238 Views
2018 Mar 18car
img

خودروساز باواریایی با دو اسلحه ی آتشین خودش یعنی بی‌ام‌و سری ۸ کانسپت و بی‌ام‌و Z4 کانسپت که برای اولین بار نشان داده شد، پای به همایش Pebble Beach گذاشت. دو مدل مفهومی که نمایی از مدل های اسپرت تولیدی آینده این کمپانی هستند. به علاوه ی اینها، برنارد کونت که مدیر عامل بی‌ام‌و در امریکای شمالیست، اعلام کرده است که این کمپانی ۴۰ مدل جدید را راه اندازی خواهد کرد، بله ۴۰ مدل در دو سال آینده!

پس بایستید و برای کارمندان این کمپانی دعا کنید!

زبان طراحی جدید بی‌ام‌و با خطوط کمتر، دارای وضوح بیشتریست و شسته رفته تر به نظر می رسد و در هر صورت یک عزیمت بزرگ است. اما چیزی که مشخص است اینست که این زبان طراحی جدید برای سری ۸ کانسپت جذاب به نظر نمیرسد، مخصوصاً در قسمت جلوی خودرو که بیننده احساس می کند این خودرو قصد گاز گرفتن او را دارد! اما به نظر می رسد که این زبان طراحی روی بی‌ام‌و Z4 کانسپت کارش را بخوبی انجام داده است

در قسمت جلو، Z4 کانسپت به وضوح یک بی‌ام‌و است. جلو پنجره ی قلوه مانند این خودرو بزرگتر و پایین تر است و از اطراف با سوراخ های بزرگ ورودی هوا احاطه شده است. الگوی جلو پنجره ی بی‌ام‌و Z4 کانسپت خوب بنظر می رسد اما کاملاً یادآور پوزه ی ای‌ام‌جی ویژن کانسپت ۲۰۱۳ که توسط گوردن واگنر طراحی شد، می باشد.

در قسمت عقب هم در بی‌ام‌و Z4 کانسپت چراغ های عقب کج و سه بعدی خودشان را نشان می دهند و در بین آنها یک اسپویلر کوچک و جذاب قرار دارد که ظاهر خوبی را به عقب این خودرو داده است.

فضای داخل کابین بی‌ام‌و Z4 کانسپت ، مدرن و جذاب به نظر می رسد اما احتمالاً فضای داخلی مدل تولیدی حالتی تلفیقی خواهد داشت و این بسیار جالب خواهد بود.

در زیر کاپوت بی‌ام‌و Z4 و سری ۸

تمام نسخه های بی‌ام‌و Z4 در حالت بدنه ی کانورتیبل تولید خواهند شد و فعلاً هیچ صحبتی در مورد سیستم انتقال قدرت آنها مطرح نشده است، اما در قلب آنها همان موتور های چهار و شش سیلندر که در سایر خودرو های این کمپانی وجود دارند را خواهیم دید. همچنین یک نسخه ی M هم از این خودرو متولد خواهد شد. البته فعلاً این مسئله بطور رسمی توسط خود کمپانی اعلام نشده، اما آنها در این مورد لبخند زده اند!

این نسخه احتمالاً از همان پیشرانه ی S55B30 توئین توربو ۶ سیلندر خطی که در مدل های حال حاضر M3 و M4 بکار برده شده اند، بهره خواهد برد. در مورد سری ۸ یک نسخه ی M8 هم وجود خواهد داشت اما اطلاعات در مورد آن حتی از مورد قبلی هم کمتر است اما خوشبختانه در زیر کاپوت این نسخه یک پیشرانه ی V12 توئین توربو وجود دارد. انتظار می رود هر دو خودرو یعنی سری ۸ و Z4 در اواخر سال ۲۰۱۸ وارد بازار فروش شوند.

بی‌ام‌و Z4 و سری ۸

خودروساز باواریایی