318 Views
2018 Jan 13car
img

هر کسی که با نسل قبلی ام دبلیو   M5 رانندگی کرده باشد، می داند که بلند شدن دود از لاستیک های واقعا گران قیمت این خودرو می تواند چقدر لذت بخش باشد. در تلاش برای نشان دادن این  موضوع که اضافه کردن سیستم تمام چرخ متحرک،  قدرت M5 را تغییر نداده  ، BMW  در تاریخ 11 دسامبر سال 2017 یک بار دیگر دو رکورد جهانی گینس را برای بیشترین فاصله دریفت 8 ساعته  و طولانی ترین دریفت جفتی به ثبت رسانید .
این کار به نظر آشنا می آید.. دقیقا سال 2013 بود که بی ام دبلیو، رکورد دریفت نامعقول خود را ، زمانی ثبت نمود که یوهان شوارتز، مربی رانندگی عملکردی این شرکت، به دور ساختمان اسپارتونبرگ این برند باواریی حدود 51.278 مایل سر خورد. این بار، شوارتز قصد دارد با بی رحمی ، تایرهای خودروی خود را  در مسیری 232.5 مایلی ، بر روی زمین بکشد و تکه پاره کند.


دریفت در چنین فاصله ای به تکنولوژی های جدیدی ، مخصوصا یک دستگاه سوخت گیری مجدد سفارشی در سایز متوسط، نیاز دارد چرا که در چنین شرایطی ، تایرهای برشته شده و موتور تویین توربو 8 سیلندر ممکن است به سوخت بیشتری نیاز داشته باشند. BMW ، شرکت خدماتی Mooresville، جادوگران مهندسی عملکرد خودروسازی دیترویت را به منظور تولید یک دستگاه سوخت رسان که به نوعی شبیه به سیستم سوخت رسانی یک جت جنگنده عمل می کند به خدمت گرفتند.
یوهان شوارتز در این خصوص اذعان داشته است که: "برای اینکه بتوانیم رکورد جهانی را برای طولانی ترین دریفت پایدار به دست بیاوریم و این رکورد را تا جای ممکن گسترش دهیم، باید شرایطی را ایجاد می کردیم که در طی ان  M5  بتواند بدون نیاز به سوختگیری به راه خود ادامه دهد." "در نهایت، سیستم سوخت گیری بدون نیاز به توقف  کار کرد، و M5 همانطور که انتظار می رفت مسیر را بدون توقف طی نمود. این یک پیروزی بزرگ بود."


اما برای ثبت رکورد دوم به یک M5 دیگر هم نیاز بود، بنابراین ، یکی از مدل های نسل قبلی F10 M5 به صورت موازی با ماشین Schwartz به حرکت درامد تا در فاصله تنظیم شده، سرنشینان بتوانند سوخت گیری را تکمیل نمایند .
هنگامی که اولین رکورد ثبت شد، BMW تصور کرد که باید یک رکورد دیگر را نیز به ثبت برساند و این کار را در حضور همگان به انجام رسانید. برای این کار شوارتز رانندگی خودروی M5 را بر عهده گرفت و مت مولینز، مربی رانندگی BMW، M5 دوم  را به حرکت در اورد و انها دریفت یک ساعته خود را در طول 49.25 مایل به نمایش گذاردند.
شوارتز و مولینس جنون  دریفت بالای یک ساعته خود را با علاقه مندان به دریفت به اشتراک گذاشته اند. 2018 M5  که این رکورد را به ثبت رسانید هم در  نمایشگاه LVCC Silver Lot به نمایش گذاشته خواهد شد.

bmw

M5