195 Views
img


نامماه چهره خلیلی
متولد
1355/10/25
محل تولد
تهران
اینستاگرام
https://www.instagram.com/mahchehrehkhalili/

بیوگرافی ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی در  25 دی ماه 1355 در تهران متولد شد.ماه چهره که از توانمند ترین بازیگران زن ایرانی است ، فوق لیسانس معماری از دانشگاه آکسفورد انگلستان دارد و دوره بازیگری را در method school لندن گذرانده‌است. او نوه دختری پروین سلیمانی است.
بازی های او در «چشمان سیاه»،«تله»،«مختارنامه»،«درچشم باد»،«کلاه پهلوی» چشم گیر تر از سایر کارها بودند.

شروع بازیگری

ماه چهره خلیلی نوه دختری مرحومه پروین سلیمانی است. در سال ۱۳۸۲ برای بازی در فیلم سینمایی چشمان سیاه بعد از ۲۲ سال دوری از وطن به ایران آمد. او یک دوره بازیگری و کارگردانی هم در ایران گذارانده است.

در سال ۱۳۸۴ دوره بازیگری و کارگردانی موسسه سمعی و بصری استاد حمید سمندریان را پشت سر گذاشت. ماه چهره خلیلی به جز بازیگری در زمینه ساخت فیلم های کوتاه و مستند های داستانی نیز فعالیت می کند.

یک فیلم کوتاه داستانی در مورد عید قربان ساخته است که مورد توجه جشنواره های بسیاری در دنیا قرار گرفت. او برای ساخت این مستند جوایز بسیاری برنده شده است که یکی از این جوایز جایزه جشنواره فیلم سان فرانسیسکو در سال ۲۰۰۶ می باشد.

ازدواج و همسر ماه چهره خلیلی

بعد از آشنایی ماه چهره خلیلی و همسرش ابراهیم اشرفی تصمیم گرفتن برای آشنایی بیشتر ۳ ماه نامزد کنند. آشنایی این زوج هنرمند سر یک فیلم اتفاق می افتد. بعد از اینکه ابراهیم اشرفی از ماه چهره خلیلی خوشش می آید بدون اطلاع او با پدر و مادرش صحبت می کند و اجازه خواستگاری از او را می گیرد.

یک بار ابراهیم اشرفی در کیش تصمیم می گیرد در زیر آب از دختر مورد علاقه اش خواستگاری کند که این اتفاق نمی افتد. چند بار دیگر برنامه ریزی می کند و باز هم اتفاقاتی منجر به فراهم نشدن فضای لازم برای خواستگاری می شود.

در آخر به صورت خیلی پیش بینی نشده و ساده حلقه را به ماه چهره خلیلی می دهد و می گوید دیگر نمی توانم صبر کنم با من ازدواج می کنی ؟!  ماه چهره در پاسخ خواستگاری او می گوید : هیچ چیز برایم خوشحال کننده تر از این نیست که همسر تو باشم !

ازدواج در دبی

ماه چهره خلیلی در مصاحبه با شبکه اینترنتی گفت که بخاطر اینکه در دبی عروسی کردیم هماهنگی کارها خیلی سخت بود . سفره عقد را خود و همسرم با هم چیدیم ! دوست داشتم عروسیم حالت سنتی ایرانی باشه و همه چیز خیلی خوب بود.
واقعا عشق و حال کردیم ! 32 نفر در جشن عروسیم شرکت داشتن که همه با هم با یک هواپیما رفتیم و تا اونجا کلی شادی کردیم. یک هفته جشن داشتیم این خودش ماه عسلمون هم حساب میشد البته به همراه خانواده هامون !

تصاویر ماه چهره خلیلی

پروین سلیمانی
ماه چهره خلیلی و پسرش


Mahchehreh Khalili

ماه چهره خلیلی

ماه چهره خلیلی و همسرش

ماه چهره خلیلی و فرزندش

ماه چهره خلیلی نوه پروین سلیمانی

ماه چهره خلیلی نوه کیست

ماه چهره خلیلی اینستاگرام

ماه چهره خلیلی بازیگر

ماه چهره خلیلی عکس

ماه چهره خلیلی و مادربزرگش

ماه چهره خلیلی و پسرش

بازیگران زن ایرانی

بازیگر

بازیگران ایرانی

ماه چهره خلیلی بی حجاب

mahchehreh khalili height

mahchehreh khalili photos

mahchehreh khalili biography

mahchehreh khalili instagram

پروین سلیمانی