازه می‌دهد هکرها از سدهای نرم‌افزاری بین برنامه‌های اجراشده توسط کاربران و حافظه کامپیوتر عبور کنند و به‌طور بالقوه اجازه می‌دهد که هکرها حافظه کامپیوتر را بخوانند و گذرواژه‌ها را سرقت کنند . دومی Spectre نامیده می‌شود و چیپ های اینتل , AMD و ARM را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به هکرها اجازه می‌دهد به‌طور بالقوه برنامه‌های بدون خطا را فریب دهند و اطلاعات سری را سرقت کنند .
اینتل گفت که این مسائل ناشی از نقص طراحی نیست و از کاربران خواسته که پچ ها را دانلود کنند و سیستم‌عامل خود را به‌روزرسانی کنند .
کارشناسان امنیتی اینتل گفتند که ممکن است اینتل برای رهایی از هزینه‌های ناشی از دعاوی قضایی ادعا کند که این پچ ها سرعت کامپیوترها را پایین می‌آورند و به‌طور مؤثر باعث می‌شوند که کاربران یک نرم‌افزار جدید خریداری کنند و مشتریان بزرگ به‌احتمال‌زیاد از اینتل نرم‌افزار یا سخت‌افزاری را تقاضا می‌کنند که این مشکلات را برطرف کند.


اینتل

به روز رسانی امنیتی

intel