196 Views
2018 Mar 15car
img

بی ام دبلیو، آخرین قطعه از پازل SUV های خود را تحت عنوان X2 تولید نموده چرا که این پلتفرم برای خودروسازان  سود آور است و از اهمیت بسزایی برخوردار میباشد  ظاهر X2  ، کاملا متمایز است و اندازه کوچک و در عین حال عضلانی آن، سبب میشود که از سایر خودروهای این بخش متمایز باشد. بخشهای کوچک پلاستیکی خاکستری بر روی نمای جانبی و پنجره مشبک از نظر ظاهری، به جذاب به نظر رسیدن خودرو کمک شایانی نموده اند، اما BMW می گوید که این اجزا در بهتر شدن تجربه سواری با X2 نیز موثر هستند.


 X2 با ارتفاع سواری 7.2 اینچ، دارای فاصله محوری نزدیک به زمین بوده و از وجود چرخ های 18 اینچی و تایرهای  Michelin بهره میبرد. پکیج اختیاری X Sport Design (  6،650) نیز با تغییر چرخ ها به  چرخ های 19 اینچی به جذاب شدن ظاهر خودرو کمک می کند. سقف شیبدار، ویژگی بارز X2 است که این suv جذاب را از مدل سنتی X1 جدا می کند، در حالی که هنوز در داخل کابین فضای کافی برای دوچرخه، سگ های قوی هیکل و چمدان، وجود دارد. البته X2  با عرض 172.2 در حدود  3.2 اینچ کوچکتر از X1 می باشد.

در داخل کابین، یک فضای 21.6 فوت مکعبی در پشت ردیف دوم وجود دارد، که اگر صندلی های عقب تا شوند  به بیش از 50 فوت مکعب می رسد که بسیار بیشتر از رقبایی مانند Range Rover Evoque است. البته در مقایسه با X1، فضای بار X2    شش تا هشت فوت مکعب کوچکتر است، اما حداقل صندلی های عقب آن هنوز هم برای افراد عادی به اندازه کافی بزرگ هستند. صندلیهای عقب خودرو دارای فضای سری برابر با 37.1 اینچ می باشد که2.3 اینچ کمتر از X1 است .. موتور توربوشارژر چهار سیلندر x2 دارای توانی معادل 228 اسب بخار و گشتاوری برابر با 258 پوند پا است.  و BMW می گوید که این خودرو می تواند در عرض 6.3 ثانیه به سرعت 60 مایل در ساعت برسد. سیستم تعلیق X2 نیز کاملا برای یک رانندگی اسپرت تعبیه شده است. 

این خودرو دارای سه حالت رانندگی اسپرت، عادی، و اکو است که هر یک از آنها شخصیت کاملا متفاوتی را به x2 می بخشند حالت Eco دارای حالت تهاجمی کمتری است . خودروی X2  در شهر، به ازای هر 21 مایل ، یک گالن و در بزرگراه، به ازای هر 31 مایل ، یک گالن سوخت مصرف می کند.
برخلاف نشانه های ظاهری برجسته و بی نظیر اسپرت این CUV، کابین این خودرو ساده تر به نظر می رسد  و تقریبا تمام اجزای آن مشابه X1 است. چرم مصنوعی استاندارد به کار گرفته شده در داخل کابین بسیاری از خریداران را مجبور می کند تا پکیج اختیاری 1450 دلاری را سفارش دهند چرا که این پکیج دارای تنوع رنگی زیادی نیز است .  در درون کابین x2، یک سیستم سرگرمی 8.8 اینچی لمسی اختیاری یا یک سیستم سرگرمی 6.5 اینچی استاندارد  به همراه سیستم استاندارد BMW iDrive 6.0 و سیستم های اختیاری Apple CarPlay و WiFi ارائه شده اند. البته آنچه شگفت آور است این است که، Android Auto برای این خودرو در  دسترس نیست. استفاده از این سیستمها به لطف صفحه لمسی و دکمه های مختلف بسیار ساده است .علاوه بر این،  این خودرو دارای پکیج کمک راننده (  700 دلار) ، سیستم تشخیص برخورد از جلو و تشخیص عابران پیاده، و سیستم هشدار عبور از خط، چراغهای نور بالای اتوماتیک و تشخیص نشانه های ترافیکی می باشد. 

بی ام و x2