13118 Views
2017 Dec 28technology
img

سال 2018 می تواند سال خوبی برای هکر های ارز های رمزنگاری شده باشد .

افزایش انفجاری و غیر منتظره ی قیمت ارز های دیجیتال موجب جلب توجه بسیاری از افراد شده است .

در روز های گذشته بیت کوین مرز 19.000 دلار را هم رد کرد و همچنان به سنت شکنی خود ادامه می دهد ؛ اما چنین موج افزایش قیمتی در این صنعت دیجیتالی هزینه بر خواهد بود و باعث ایجاد سیر حماسی جرایم سایبری خواهد شد .

در تاریخ 4 دسامبر 2017 ، SEO اعلام کرد که ارائه سکه ی ICO را برای سرمایه گذاری های کمتر از 15 میلیون دلار متوقف کرده است .

از ابتدای معرفی این صنعت ، خطر هک کردن آن وجود داشته است و طبق گزارش سال گذشته سازمان امنیت ملی آمریکا ، 33 درصد از مبادلات بیت کوینی بین سال های 2009 تا 2015 هک شده است و این حملات به سرمایه گذاران فردی نیز انجام شده است .


اگر قیمت ها همچنان افزایش یابد ، حملات بسیار بیشتر خواهند شد ؛ زیراکه یک حمله ی موفق می تواند 10 ها میلیون دلار را برای هکر ها به ارمغان آورد . این مجرمان قطعا از روش های سنتی نیز همچون تروجان های بانکی ، Carding ، Ransomware و... استفاده خواهند کرد .

مجرمان سایبری به مکان هایی که پول وجود داشته باشد می روند و در حال حاضر پول در بیت کوین است .

مشکل اصلی سرمایه گذاران این است که راه های بسیاری برای سرقت بیت کوین وجود دارد و بیمه ی FDIC برای ارز های دیجیتالی وجود ندارد تا پول سرقت شده را به افراد بازگرداند .

آنچه که حملات گذشته نشان می دهند این است که مراکز پولی و استخراج کننده ی ارز های دیجیتال بسیار آسیب پذیر هستند و ایجاد یکپارچگی در حساب های آن ها کاری بس دشوار است .

طبق گزارشات ، تا کنون 225 میلیون دلار از طریق سرقت ارز های دیجیتالی بدست مجرمان رسیده است .

هکر ها با ایجاد هویت جعلی نیز اقدام به سرقت می کنند .


هک

بیت کوین

ارز دیجیتال

bitcoin

hack

Hacker