54 Views
img


نام
رضا رشیدپور
تاریخ تولد
1357/05/19
محل تولد
تهران
حرفه
مجری
قد
184cm
اینستاگرام
https://www.instagram.com/reza_rashidpour/

بیوگرافی رضا رشیدپور

رضا رشیدپور در تاریخ 19 مردادماه 1357 در تهران به دنیا آمد.وی فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران و همچنین کارگردانی است که هر دو را تا مقطع کارشناسی ادامه داده است.

خانواده

رضا اصالتی تبریزی دارد و یک خواهر کوچکتر دارد که متولد خیابان سلسبیل تهران است.

پدر ایشان از مهندسین تکنسین های برق لشگر سپاه عاشورا بوده است و زمانی که برای جمع آوری تجهیزات سپاه به دزفوق اعزام شده است ، حین انجام وظیفه قطع نخاع می کردد .ایشان در سال 1376 به درجه شهادت رسیدند.

کودکی

رضا یکی از درس خوان های زمان خود بود، بطوری که دیپلم ریاضی و فیزیک خود را با معدل 19/86 به پایان رساند و از سن 18 سالگی فعالیت در حوزه هنری را شروع کرد.

شروع فعالیت

بطور رسمی با مجری گری برنامه ای بنام مثلث، کارش را شروع کرد.اما آنچه موجب شهرت او شد اجرای برنامه‌ های سه‌ گانه‌ ای با نام‌ های شب شيشه‌ ای – عبور شيشه‌ ای و مثلث شيشه‌ ای بود که هر سه از شبکه تهران  در سال 87 پخش می شدند.اما در نهایت پخش آنها متوقف شد و او رسما ممنوع التصویر شد.

شغل دوم !

مدتی با ممنوع اتصویری مواجه شد که با فاصله گرفتن از فضای فعاليت‌ های تلويزيونی و سينمايی اقدام به گرفتن مدرک خلبانی با گرایش هواپيمای ايرباس سری 300 را دريافت کرد.

شغل سوم !

رضا رشیدپور در کنار اجرا، یک شرکت فنی مهندسی طراحی و ساخت دارد و در پروژه های بزرگ عمرانی در سطج نیروگاه سازی و پتروشیمی فعالیت می کند.

او همچنین یک هولدینگ از شرکت هواپیمایی ایرانیان دارد و خدماتی تور، آموزش پرواز و لاین تفریحی ارائه می دهد، او در برنامه دورهمی گفت بالای 20 میلیون در آمد ماهیانه اش می باشد.

احتمالا در مورد رضا رشیدپور نمی دانید :

  • سکته در برنامه زنده - در بهمن 95 در زمان اجرای زنده برنامه حالا خورشید دچار حمله قلبی شد، گفته شد فشار کاری و سنگین او باعث سکته شده است.او چند ماه بعد از درمان دوباره توانست به اجرا برگردد.
  • انتخابات - آقای رشیدپور مدتی در شبکه ماهواره ای ایرانیان مجری برنامه شب شما بخیر بود، او در سال 92 اجرای همایش های انتخاباتی حسن روحانی را برعهده داشت.

ازدواج و همسرش

رضا رشیدپور در سال 1382 وقتی 25 ساله بود با یک مجری رادیوی بنام نغمه مهرپاک ازدواج گرد، آشنایی این دو از یک اجرای مشترک در رادیو شروع شد.ثمره این ازدواج یک دختر بنام هلن می باشد.

خانم نغمه مهرپاک متولد 15 خرداد است، فعالیت هنری اش از سال 76 با رادیو جوان شروع و سپس وارد تلویزیون شد، در زمان تفکیک مجریان دیگر نتوانست با شرایط جدید کار کند و برای همیشه اجرا را کنار گذاشت.

تصاویر رضا رشیدپور

رضا رشیدپور و همسرش

رضا رشیدپور

رضا رشیدپور

رضا رشیدپور

نغمه مهرپاک

رضا رشیدپور اینستاگرام

رضا رشیدپور بیوگرافی

نسبت رضا رشیدپور و رامبد جوان

نسبت رضا رشیدپور و رضا گلزار

نسبت فامیلی رضا گلزار و رامبد جوان

Reza Rashidpoor

reza rashidpoor height

reza rashidpoor biography

رضا رشیدپور و همسرش

همسر رضا رشیدپور

نغمه مهرپاک همسر رضا رشیدپور

عکس های رضا رشیدپور

رضا رشیدپور فرزند شهید

درآمد رضا رشیدپور