278 Views
img

رابرت داگلاس توماس پتینسون (زاده 13 می سال 1986)، یک بازیگر، مدل، نوازنده، و تهیه کننده بریتانیایی است. او کار خود را به عنوان بازیگر، با بازی در نقش سدریک دیگوری، در فیلم هری پاتِر و جام آتش آغاز کرد. او بعدها نقش اصلی ادوارد کالین را در سری فیلم های اقتباسی ساخته شده از رمان گرگ و میش، نوشته استفانی مِیِر بر عهده گرفت. این فیلم شهرت جهانی را برای او به همراه آورد. این فیلم او را در میان پُر درآمدترین بازیگران سال 2010 هالیوود قرار داد. در همین سال، پتینسون از سوی مجله تایم، در میان 100 فرد برتر تاثیرگذار جهانی سال قرار گرفت. در عین حال، مجله فوربز نیز، او را به عنوان یکی از قدرتمندترین افراد مشهور در جهان قرار داد. 

افتخارات

برنده جایزه بهترین بوسه برای قسمت اول و دوم Twilight از مراسم MTV. کاندید دریافت تمشک طلایی برای بدترین بازیگر مرد در فیلمهای Eclipse و Remember Me.

دوران کودکی
پتینسون در شهر لندن کشور انگلستان به دنیا آمد. پدرش ریچارد، در کار واردات اتومبیل از آمریکا بود و مادرش، کِلِر، در یک آژانس مدل کار می کرد. پتینسون دو خواهر بزرگتر از خود دارد، یکی لیزی پتینسون که خواننده است و دیگری ویکتوریا پتینسون. او در حومه بارنیس شهر لندن بزرگ شد. تا سن 12 سالگی در مدرسه تاویرهاووس درس خواند و پس از آن به مدرسه هارودیان رفت. رابرت پس از مدّتی در تئاتر آماتور در کمپانی تئاتر بارنیس حضور یافت. سپس، نقش کوتاهی را در فیلم بچه ها و عروسک ها بازی کرد. پس از این فیلم، برای فیلم شهر ما از کارگردان سورنتون وایلدر به همکاری دعوت شد تا به ایفای نقش جرج گیبز بپردازد. او همچنین در فیلم های Anything Goes و مکبث، بازی کرده است. پس از آن بود که مورد توجه عوامل فیلم  Tess of the d'Urbervilles قرار گرفت و وارد دنیای حرفه ای سینما و پذیرفتن نقشه های حرفه ای شد.

دنیای مُد
رابرت پاتینسون در سن 12 سالگی وارد دنیای مُد شد. اما حجم کاری خود در این زمینه را تا چهار سال پس از آن کاهش داد. در دسامبر سال 2008، او حضور کمرنگ خود را در این عرصه به گردن تیپ مردانه اش انداخت. "هنگامی که من وارد دنیای مُد شدم، قدی بلند و چهره ای دخترانه داشتم. به همین دلیل، پیشنهادهای شغلی زیادی نصیبم می شد. در این دوران، قیافه من در نگاه مردان و زنان جذاب به نظر می رسید. پس از مدّتی، من حدس می زنم، خیلی شبیه به یک مرد شدم. و پیشنهادهای شغلی بسیار کاهش یافتند. من دوران کاملا ناموفقی را در عرصه مُد پشت سر گذاشتم". رابرت پاتینسون در رقابت تبلیغاتی برای مجموعه پاییز شرکت (Hackett) در سال 2007 حضور یافت.

زندگی شخصی
از زمان ملاقات در سری اول فیلم های گرگ و میش، رابطه عاشقانه ای میان رابرت پتینسون و بازیگر مقابل او در این فیلم، یعنی کریستین استوارت شکل گرفت. برای نزدیک به چهار سال، آنها آشکارا وجود چنین رابطه ای را تایید نکردند. امّا عکس های پاپاراتزی، و شاهدان مختلف، توجه رسانه ها و طرفداران این دو بازیگر محبوب و مشهور را به سمت خود جلب کرد و آنها تبدیل به سوژه داغی برای رسانه های مختلف شدند. استورات، برای اوّلین بار در جولای سال 2012، وجود چنین رابطه ای را تایید نمود. در این هنگام، مجله هفتگی ما، عکس هایی را از ارتباط کریستین استورات با کارگردان متاهل فیلم سفیدبرفی و شکارچی، یعنی رابرت ساندرز، منتشر نمود و از خیانت استورات به پاتینسون خبر داد. این اتفاق سبب شد تا کریستین استورات به طور رسمی و عمومی از رابرت پاتینسون عذرخواهی کند.


مهمترین فیلمهای رابرت پتیسون
 Harry Potter and The Goblet of Fire
Twilight
 New Moon
Remember Me
Eclipse

Water for Elephants

دستمزدها
گرگ و میش- 2008  2.000.000 دلار
ماه جدید- 2009   12.000.000 دلار
آب برای فیل ها- 2011    1.500.000 دلار
گرگ و میش: سپیده دم قسمت1-2011  12.500.000 به علامه 7.5 درصد از سود فیلم
گرگ و میش: سپیده دم قسمت2-2011  12.500.000 به علامه 7.5 درصد از سود فیلم

عکس های رابرت پتینسون


اینستاگرام رابرت پتینسون

رابرت پتینسون

رابرت پتینسون در هری پاتر

رابرت پتینسون و همسرش

رابرت پتینسون 2018

رابرت پتینسون 2017

رابرت پتینسون اینستاگرام

رابرت پتینسون فیلمها

رابرت پتینسون فیلم

همسر رابرت پتینسون

فیلم جدید رابرت پتینسون

بیوگرافی رابرت پتینسون

رابرت پتینسون بیوگرافی

robert pattinson harry potter

robert pattinson instagram

robert pattinson movies

robert pattinson

پیج رابرت پتینسون

رابرت پتینسون خیانت

رابرت پتینسون و کریستین استوارت

کریستین استوارت