62 Views
2018 Jul 14Cultural
img

نام
پژمان جمشیدی
تاریخ تولد
1356/06/20
محل تولد
تهران
حرفه
فوتبالیست و بازیگر
قد
179cm

پژمان جمشیدی در ۲۰ شهریور ۱۳۵۶ در شهر تهران در یک خانواده ۵ نفره متولد شد و الان ۴۰ ساله است خواهر کوچکترش مامک متولد سال ۱۳۶۱ و برادر بزرگترش هومن متولد سال ۱۳۵۱ است وی دانشجوی انصرافی رشته عمران با ۱۱۰ واحد می باشد که به دلیل نداشتن سنوات تحصیلی مجبور به انصراف میشه. پدر و مادرم فرهنگی بودند پدرم در دبیرستان زیست شناسی و زمین شناسی تدریس میکرد و مادرم معلم دبستان بود. متاسفانه مادر پژمان جمشیدی در مرداد ماه ۹۵ فوت کرد.

ماجرای ازدواج و همسر پژمان جمشیدی
خواهر و برادرم ازدواج کردند ولی من من هنوز ازدواج نکردم و شرایط زندگیم این گونه پیش رفته. ازدواج اتفاقیه که هنوز برای من رخ نداده به نظر من ملاک و معیار برای ازدواج تعیین کردن اشتباهه مهم اینه که یه نفر به دلت بشینه و دوسش داشته باشی. طبیعتاً آدم هایی که با آن ها اشنا می شویم و باهاشون رفت و آمد میکنیم از نظر شخصیتی و رفتار مورد قبول مون هستند اینکه قلاب دلمون کجا گیر کنه معلوم نیست.
یه چیزه دیگه که خیلی مهمه باید حرفی برای گفتن با همسرتون داشته باشید و باید به روزها و شب هایی که قراره با همسرتون زیر یه سقف زندگی کنید فکر هم بکنید البته من خیلی دوست دارم با دختری ازدواج کنم که زندگی اش با هیجان همراه باشد و شاغل هم باشه یعنی زندگی اش طوری باشه که حرف های زیادی برای گفتن داشته باشه

تحصیلات پژمان جمشیدی
در رشته تربیت بدنی تحصیل کرده و بعد از اخذ دیپلم در رشته عمران وارد دانشگاه شد ولی آن را به اتمام نرساند و ترک تحصیل نمود.
علت ترک تحصیل را او حساسیت لیگ فوتبال و حضور در تیم ملی میداند و معتقد است در آن دوره نمیتوانست درس را ادامه دهد چرا که بازی های جام ملت های آسیا را در پیش رو بود و میخواست تمام تمرکزش را برای فوتبالش بگذارد.

شروع فوتبال
من فوتبالم را از باشگاه کشاورز تهران شروع کردم و در تیم هایی مثل سایپا, پاس تهران, استیل آذین, فولاد, ابومسلم و پرسپولیس بازی کردم من در تیم پرسپولیس در چب و راست بازی میکردم و گلی که در سال ۸۲ در اصفهان به سپاهان زدم و باعث شدم پرسپولیس پیروز بشه هیچ وقت یادم نمیره.

دعوتش به تیم ملی و گل ملی اش
من در جام جهانی ۲۰۰۲ کره وژاپن به تیم ملی دعوت شدم و تک گل ملی خودم را مقابل تیم ملی کشور گرجستان زدم . در سال ۹۰ از فوتبال خداحافظی کردم البته بعدش دو سال مربی گری هم کردم ولی بعد ها که بحث بازیگری پیش اومد کلا فوتبال را بیخیال شدم.

بازیگر شدن پژمان
پژمان جمشیدی با پیمان قاسم خانی از خیلی وقت پیش دوست بودند و پیمان فیلم نامه جدیدی نوشته بود که این فیلم نامه داستان بازیکن فوتبالیستی را روایت میکرد و پیمان به پژمان جمشیدی پیشنهاد میده که به من اعتماد کن و بیا خودت این نقش رو بازی کن که پژمانم قبول میکنه پژمان درباره سریال پژمان میگه : " اما بعد که سریال پخش شد مطمئن شدند که هیچ ابلهی اجازه نمی‌داد که این سریال با اسم واقعی خودش ساخته شود و اسم سریال هم همین باشد (می‌خندد)."

پژمان جمشیدی در سریال پژمان
من چهار ماه تمام زندگی ام را روی این کار معطوف کردم و امیدوارم کار خوبی شده باشد.   پژمان قصه فوتبالیستی است که برای چهارمین فصل متوالی با وجود تلاش فراوان، موفق نشده تیمی را برای خود دست و پا کند. پژمان به تدریج وارد دورانی می‌شود که کمتر کسی او را در کوچه و خیابان می‌شناسد و دیگر نمی‌تواند از امتیازات شهرت رو به  زوالش استفاده کند، اما او هنوز در حال و هوای دوران ستارگی‌اش است و نمی‌خواهد بپذیرد که عمر دوران فوتبالش به سرآمده است.
پژمان جمشیدی در این سریال در کنار سام درخشانی که نقش مدیر برنامه‌های پژمان را دارد و بهاره رهنما، شقایق دهقان، هوشنگ حریرچیان، بیژن بنفشه‌خواه، ویدا جوان و غلامحسین لطفی بازی میکند.

عکس های پژمان جمشیدی


اینستاگرام پژمان جمشیدی

پژمان جمشیدی

مامک جمشیدی

هومن جمشیدی

پژمان جمشیدی اینستاگرام

پژمان جمشیدی instagram

پژمان جمشیدی و خواهرش

پژمان جمشیدی و همسرش

تحصیلات پژمان جمشیدی

همسر پژمان جمشیدی

Pejman Jamshidi

Pejman Jamshidi wife

pejman jamshidi biography

خواهر پژمان جمشیدی

قد پژمان جمشیدی

pejman jamshidi height

پژمان جمشیدی قد