531 Views
img
نام
هانیه توسلی
تاریخ تولد
1358/03/14
محل تولد
همدان
حرفه
بازیگر
قد
166cm


هانیه توسلی بازیگر سینما و تلویزیون متولد 14 خرداد 1358 در همدان می باشد  و اصالتا اهل همان جا هست.دیپلم رشته تجربی و لیسانس ادبیات فیلم نامه نویسی دانشگاه آزاد اسلامی تهران را اخذ نموده است.
هانیه توسلی این است که او دارای ۴ خواهر می باشد. خواهر بزرگش ( هما توسلی ) مترجم است. خواهر دیگرش ( مهسا توسلی ) جراح مغز است. خواهر بعدی ( هدیه توسلی ) در امریکا زندگی می کند.
خواهر کوچکش هم در رشته طراحی شهری تحصیل کرده است. کار هنری را با بازی در تئاتر آغاز کرده است و وقتی در نمایش پدر دوست داشتنی در تبریز بازی کرد توسط عبدالله قادری که داور جشنواره بود برای بازی در نمایش پدر انتخاب شد.
فعالیت هنری
وی فعالیت بازیگری خود را از سال 1375 با بازی در تئاتر آغاز نمود و در سال 79 با سریال غزیبانه وارد تلویزیون شد.
وی همچنین فعالیت سینمایی خود را در سال 1380 با بازی در فیلم شام آخر ساخته فریدون جیرانی آغاز کرد.
هانیه توسلی در سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجردر سال 1391، برای بازی در فیلم دهلیز، برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن شد.
شهرت او در تلویزیون با حضور در سریال میوه ممنوعه به کارگردانی حسن فتحی در تلویزیون اتفاق افتاد که این مجموعه در رمضان 84 پخش گردید.
ازدواج و همسر هانیه توسلی

هانیه توسلی مانند بازیگران دیگر حاشیه های زیادی در مورد ازدواجش داشته است. به صورتی که چند بار شایعه شده است که ازدواج کرده است. البته او تا به حال ازدواج نکرده است و تمامی این شایعات دروغین و کذب هستند.

وی در آخرین مصاحبه خود که در برنامه 35 با فریدون جیرانی انجام داده بود در پاسخ وی به علت ازدواج نکردنش گفت : در سن پایین که بودم خیلی در فکر این بودم که ازدواج کنم و بچه دار بشوم . اما الان احساس میکنم ازدواج به شدت پیچیده است . من حوصله شلوغی و جمعیت را ندارم .
عکس های هانیه توسلی


اینستاگرام هانیه توسلی

هانیه توسلی

هانیه توسلی و خواهرش

مهسا توسلی

هانیه توسلی اینستاگرام

هانیه توسلی و همسرش

هانیه توسلی عکس

Hanieh Tavassoli

هانیه توسلی instagram

بیوگرافی هانیه توسلی

هانیه توسلی قبل از عمل

hanie tavassoli height

قد هانیه توسلی

هانیه توسلی قد