30 Views
2018 May 27entertainment
img

امیلی بلانت (به انگلیسی: Emily Blunt) (زاده ۲۳ فوریه ۱۹۸۳) بازیگر انگلیسی است، از فیلم‌های معروف او می‌توان به فیلم مرد گرگ‌نما اشاره کرد.او در شصت و هفتمین مراسم گلدن گلوب برای بازی در فیلم ویکتوریای جوان نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن (درام) شد.


تاریخ تولد: 23 1February 1983, Roehampton, London, England, UK
نام : Emily Blunt
Emily Blunt دومین فرزند از چهار فرزند خانواده است . مادرش معلم و پدرش وکیل میباشند. Emily تحت تعلیم سخت گیرانه مدرسه Ibstock Place School قرار گرفته . در کودکی دچار لکنت زبان بوده . در 8 سالگی مادرش او را به کلاسهای ویژه برای درمان لکنتش برد که اثری نداشت . در 12 سالگی یکی از معلمان او با ارائه نقشی با صدایی متفاوت به او این لکنت را درمان ساخت .
از سال 1999 تا 2001 در Hurtwood House تحصیل کرد و در زمینه های ورزش ، ویولن یل و آواز پیشرفتی چشمگیر کرد . او دو سال را نیز در زمینه تاتر در این مکان گذراند. در August 2000 اوبرای اجرای Edinburgh Festival انتخاب شد . او توسط نماینده اش Ken McReddie این موفقیت را کسب کرد او بعدها از طریق همین نماینده توانست چندین نقش درام در West End و BBC بدست آورد از قبیل "Foyle's War", "Henry VIII", and "Empire".. در 2001 در تاتری مقابل Dame Judi Dench ظاهر شد و جایزه Evening Standard Award را برای بهترین تازه وارد بدست آورد. در 2002 او نقش "Juliet" را در نمایش "Romeo and Juliet"  در prestigious Chichester Festival بازی کرد.


زندگی حرفه ای او از بازی در Boudica (2003). در نقش "Isolda" در مقابل Alex Kingston آغاز شد . یک سال بعد او جایزه تحسین منتقدان را برای فیلم My Summer of LoveIrresistible به همراه Susan Sarandon و Sam Neill گذراند . Emily Blunt همچنین به کارهای تلویزیونی خود در انگلستان ادامه داد و در نقش "Natasha" در مجموعه Stephen Poliakoff's Gideon's Daughter در مقابل Bill Nighy, بازی کرد که جایزه Golden Globe را در 2007 برای بهترین نقش مکمل به همراه آورد . کسب کرد. در 2005 او چند ماهی را در استرالیا برای فیلم
Emily از بازیگران بااستعداد و پیچیده محسوب میشود . علاوه بر بازیگری در نواختن ویلن سل و خوانندگی و اسب سواری مهارت دارد . در 2005 در کنسرتی در استرالیا با جازیستی به نام Michael Bublé آشنا شد . Emily Blunt اکنون مدتی را همراه خانواده اش در انگلستان و زمانی را به همراه Michael Bublé در کانادا میگذراند.
نکاتی که درباه امیلی بلانت نمی دانید :
خانه ای به مبلغ $2.2 million در ونکور کانادا خرید تا با خواننده پاپ  Michael Bublé در آنجا زندگی کند .
همبازیش Meryl Streep او را بسیار تحسین میکند .
توسط Entertainment Weekly به عنوان بهترین هنرپیشه خودنما در The Devil Wears Prada6 برگزیده شد .
به او گفته شده بود برای نقش Emily درThe Devil Wears Prada  وزن کم کند .
بازیگران محبوبش :  Cate Blanchett, Emma Thompson, Meryl Streep و Nicole Kidman می باشند .
بعد از برداشت اولین صحنه فیلمبرداری  The Devil Wears Prada (2006 ، Meryl Streep به او خندید .
با خواننده James Blunt نسبتی ندارد .
خواهرزاده بزرگ بازیگر بازنشسته Tony Richardson. است .
از دوستان خوب Anne Hathaway است .
چهره جدید Max Mara در (2007). شد .

دوست پسر سابقش Michael Bublé's آهنگ Everything" " را برای او نوشته است . Emily Blunt همچنین در آلبوم "Call Me Irresponsible", با او همکاری دارد و جاهایی از ترانه ( انتها ) "Me and Mrs. Jones". را می خواند .
نام او در کنار James McAvoy, Noel Clarke, Michelle Ryan و Rupert Friend به عنوان ستاره آینده عنوان شده است .
نامزدیش را با John Krasinski در August 28, 2009 اعلام کرد .
از خوانندگانی است که در اوج می خواند .
در نواختن ویلن در رده 8 است .
 نقل قولها :
عاشق هیجانم ولی در دبیرستان آرام بودم هرچند دوست داشتم یک یاغی بودم .
در پاسخ به اینکه چرا همیشه آدم بد فیلمهاست میگوید : من چشمان موذی دارم . همیشه همه در دبیرستان به من میگفتند که به عنوان دختر مدرسه انتخاب نخواهم شد چون هیچ وقت دیگران نمی دانند که به چه
می اندیشم .
در مورد Susan Sarandon می گوید : ذاتا نیرومند است . کار با او فوق العاده است و به طرز وحشتناکی زیرک است .
در مورد بازیگر موفق بودن میگوید : واقعا دیوانه کننده است . انگار حریصانه خواهان چیزی هستید . این داستان وحشتناکی است  راجع به مردمی که تلاش و تحمل می کنند که شنیدنش واقعا وحشتناک است . به طرز وحشتناکی خوشایند است . نمیتونم باور کنم برای من اتفاقی بوده من دوست ندارم هیچ کار دیگری انجام دهم .
در کودکی همیشه یک طور بود ه ام . نمی دانستم که دوست داشتم چه کار کن یا که بودم .
در کودکی به خاطر لکنت زیاد حرف نمیزدم فقط به مردم خیره میشدم . مردم همیشه برایم جالب بودند و از طریق آنها شخصیتهای زیادی را دیدم .
نمیدانم زنده خواهم بود یا نه ؟ خدا می داند . در تصور چنین چیزهایی خوب نیستم . دوست دارم بیش از 80 سال عمر کنم . دوست دارم نوه و نتیجه هایم را ببینم . دوست ندارم یک پیرزن غرغرو شوم .
واقعا خجالت آور که میبینی مردم راجع به پیشرفتشان صحبت می کنند چون شما همیشه کمی ضعیف و بی ثبات هستید . شما همیشه فکر میکنید که مردم دارن ستونی رو می خونن که نوشته : یک کار واقعی پیدا کن
خیلی زود یادگرفتم که که همه چیز در صحنه هست . گاهی اوقات لازم است که کاری نکنید ، دوربین همه چیز را میبیند .
مهمترین فیلمهای امیلی بلانت:
Wild Target
The Young Victoria
Curiosity
The Great Buck Howard
Sunshine Cleaning
Charlie Wilson's War
Dan in Real Life
The Jane Austen Book Club
Wind Chill
The Devil Wears Prada
Irresistible
Boudica
The Adjustment Bureau
Salmon Fishing in the Yemen
The Five-Year Engagement
Looper
Edge of Tomorrow

عکس های امیلی بلانت :


امیلی بلانت

Emily Blunt