25 Views
2018 Apr 12News
img

لیست سالانه ی تحسین برانگیز ترین انسان های جهان به تازگی منتشر شده که بنیانگذار ماکروسافت، در صدر این جدول قرار دارد. همچنین با توجه به این لیست، آنجلینا جولی و ولادیمیر پوتین، در رتبه ای بهتر از دونالد ترامپ قرار دارند. امانوئل مکرن، رئیس جمهور فرانسه نیز یکی از صندلی های بین المللی صلح را به خود اختصاص داد، او در کاخ الیزه در سخنرانی خود گفت: " من از خانواده ی خود، نماینده ام و مدیر برنامه هایم؛ تشکر می کنم " 

اما چه چیزی معیار این طبقه بندی می باشد!؟ در این نظرسنجی اوباما و جکی چان در رتبه های پایین قرار دارند. احتمالا معیارهای رتبه بندی این نظر سنجی، تغییر کرده اند و با ذهنیات ما متفاوت اند. 

این نظرسنجی بر اساس نظرات بیش از 37000 نفر در 35 کشور انجام شد و از طریق YouGov، یک شرکت تحقیقاتی بازار و یک  شرکت تحلیل داده ها در لندن، پردازش و آنالیز شد. پوتین و آنجلینا جولی، چندین سال است که در صدر این رتبه بندی قرار دارند. آنجلینا جولی، با تمرکز خود بر کارهای انسان دوستانه توانسته حائز رتبه ی خوبی در این رده بندی شود. بعد از آنجلینا جولی؛ میشل اوباما، اپرا وینفری و ملکه الیزابت ، زنانی هستند که در رتبه های بالا، در زمره ی بهترین ها قرار دارند. اما واتسون، بازیگر فیلم های سینمایی در رده بندی امسال از رده ی 13 به رده ی 6 ام و تیلور سوییفت خواننده ی موسیقی ، از رده ی 14 به رده ی 9، پیشرفت کرده اند. 

جالب توجه است که در رده بندی امسال یکی از رهبران تکنولوژیِ جهان، به عنوان رتبه ی اول انتخاب شده است ، که نشان دهنده ی اهمیت این زمینه ی کاری در قرن حاضر است.

YouGov

بیل گیتس

مرد تحسین شده سال

آنجلینا جولی

ولادیمیر پوتین