60 Views
2017 Dec 23Newstechnology
img

بیل گیتس، میلیاردر خود ساخته: برای کمک به "آموزش" باید از تکنولوژیهای بهتر استفاده کرد.


هفته گذشته بلومبرگ داد که اخیرا بیل گیتس، طی بزرگترین اقدام خیریه خود در 17 سال گذشته، برای اثبات تعهد خود نسبت به آموزش و پرورش مبلغ 4.6 میلیارد دلار به بنیاد خیریه شخصی اش اختصاص داده است.

گیتس اصلاحات آموزشی و مخصوصا بهبود تکنولوژی های آموزشی را در اولویت کاری بنیاد بیل و ملیندا گیتس برای سالهای آتی قرار داد. ماه گذشته وارن بافت 3/1 میلیارد دلار به این بنیاد کمک کرد. او در گذشته هم گفته بود که شرکت های نرم افزاری باید بر بهبود یادگیری بچه ها به کمک تکنولوژی های جدید تمرکز بیشتری کنند.گیتس در سال گذشته در وبلاگ خود نوشت: "عجیب است که در طول سال های گذشته کلاس های کلاسیک آموزشی به میزان بسیار ناچیزی تغییر کرده اند."

در حقیقت، او پنج سال پیش در نشست هیئت علمی پژوهشی مایکروسافت این موضوع را برای اساتید و محققان برتر شرح داد و به فاصله ایجاد شده بین تکنولوژی و آموزش و پرورش پرداخت.

گیتس می گوید: "نرم افزار فقط از عهده بخش کوچکی از آنچه که ما می خواهیم انجام دهیم و حتی آنچه که ما مجبوریم انجام دهیم، بر می آید."

در سال گذشته وی گفت: "مساله مهم درگیر کردن بچه ها در فرایند یادگیری است. تکنولوژی هنوز نتوانسته است به اندازه کافی به این مساله کمک کند. "

واشنگتن پست گزارش داد که تنها در ماه ژوئن سال 2013 بیل گیتس حدود 5 میلیارد دلار کمک برای تحصیل پرداخته است.گیتس در نشستی گفت: "چهار سال دانشگاه رفتن و گرفتن یک مدرک خالی با کسب تجربه در آن زمینه متفاوت است و صرف گرفتن مدرک باعث نمی شود که شما گزینه خوب و سازمان یافته ای برای استخدام شدن در شغل مورد نظرتان باشید."

گیتس که بعد از گذشت دو سال از دانشگاه هاروارد خارج شد، تا به یک کارآفرین تبدیل شود، امروزه از "یادگیری شخصی" به عنوان روش پیشروی فناوری پشتیبانی می کند. در وبلاگش، او این روش را "ترکیبی از ابزارهای دیجیتالی، یادگیری مبتنی بر پروژه و کارهای سنتی در کلاس درس می داند تا دانش آموزان بتوانند با سرعت خودشان حرکت کنند".

گیتس می گوید که امروزه "استاندارد طلایی" را به این شکل می بیند که شما در یک دانشگاه فقط برای اثبات اینکه توانسته اید اطلاعات و قابلیت های جدیدی را به عنوان تغییرات نوظهور کسب کنید به تحصیل می پردازید.

گیتس می گوید: "من این چیزها را جدای از هم می بینم. روشی که شما از طریق آن ثابت می کنید که مهارت های خاصی را دارید، بسیار ساده است. یکی از راه های دیجیتالی شناخته شده برای انجام این کار، شرکت در دوره های گسترده آنلاین باز است.

این روش به مردم کلاس هایی مشابه با کلاسهای دانشگاه هایی از قبیل هاروارد و MIT را ارائه می دهد تا بتوانند بدون داشتن دسترسی سنتی به این موسسات، دانش را کسب کنند.گیتس می گوید در آینده بسیاری از افراد مسئول نوآوری های عمیق به صورت پرمخاطره هستند. این افراد غیر عادی و عجیب و غریب هستند که چیزهای زیادی را یاد می گیرند و بنابراین می توانند در مرزهای دو رشته مختلف مسائل و مباحث را درک کنند".

گیتس می گوید برای آینده فرایند آموزش، ما باید یادگیری را به نحوی تقویت کنیم تا آموزش و پرورشی که ما ارائه می دهیم بتواند به ما اطمینان دهد که نوآوری به سرعت در حال پیشرفت است."

او می گوید: خوشبختانه، حتی درصد بسیار کمی از جامعه می تواند نوآوری هایی را که به طور گسترده به نفع جامعه است، انجام دهد.


بیل گیتس

خیریه

تکنولوژی آموزشی

تحصیل