60 Views
img


نام
هلنا بونهام کارتر
تاریخ تولد
1996/05/26 (تبدیل تاریخ)
محل تولد
انگلستان
قد
157cm


بیوگرافی هلنا بونهام کارتر

 هلنا بونهام کارتر، متولد 26 می 1966، بازیگر سینما، تئاتر و تلوزیون انگلیسی است.

هلنا بونهام کارتر یک بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون و صداپیشه بریتانیایی است که با بازی در تریلر روان شناسانه “باشگاه مبارزه” (Fight Club) که براساس رمان پرفروش چاک پالنیک ساخته شده بود، به شهرت رسید. او بازیگر موردعلاقه تیم برتون است و در اغلب فیلم‌ها در کنار جانی دپ حضور داشت، به همین دلیل شهرت اش رفته رفته افزایش یافت. عمده نقش‌های او در شخصیت‌های عجیب، متمایز و رازالود خلاصه می‌شود که ویژگی مشترک فیلم‌های برتون است.

هلنا بونهام کارتر در یک خانواده از اشراف در گولدرز گرین به دنیا آمد. اجداد او بارون، شوالیه و لرد بودند. پدربزرگش نخست وزیر بریتانیایی لرد آسکویت و مادربزرگش بارون بونهام کارتر بود. او همانند دیگر کودکان طبقه خود به مدرسه وستمینستر رفت. او دو برادر به نام‌های ادوارد و توماس دارد.

زندگی شخصی هلنا کارتر

اما خون اشرافی و ارتباط با طبقات بالای جامعه خانواده او را از حوادث بد دور نکرد. زمانی که هلنا ۵ ساله بود مادرش به فروپاشی عصبی دچار شد و سه سال طول کشید تا حالش بهتر شود. او پس از این واقعه شغل روانپزشکی را انتخاب کرد و حتی یک کلینیک روانپزشکی کوچک باز کرد.

پس از مدتی پدر خانواده که یک بانکدار معروف بود بیمار شد: ریموند بونهام کارتر به تومور دچار شد و درنتیجه آن شنوایی خود را از دست داد. او پس از جراحی به سکته قلبی دچار شد و برای مدت زمان طولانی نمی‌توانست بدون ویلچر راه برود. فرزندان خانواده برای کمک به مادر برای مدتی وستمینستر را ترک کردند تا پس از مدتی به آن جا بازگردند.

بونهام کارتر در مدرسه Westminster تحصیل کرد و از دبیرستان South Hampstead فارغ التحصیل شد. کارتر از ادامه تحصیل در کالج سلطنتی کمبریج محروم شد. دلیل این محرومیت پایه تحصیلی او یا رتبه اش در امتحان ورودی نبود، بلکه به سبب تصور مسئولان دانشگاه مبنی بر رها کردن درس ها توسط او در میانه ترم به علت مشغولیت های کاری اش بود .
وقتی هلنا بونهام کارتر 5 ساله بود، مادرش دچار یک بیماری جدی اعصاب و روان شد و به مدت 3 سال تحت درمان قرار گرفت. این سال ها و درمانی که روی او صورت گرفت آن چنان او را تحت تأثیر قرار داد که او در این رشته تحصیل کرد و امروزه خود یک روان درمان گر موفق است. کارتر همیشه سناریو فیلم هایش را به همراه مادرش مطالعه می کند و با او در رابطه با شخصیت نقش مورد نظرش مشورت می کند.
5 سال بعد از بهبودی مادرش، پدر کارتر دچار یک عارضه شدید نورونی شد و پزشکان برای بهبود او دست به یک عمل جراحی به منظور برداشتن یک تومور در بدن او زدند. پس از این عمل پدر کارتر شرایط بغرنجی را تحمل کرد و صدمات بسیاری متحمل شد تا آن جا که سکته مغزی کرد و پس از آن فلج و مجبور به استفاده از ویلچر شد. کارتر و دو برادر بزرگترش به خاطر کمک به مادرشان کالج را رها کردند و به پرستاری از پدر پرداختند. سرانجام در ژانویه 2004 پدرشان فوت کرد.
هلنا بونهام کارتر در سال ۱۹۷۹ با شعر “تاک” در یک مسابقه شعر برنده شد و جایزه دریافتی را برای نمونه کارهایش خرج کرد. او پس از تماشای فیلم “زن ستوان فرانسوی” (The French Lieutenant’s Woman) تصمیم گرفت حرفه بازیگری را انتخاب کند. بنابراین به چند نمونه کار نیاز داشت تا در صورت نیاز آن را ارائه دهد.

این بانوی جوان به سرعت توجهات را جلب نمود. زمانی که او ۱۵ ساله شد حرفه بازیگری‌اش آغاز گشت. او توانست در فیلم “طرح گل‌های رز” (A Pattern of Roses) نقش کوتاهی به دست آورد.

رابطه عاشقانه هلنا کارتر

این بازیگر در صحنه فیلم فرانکنشتاین با همکارش کنت برانا آشنا شد. اما این رابطه عاشقانه دیری نپایید و آن‌ها در سال ۱۹۹۹ از هم جدا شدند. زندگی خصوصی هلنا با کارگردان معروف، تیم برتون، گره خورده بود. آن‌ها از پاییز ۲۰۰۱ که در صحنه فیلم “سیاره میمون‌ها” با هم آشنا شدند، باهم زندگی می‌کردند.
آن‌ها در ابتدا در خانه‌ای در محله پارک بلسیز زندگی می‌کردند، سپس خانه میل در ساتون کورتن‌نی که مادربزرگ هلنا یعنی ویولت بونهام کارتر آن‌ها را اجاره می‌کرد را خریداری کردند. دو سال پس از زندگی آن‌ها در کنار هم پسرشان بیلی ریموند برتون به دنیا آمد. در سال ۲۰۰۷ هم دخترشان نل برتون به دنیا آمد؛ نام او از شخصیتی گرفته شد که هلنا در زمان بارداری او آن نقش را ایفا می‌کرد.

جانی دپ که دوست مشترک آنهاست پدرخوانده دخترشان شد. در دسامبر ۲۰۱۴ اعلام شد که تیم برتون و هلنا بونهام کارتر پس از ۱۳ سال زندگی مشترک از هم جدا شده‌اند. با این حال به خاطر فرزندانشان هنوز با هم دوست هستند.

اینستاگرام هلنا بونهام کارتر

این بازیگر حساب کاربری اینستاگرام ندارد.
عکس های هلنا بونهام کارتر

هلنا کارتر اینستاگرام

هلنا کارتر

هلنا بونهام کارتر

هلنا بونهام کارتر سیندرلا

هلنا بونهام

helena bonham carter

helena bonham carter instagram

هلنا بونهام کارتر و جانی دپ

عکس هلنا بونهام کارتر

هلنا بونهام کارتر در سیندرلا

بیوگرافی هلنا

هلنا بونهام کارتر در هری پاتر

هلنا بونهام کارتر billy raymond burton

helena carter

هلنا بونهام کارتر instagram