166 Views
img

بیوگرافی مرجانه گلچین

مرجانه گلچین در دوم اسفندماه ۱۳۴۷ در شهر تهران به دنیا آمد . پدرش آذری و اصلیت مادرش شمالی است. خانواده مرجانه گلچین از خانواده های پرجمعیت است.او فرزند آخر خانواده است و شش خواهر و برادر دارد.
خواهرش منیژه گلچین و دختر عمویش مرحومه نادیا دلدار گلچین از بازیگران سینما و تلویزیون بودند. کریم آتشی کارگردان سینما همسر سابق او بوده است و با توجه به شایعاتی که عکس های او و فرزندانش را منتشر می کنند باید بدانید او هیچ فرزندی ندارد.
شروع فعالیت
در نوجوانی به خاطر علاقه اش به موسیقی به هنرستان موسیقی رفت و در رشته نوازندگی تار فارغ التحصیل شد. خواهرش بازیگر بود و با تشویق های خواهرش بازی در تئاتر را شروع کرد. اولین حضورش در تلویزیون سریال آینه بود.
در نیمه دوم دهه شصت، بازیگر معروف و مشهور سریالهای تلویزیون بود و اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد توانست چهره قابل قبولی در میان عامه تماشاگران از خود به نمایش بگذارد.

مرجانه گلچین با سریال آینه به تلویزیون پا گذاشت. او زمان بازی در این سریال 19 ساله بود و بعد از این سریال به تئاتر و سینما نیز راه پیدا کرد.

ازدواج مرجانه گلچین و همسرش

پس از آشنایی با کریم آتشی کارگردان و تهیه کننده سینما با او ازدواج کرد. کریم آتشی قبل از ازدواج با مرجانه گلچین در مورد اینکه نمی خواهد همسرش در عرصه بازیگری فعالیت کند صحبت کرده بوده و مرجانه گلچین نیز این شرط را قبول کردند.
مرجانه گلچین پس از ازدواج به انگلیس می رود و با تحصیل خودش را سرگرم می کند. به دلیل اینکه خواهر و برادرش در انگلستان ساکن هستند به انگلیس می رود. او به مدت ۱۰ سال از بازیگری دور می ماند.
مدت ۱۰ سال از بازیگری دور بود که دلیلش ازدواج و توافق با همسرش سر این موضوع بود. در این مدت از ایران خارج شد و به انگلیس مهاجرت کرد. او از سال ۱۳۷۴ تا سال ۱۳۸۳ در بین ایران و انگلیس رفت و آمد می کرد.

دلیل جدایی او از همسرش کاملا مشخص نیست اما احتمالا دلیلش این است که مرجانه گلچین به عرصه بازیگری بازگشته است. او پس از ۱۰ سال دوری از بازیگری با سریال کلانتر به قاب جادویی بر می گردد.

تحصیلات مرجانه گلچین

وقتی که تحصیلش در ایران با مشکل روبه رو می شود، تصمیم می گیرد که از کشور برود و این کار را هم می کند اما علاقه اش به زادگاهش و دلتنگی اش برای مادرش، او را به ایران بر می گرداند. مرجانه گلچین در این مورد می گوید:

«درسم را در رشته کارگردانی در دانشگاه سوره ادامه دادم. البته برخلاف میلم؛ چون دلم می خواست که بازیگری بخوانم اما متاسفانه به حد نصاب نرسید. بعد از این بود که تصمیم گرفتم برای همیشه از ایران بروم چون برادرهایم آنجا زندگی می کنند. همین کار را هم کردم؛ اما راستش دلم برای ایران و کار و دوستانم تنگ شد. شهر زادگاه من رشت است و ماهی یک بار هم که شده باید برای دیدن مادرم به آنجا بروم. من خیلی این شهر را دوست دارم.»
عکس های مرجانه گلچین

مرجانه گلچین


مرجانه گلچین


مرجانه گلچین


مرجانه گلچین


مرجانه گلچین


مرجانه گلچین


مرجانه گلچین


مرجانه گلچین


اینستاگرام مرجانه گلچین

مرجانه گلچین

مرجان گلچین

مرجانه گلچین اینستاگرام

مرجانه گلچین instagram

مرجانه گلچین بازیگر

مرجانه گلچین و همسرش

Marjaneh Golchin