102 Views
2018 Mar 21car
img

یکی از اصلی ترین رونمایی ها در نمایشگاه ژنو امسال متعلق به بی ام و و مدل M8 گرن کوپه بود.

 

این خودرو که در لباس کانسپت به بزرگ ترین نمایشگاه خودرویی دنیا آورده شده بود، پیش نمایشی از یک کوپه 4 درب جدید است و پس از مدل دو درب قرار است وارد بازار شود. 

هیچ کس خارج از کمپانی زمان دقیق رونمایی از M8 گرن کوپه کاملا جدید را نمی داند، ولی زمانی که این خودرو آماده شود، رقابت بسیار سختی با مرسدس آ ام گ جی تی 4 درب کوپه خواهد داشت. خودروی مرسدس برای این سگمنت آماده است و آن هم اتفاقا در همین نمایشگاه رونمایی شده بود، بنابراین این خودرو زودتر از بی ام و رقابت با پورشه پانامرا را شروع خواهد کرد.

با استفاده از مدل کانسپت، آکسیونوف نیکیتا، طراح مشهور خودرویی M8 گرن کوپه را در لباس تولیدی خود تصور کرده است. این خودرو از یک رنگ بدنه آبی، پنجره های واقعی بدون کاور دودی، دستگیره درب ها و آینه بغل های بزرگ تر بهره می برد و رینگ ها و جلوپنجره طلایی زیبایی خاصی به خودرو داده است.

نسخه های M کوپه و کانورتیبل سری 8 همچنین گفته می شود وارد بازار خواهند شد و تمامی این سه مدل احتمالا از پیشرانه M5 جدید استفاده خواهند کرد. موتور توربو دوقلو 4.4 لیتری هشت سیلندر خورجینی 592 اسب بخار نیرو و 750 نیوتن متر گشتاور در مدل M5 دارد، ولی هنوز مشخص نیست که آیا M8 هم همین خروجی ها را خواهد داشت یا نه!

بی ام و

کوپه چهار درب

M8 گرن کوپه